Ranní klub /
Celý playlist
VIP

Barack Obama je bratrancem Brada Pitta, Dakota Johnson vnučkou Hitchcockovy blondýnky: Příbuzenské vazby, o kterých jste možná nevěděli

Kristýna Ševčíková
17. 01. 2023

Všichni v Hollywoodu jako by se znali. Ukázalo se, že někteří dokonce sdílejí stejnou pokrevní linii. Pojďme se tedy podívat, které hvězdy mají mezi sebou nějaký příbuzenský vztah.

Francouzská ikona Brigitte Bardot jednou řekla „Svět je malý, jednou se všichni setkáme v posteli.“ Hollywood je ještě menší, a tak není zvláštní, že mezi hvězdami najdeme někdy nečekané příbuzenské vazby. 

Asymetrický idol a nejlepší postava nejhorších Star Wars: Bývalý mariňák Adam Driver se vydal přes překážky ke hvězdám

Carlito Brigante / 15. 01. 2023

Brad Pitt a Barack Obama

Slavný herec Brad Pitt a 44. prezident Spojených států amerických Barack Obama jsou opravdu vzdálení příbuzní. Podle výzkumníků z New England Historic Genealogical Society je slavný herec vzdáleným bratrancem z devátého kolene. Jejich společným předkem byl Edwin Hickman, který zemřel ve Virginii v roce 1769. Obama toto tajemství odhalil v rozhovoru v roce 2008. Dokonce i zavtipkoval, že Pittova strana má zřejmě lépe vypadající stránku genofondu. Zajímavostí je, že hercova bývalá partnerka Angelina Jolie je zase příbuzná s Hillary Clinton přes devět pokolení, pojí je Jean Cusson, který zemřel v kanadském Québeku v roce 1718.

Phil Collins a Lily Collins

Phil Collins je anglický zpěvák a bubeník, držitel prestižních cen Grammy a Oscarů, který se proslavil jako frontman Genesis. Je známý svým epickým sólem na bicí v písni In The Air Tonight. V 80. a 90. letech chrlil hit za hitem a stal se ikonou. Jiným směrem se vydala jeho dcera Lily, věnuje se herectví. Jejich vztah nebyl během dívčina dětství úplně dobrý a Lily ho dokonce popsala i v knize osobních esejí vydané v březnu 2017. Oba dva se ale už dávno usmířili. Zda je Phil pravidelným divákem seriálu Emily In Paris, ve kterém Lily září v hlavní roli, zdroje neuvádějí.  

Phil a Lily na červeném koberci v roce 2012

Tom Hanks a Abe Lincoln

Ukázalo se, že oblíbený americký herec Tom Hanks a jeden z amerických prezidentů Abraham Lincoln byli bratranci. Tedy úplně přesně bratranci ze třetího kolene. Slavný herec prozradil Daily Mail v roce 2012, že Lincolnova matka se jmenovala Nancy Hanks. Členové jeho větve rodiny byli buď bratranci, švagři, nebo chudí příbuzní. Lincoln se narodil 12. února 1809 Thomasi Lincolnovi a Nancy Hanks. Nancy zemřela, když bylo Lincolnovi devět let, měl jednu starší sestru, která zemřela při porodu ve věku 20 let. Genealogové potvrdili, že Hanks je opravdu Lincolnův vzdálený bratranec.

Alfie Allen a Lily Allen

Herec z celosvětově úspěšného seriálu Hry o trůny Alfie Allen je bratrem anglické zpěvačky a skladatelky Lily Allen. Jejich rodiči jsou herec Keith Allen a filmová producentka Alison Owen. Lily o svém bratrovi roce 2007 napsala píseň Alfie, která, jak řekla v jednom rozhovoru, byla předmětem mnoha rodinných hádek. Zpívá se v ní totiž, že Alfie je líný hulvát a bez práce. Oba dva se tomu nyní smějí a samozřejmě si přejí navzájem úspěchy. I když Alfie svou sestru prosil, aby píseň nikdy nevydávala.

Julia Roberts a Emma Roberts

Hvězda seriálu American Horror Story Emma Roberts je neteří hvězdy filmu Pretty Woman Julie Roberts. Emmin otec, herec Eric Roberts, je Juliin bratr, s nímž se ale odcizila. Julia a Emma spolu dokonce hrály v roce 2010 v romantickém filmu Valentýn. I když Emma možná nebyla tak populární jako její teta, není pochyb o tom, že si v Hollywoodu udělala docela jméno.

Tippi Hedren, Melanie Griffith a Dakota Johnson

Herečka z Padesáti odstínů šedi Dakota Johnson pochází z dlouhé řady hollywoodských hvězd. Je dcerou herečky Melanie Griffith a herce Dona Johnsona. Kromě toho je i vnučkou Tippi Hedren. Herečka, které přezdívají Hitchcockova blondýna, hrála v jeho kultovních filmech Ptáci a Marnie. Dakota tak po svých nejbližších zdědila vrozený smysl pro styl spolu s dobrým vzhledem a potenciálem filmové hvězdy. Tippi Hedren je jednou z nejznámějších postav kinematografie 60. let, Melanie Griffith se proslavila filmem z 80. let Podnikavá dívka. Dakotin otec Don Johnson zazářil v seriálu Miami Vice. Není bez zajímavosti, že herectví se věnuje i Stella Banderas, kterou má Melanie Griffith z manželství se slavným španělským hercem Antonio Banderasem (na úvodní fotce je úplně vpravo).  

Kaia Gerber, Maya Hawke či Lily Collins: Dcery slavných mají našlápnuto své rodiče překonat

Andrea Machajdíková / 05. 12. 2022

Vzhledem posedlá matka Jennifer Aniston a Rihannin příživnický otec aneb Spory v rodinách slavných

Denisa Grofová / 09. 11. 2022

Zdroje: insider.com, people.com
Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM