Expres Drive /
Celý playlist
VIP

Z honosného sídla do skromného domku: Brad Pitt si vyměnil dům s dcerou ropného magnáta

Avatar photo Michaela Dočkalová
13. 04. 2023

„Pouhých“ 5,5 milionů dolarů stál nový dům hollywoodského herce Brada Pitta. Mohlo by se dokonce zdát, že si výrazně pohoršil. Původní sídlo v losangeleské čtvrti Los Feliz, v němž žil ještě se svou bývalou manželkou Angelinou Jolie a šesti dětmi a vlastnil ho téměř 30 let, bylo totiž výrazně rozlehlejší a vybavenější.

Co za poklady skrývá jeho nový domov a kde ho najdete?

Dům Angely Lansbury je půl roku po její smrti na prodej: Jak bydlela seriálová Jessica Fletcherová

Karin Šnýdrová / 06. 04. 2023

Taneční sál a vlastní skate park už je minulostí

Brad Pitt si před nedávnem pořídil dům známý jako Steel House (Ocelový dům) stojící ve východní části Hollywood Hills, kousek od Los Feliz, s rozlohou 185 metrů čtverečních, jehož předešlou majitelkou byla dědička ropné společnosti Aileen Getty. Ta je vnučkou zesnulého ropného magnáta J. Paula Gettyho. Právě tato movitá žena nakonec také koupila Bradovo bývalé sídlo. V něm měl mimo jiné vlastní skate park, taneční sál nebo domácí kino. Dům, který Aileen Getty herci prodala, si pořídila v roce 2019, kdy ho koupila od kytaristy Jamese Valentina z hudební skupiny Maroon 5. Tehdy za něj dala 4,1 milionů dolarů. Dnes ho prodala se ziskem vyšším než milion amerických dolarů.

Nové obydlí Brada Pitta je vyvedeno v moderním stylu

Bazén a dokonalá džungle

Bradův současný domov vytvořil v roce 1960 architekt Neil. M. Johnson. Ocelový dům se mu přezdívá proto, že je vystavěn na ocelové konstrukci obložené obrovskými skleněnými panely, přes něž je vidět na téměř celé Los Angeles. Půdorys do písmene L dodává domu jednoduchost a zároveň umožňuje mít ve svém středu obrovský bazén, který lemují tropické rostliny připomínající hotovou džungli. A co dalšího v nové domácnosti Brada Pitta najdete? Součástí domu je vířivka schovaná za hustými sekvojemi, sauna, několik útulných krbů a velká terasa. Dům je vybaven hned třemi ložnicemi s prostornými šatnami a jednoduchým nábytkem. Dominantou obytných prostorů jsou ale hlavně pestré barvy, například v ložnici se nachází zářivě modrý koberec, obývací části zase dodává tu správnou atmosféru modro-červený vzorovaný koberec, modré sofa a pohodlná zelená kožená křesla. Z většiny pokojů je rovněž výhled na bazén a terasu.

Prosklená stěna skýtá výhled na Los Angeles

Brad Pitt je milovníkem architektury

Hvězda snímku Babylon, který měl premiéru v letošním roce, Bullet Train, Tenkrát v Hollywoodu, Hanebný pancharti nebo Sedm svou zálibu v architektuře rozhodně nezapře. Kdysi vlastnil modernistický dům v Malibu. Loni v létě dokonce koupil za 40 milionů dolarů historicky hodnotný dům v kalifornském Carmel Highlands, v němž kdysi žil slavný spisovatel Daniel Lewis James. Rezidence je vybudována z místních kamenů a připomíná středomořské stavby. K domu patří i několik soukromých zátok, k nimž vedou schody nebo žebříky. Odtud má pak Brad nádherný výhled do národního parku Point Lobos. Tento dům, stejně jako jeho někdejší sídlo v Los Feliz, byl navržen architektem Charlesem Sumnerem Greenem, jehož je herec velkým fanouškem.

Jeden prodal, druhý koupil: Colin Farrell mění domy v Los Angeles

Karin Šnýdrová / 30. 03. 2023

Slavní sousedi: Na dům vedle Micka Jaggera si připravte 4,5 miliardy, vedle Justina Biebera nebo Brada Pitta můžete bydlet levněji

Karin Šnýdrová / 16. 03. 2023

Zdroj: www.architecturaldigest.com, www.dirt.com, www.dailymail.co.uk
Zdroj fotografií: Profimedia 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM