Ranní klub /
Celý playlist
VIP

Láska mezi sportovci: Hvězdné páry, kterým to spolu klape dlouhá léta

Avatar photo Michaela Dočkalová
16. 04. 2023

I ve vrcholovém sportu se najde prostor na lásku. A mezi některými páry přetrvává celá desetiletí. Které slavné sportovní páry znáte a mezi kterými to dodnes pořádně jiskří?

Nejdřív je trénink, pak teprv ženy a show, zpívá se v písni Jiřího Korna. Vrcholoví sportovci a sportovkyně mají opravdu takto priority poskládané, občas to ale na sportovištích (nebo na galavečerech, v olympijských vesnicích a při jiných příležitostech) pořádně zajiskří. Pojďme si představit slavné sportovní páry, kterým láska vydržela, i když už většina z nich pověsila náčiní na hřebík. A nesmíme vynechat ani nejslavnější tuzemský pár, jehož příběh se dokonce stal námětem pro úspěšný film. 

Fanoušci se do něj pořádně opřeli: Slavný krasavec Chris Hemsworth chtěl pobavit, ale sklidil smršť nepříjemných reakcí

Michaela Dočkalová / 11. 04. 2023

Roger Federer a Miroslava Vavrincová

Tomu se říká pravá láska. Seznámili se během letních olympijských her v Sydney v roce 2000. Mirka Vavrincová byla tehdy ještě profesionální švýcarskou tenistkou slovenského původu. Právě na olympiádě se také prý poprvé políbili. V březnu 2009 pár oznámil, že čeká první dítě. O několik týdnů později se vzali. V červenci téhož roku se jim narodila dvojčata, dcery Myla Rose a Charlene Riva. V roce 2014 Mirka opět porodila dvojčata a tentokrát šlo o chlapce Lea a Lennyho. Dnes už sice Mirka Federer ani její muž profesionálně tenis nehrají, jejich láska ale trvá dál.

Manželé Federerovi jsou spolu už bezmála 23 let a stále jako hrdličky

Steffi Graf a Andre Agassi

Začali spolu randit na French Open v roce 1999 a hned dva roky nato uspořádali veselku. Byla z toho tenisová svatba roku. Mají spolu dvě děti, syna Jadena Gila a dceru Jaz Elle. Po 20 letech manželství, přesněji v říjnu 2021, se rozhodli obnovit svůj manželský slib. Dodnes oba svorně tvrdí, že se vroucně milují a jeden bez druhého by nedokázali žít.

Dohromady mají doma 30 grandslamových trofejí, přičemž větším dílem, dvaadvaceti, přispěla Steffi

Caroline Wozniacki a David Lee

Ona je bývalá dánská profesionální tenistka polského původu, on bývalý americký profesionální basketbalista. Že tvoří oficiální pár, tenistka oznámila na Valentýna v roce 2017. V listopadu téhož roku se zasnoubili a o necelé dva roky později se vzali. Caroline se poprvé stala matkou v červnu 2021. Na svět přivítala dceru Olivii a v říjnu 2022 porodila syna Jamese.

On poznal, jaké to je vyhrát nejlepší basketbalovou ligu světa, v týmu Golden State Warriors slavnou trofej získal v roce 2015, ona pobývala celkem 71 týdnů na vrcholu žebříčku WTA a získala 30 titulů, z toho jeden grandslamový, na Australian Open

Robert Lewandowski a Anna Stachurska

Nejlepšímu fotbalistovi pro rok 2020 a mnohonásobné medailistce z mistroství světa v tradičním karate se přezdívá „polští Beckhamovi“. Do manželství vstoupili v roce 2013 a vychovávají spolu dvě dcery, Klaru a Lauru. Důkazem toho, že se ti dva milují, je například i to, že Anna  Lewandowska údajně sleduje všechny zápasy, v nichž manžel nastupuje. Někdy je dokonce osobně přítomná i na stadionu a fandí, seč jí síly stačí. Ostatně fandila i v minulém roce, kdy se Barcelona, za níž Robert hraje, postavila proti Plzni. V ten den zrovna slavila narozeniny, oslavu kvůli manželovi oželela. Ale možná byla opožděná party o to bouřlivější, protože slavná Barca porazila plzeňskou Viktorku 5:1 a Robert se na výsledku podílel hattrickem.  

Jeden z nejlepších fotbalistů současnosti a hvězdná karatistka tvoří krásný pár

Emil Zátopek a Dana Ingrová

I v Česku máme slavný sportovní pár, dokonce se dá bez přehánění tvrdit, že je ze všech českých sportovních párů ten úplně nejslavnější. Řeč je samozřejmě o Daně a Emilovi Zátopkových. Dana byla československá oštěpařka, Emil čtyřnásobný olympijský vítěz ve vytrvalostním běhu. Oba se narodili ve stejný den, 19. září 1922, a oba, už jako manželé, na olympijských hrách v roce 1952 v Helsinkách získali zlaté medaile. Brali se v roce 1948 a rozdělila je až smrt. Emil Zátopek zemřel v listopadu 2000. Jeho žena Dana skonala o 20 let později.

Ikonická fotka vznikla poté, co Emil Zátopek doběhl jako první do cíle maratonu na olympiádě v Helsinkách v roce 1952. Vzhledem k tomu, že už měl zlaté medaile z běhů na 5 a 10 kilometrů, stal se legendou. Stejnou líbací scénu mimochodem použil režisér David Ondříček ve filmu Zátopek

Jde to i v showbyznysu: Manželské páry, jejichž láska přežila desítky let

Michaela Dočkalová / 12. 02. 2023

Přátelství se rodí i v Hollywoodu: Kteří herci se znají od dětství a jaká dvojice kamarádů spolu nejdřív randila?

Karin Šnýdrová / 22. 02. 2023
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM