Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
VIP

Lékaři mu dávali pět let života, opustila ho žena: Sympaťák Ben Stiller slaví narozeniny zdravý a s životní láskou zpět po svém boku

Avatar photo Michaela Dočkalová
30. 11. 2022

Jeden z nejobsazovanějších hollywoodských herců slaví sedmapadesáté narozeniny. Drsné životní pády se nevyhnuly ani jemu. Ben Stiller už dávno nemusel být mezi živými. Štěstí ale stálo na jeho straně.

Narodil se jako Benjamin Edward Meara Stiller v roce 1965 v New Yorku do slavné umělecké rodiny. Jeho rodiče Jerry Stiller a Anne Meara působili jako herci a komici. Jeho otec byl Žid, maminka pocházela z katolického Irska, ale později kvůli manželovi konvertovala k judaismu. Sám malý Ben ve třinácti letech podstoupil židovský obřad bar micva, ale do ortodoxního judaismu ho nikdo nenutil. Doma se slavily Vánoce i Chanuka, na další židovské zvyky a rituály si rodina příliš nepotrpěla.

Polepšený rapl Fury, demoliční koule Tyson i mistr skandálů Fenin: Sportovní hvězdy, které porazily vlastní démony

Carlito Brigante / 28. 11. 2022

Od devíti let měl jasno

Protože vyrůstal v hereckém prostředí, bylo pro něj samozřejmostí, že i on se tímto směrem vydá. Poprvé si zahrál už v devíti letech v krátkém televizním seriálu Kate McShane. Už tehdy věděl, čím se bude chtít v dospělosti živit. V devadesátých letech se jeho herecká kariéra rozjela naplno. Fanoušci si ho oblíbili hlavně v komedii Něco na té Mary je, v níž si zahrál po boku krásné Cameron Diaz.

Nejen herec, ale i režisér a scenárista

Následovaly ještě úspěšnější filmy jako Rabín, kněz a krásná blondýna, Fotr je lotr, Zoolander nebo Starsky & Hutch. Stiller ovšem není jenom herec, v osmdesátých letech krátce působil jako tvůrce skečů v pořadu Saturday Night Live. Poté měl dokonce na MTV i vlastní pořad The Ben Stiller Show. Do řemesla fušuje i režisérům a scenáristům. Scenáristicky se podílel na filmech Zoolander, Zoolander No. 2 a Tropická bouře a sám je také režíroval. Že umí i vážnější polohy, ukázal v remaku dobrodružného filmu Walter Mitty a jeho tajný život, který vznikl taktéž pod jeho režisérskou taktovkou.  

Ben se svou životní láskou Christine a rodiči na premiéře filmu Noc v Muzeu. Maminka Anne zemřela v roce 2015 ve věku 85 let, tatínek Jerry ji následoval v roce 2020, bylo mu 92 let

Napodruhé to konečně vyšlo

Jeho milostný život je stejně bohatý jako ten kariérní. V devadesátých letech randil s herečkami Jeanne Tripplehorn, Calistou Flockhart, Rheou Durham či Amandou Peet. V roce 1999 ovšem potkal svou životní lásku, herečku Christine Taylor. O necelý rok později se vzali. Společně nejenom žili, ale i pracovali a stali se jedním z nejvytíženějších hollywoodských párů. V letech 2002 a 2005 přivítali na svět děti Ellu Olivii a Quinlina Dempseyho. V pozdějších letech se ale z ničeho nic přestali na veřejnosti objevovat společně a v květnu roku 2017 oznámili rozchod. Další léta se zase nenápadně dávali dohromady. Obnovení vztahu nakonec pár oficiálně potvrdil v únoru 2022.

Ben a Christine na letošním newyorském filmovém festivalu

Lékaři mu dávali nanejvýš pět let

Nic však není tak růžové, jak by se na první pohled mohlo zdát. V roce 2014 lékaři Stillerovi diagnostikovali rakovinu prostaty. Veřejně o ní promluvil až o dva roky později. Léčba trvala tři měsíce, během níž podstoupil i náročnou operaci. Lékaři mu přesto údajně předpovídali maximálně pět let života. Předpověď se naštěstí nevyplnila a dnes se údajně Stiller cítí lépe než kdy předtím. K tomu samozřejmě bohatě přispívá i fakt, že má zpátky po svém boku životní lásku Christine Taylor.

Letos v červnu Ben navštívil ruskou agresí zasažený Kyjev, kde se potkal i s prezidentem Volodymyrem Zelenským

Bez výstřihu ani ránu! Salma Hayek své přednosti ráda ukazuje. Kdo další to má stejně?

Andrea Machajdíková / 25. 11. 2022

Nejprotivnější hvězdy Hollywoodu, s nimiž nechce nikdo pracovat: Chamtivá Sarah Jessica Parker, vztekloun Tom Hardy a psychopat Steven Seagal

Carlito Brigante / 13. 11. 2022

Zdroje: www.britannica.com, people.com, www.express.co.uk
Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM