Ranní klub
Barbara Hacsi, Miloš Pokorný
Celý playlist
Poslouchat online
Ranní klub /
Celý playlist
Mix

Příští bondovky už budou jiné: Ženy dostanou více prostoru, agent 007 ukáže svou citlivou stránku

Eva Zajícová
05. 10. 2022

Postava Jamese Bonda byla stvořena před 70 lety, deset let na to poprvé agent 007 vkročil na stříbrné plátno. Konkrétně 5. října 1962, dnes si tedy připomínáme kulatých 60 let od premiéry filmu Dr. No. Tvůrci bondovek se ale snaží jít s dobou, a tak se má proměnit i slavný agent 007. V příštím snímku by měl ukázat i svou citlivou stránku. Více prostoru by měly dostat i ženy. Co prozradili producenti a kdo je v jejich hledáčku jako možný nový James Bond?

Autorem postavy Jamese Bonda je spisovatel Ian Fleming. Agenta 007 s povolením zabíjet vytvořil v padesátých letech minulého století. Předlohou pro postavu Jamese Bonda bylo Flemingovi hned několik členů komanda, které potkal, když za druhé světové války sloužil v námořní zpravodajské divizi. Samotné jméno agenta 007 má být odvozeno od amerického ornitologa, ale ani to není jisté. James Bond je v knize popisován jako milovník žen, rychlých aut, dobré ho jídla a pití a také cigaret.

Příběhy písní z bondovek. Agentovi 007 zazpívali Madonna, Paul McCartney i Billie Eilish

Redakce / 28. 03. 2022

Příští bondovky už budou jiné

Jak ubíhají roky, mění se jeho postava a dějová linka – vše se přizpůsobuje době. Samostatnou kapitolou jsou filmy, ve kterých James Bond postava vystupuje. Největší dosavadní změnou bylo rozhodnutí obsadit do role agenta 007 ženu. Zahrála si ji britská herečka Lashana Lynch. James Bond však ve filmu nesměl chybět, s agentkou 007 utvořili tým. Už tehdy se tvůrci filmu nechali slyšet, že se scénář k bondovkám bude vyvíjet. Nyní prozradili, na co se diváci mohou těšit příště.

Ženy dostanou více prostoru, agent 007 ukáže svou citlivou stránku

Obsazení Lashany Lynch do role agentky 007 je pouhý začátek. Tvůrci filmu se nechali slyšet, že chtějí ženám v bondovkách dát větší role. „Je to evoluce. Bond se vyvíjí stejně jako se vyvíjí muži. Nevím, kdo z nich se vyvíjí rychleji,“ nechala se slyšet producentka filmu Barbara Broccoli. Nejenže chce dát ženám více prostoru, ale také změní Bondův charakter. Už v poslední Bondovce ukázal jindy poněkud chladný agent 007 svou lidštější stránku, nyní by se měl projevit jako citlivý muž.

Ve filmu Není čas zemřít získala označení 007 agentka ztvárněná Lashanou Lynch (vlevo), James Bond ale zůstane mužem

Kdo bude vyvoleným? 

Otázkou je, kdo si legendárního tajného agenta zahraje. Je jisté, že Daniel Craig už to nebude, ten po pěti dílech, ve kterých účinkoval, přenechá místo jiným. Žhavým kandidátem na tuto roli je britský herec Idris Elba, o kterém producenti bondovek prohlásili, že s ním v poslední době nebyli v kontaktu, ale také trvali na tom, že ho jako herce „milují“. Skeptici ale tvrdí, že se herci nebude chtít do tak dlouhého úvazku.

Padají i další jména – například známý herec Tom Hardy, představitel Robba Starka ve Hře o trůny Richard Madden či Superman a Zaklínač v jedné osobě, Henry Cavill. První jmenovaný, Tom Hardy, se o možném obsazení odmítl bavit s tím, že kdyby se vyjádřil do tisku, zcela jistě by roli nedostal. Tak to prý chodí. Henry Cavill se už v minulosti nechal slyšet, že by na takovou nabídku rozhodně kývl, řekl, že „by si rád zahrál Bonda, bylo by to velmi vzrušující“. I přestože mají v bondovkách získat více prostoru ženy, bylo již potvrzeno, že agentem 007 bude muž. Favoritem bookmakerů je však někdo úplně jiný – hvězda seriálu Bridgerton, Regé Jean-Page.

Podle bookmakerů by kultovní hlášku „Protřepat, nemíchat“ měl trénovat tento herec, Regé Jean-Page

Dva roky čekání

Na další bondovku si dle producentky Barbary Broccoli ještě počkáme minimálně dva roky. Naznačila, že se diváci dočkají „zásadních změn a znovuobjevení“ agenta MI6. Scénář ještě není napsaný, protože je nejprve třeba rozhodnout o obsazení role, a následně ušít dějovou linku na míru novému představiteli proslulého agenta.

Jak dnes vypadají slavné Bondgirls: Jane Seymour stárne s grácií, Britt Ekland žehrá na plastiky

Eva Zajícová / 16. 08. 2022

Kolikrát si Sean Connery zahrál Jamese Bonda a která herečka byla poslední Bond girl? Ukažte své znalosti agenta 007

Michal Plšek / 04. 10. 2022

Zdroje informací: Wikipedia, iDnes, Daily Mail
Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM