Expres Drive /
Celý playlist
VIP

Hvězdný zpěvák se v dokumentu ukázal ve zcela novém světle: Robbie Williams umí být křehký a citlivý

Avatar photo Michaela Dočkalová
27. 11. 2023

Nový dokument o životě slavné hudební hvězdy jménem Robbie Williams trhá rekordy. V Česku patří mezi nejsledovanější dokumenty na streamovacích službách. Líbí se především ženám, neboť mapuje pestrý život jejich hudební modly.

Robbie Williams, žák katolické školy, se stal na počátku 90. let členem chlapecké skupiny Take That a rázem ho znal celý svět. Ten pravý vrchol slávy ovšem přišel až ve chvíli, kdy se v roce 1995 osamostatnil a vydal se na sólovou dráhu (v roce 2010 se do kapely sice vrátil, ale po dvou letech znovu odešel). Vypadalo to, že jeho život bude připomínat pohádku, jenže se stal pravý opak. Psychicky se zhroutil.

Slavní příbuzní: Arnold je tchánem Star-Lorda Chrise Pratta, Angelinu Jolie pojí krevní pouto k Hillary Clinton

Michaela Dočkalová / 23. 11. 2023

30 let života v jedné minisérii

Dokumentární série Joea Perlmana a Ridleyho Scotta vychází u příležitosti 25 let úspěšné sólové kariéry Robbieho Williamse. Tvůrci minisérie neuvěřitelných 30 let sbírali materiály – a to i velmi osobního rázu – jež dosud nebyly zveřejněny nikde jinde, aby nakonec stvořili dokument, který dokonale mapuje životní vzestupy i pády jedné z největších pěveckých ikon 90. let a počátku nového tisíciletí. Není to úplně lehká podívaná, ani pro diváky, ani pro hlavního aktéra. Robbie Williams se v dokumentu přiznává, že mezi lety 2006 a 2009 se pohyboval mimo realitu. O tom, co se děje venku, vůbec nic netušil. Léčil se s agorafobií, tedy úzkostnými poruchami, které často nastávají ve chvílích, kdy se člověk ocitne na veřejném prostranství.

Tvůrci sbírali materiál pro dokumentární minisérii 30 let

„Tlustý tanečník z Take That“ slaví 25 let sólových úspěchů: Připomeňte si hity, kterými Robbie Williams dobyl svět

Pavel Kučera / 05. 10. 2022

Toho špatného možná bylo víc než dobrého

Ale stejně jako sám Robbie i dokument je plný ironie a vtipu. Obojího má zpěvák na rozdávání. A aby bylo vše ještě autentičtější, dokument je koncipován tak, že Robbie reaguje na úryvky z videí, které mu jsou pouštěny. Tak můžeme sledovat jeho bezprostřední reakce na to špatné i dobré, co se mu v životě dělo. Najednou se ukazuje v naprosto jiném světle. Vždycky působil sebevědomě a sebejistě, ale nyní vidíme, že Robbie je člověk jako každý jiný a od podstaty velmi křehký.

Vztah, který zničili paparazziové

Čtyřdílná série vykresluje Robbieho jako jednoho z nejslavnějších zpěváků všech dob i jako oběť paparazziů v případě, když jde o jeho někdejší počínající vztah s Geri Halliwell ze Spice Girls. Sledujeme sérii koncertů v Knebworthu, problémy s nespavostí i dobu, kdy do sebe píchal steroidy, aby vůbec mohl aspoň zdánlivě normálně žít. Dozvíme se i to, jak prožíval období, kdy byl závislý na alkoholu a lécích. Už dávno to není ten bouřlivák, kterým býval v dobách, kdy nazpíval své největší hity jako Rock DJ, Feel, Bodies nebo She’s The One. Ale pořád je to Robbie Williams, kterého si zamilovali lidé po celém světě. Charismatický umělec, který se nebojí otevřít celému světu. A jak ukazuje i dokument, jeho kariéra není zdaleka u konce. Pořád se máme na co těšit.

Robbie Williams a jeho žena Ayda Field na otevření pop up výstavy v londýnské Covent Garden k příležitosti uvedení dokumentu

Robbie Williams je zamilovaný, ale ne do své ženy: Komu patří srdce slavného zpěváka?

Michaela Dočkalová / 27. 01. 2023

Nahlédněte do luxusního sídla zpěváka Robbieho Williamse, které je na prodej

Redakce / 11. 11. 2021

Za peníze cokoliv: David Beckham v Kataru rozdává úsměvy i podpisy, Robbie Williams zazpíval Putinovi, namočil se i slušňák Sting

Michaela Dočkalová / 16. 12. 2022

Zdroje: dailymail.co.uk, csfd.cz, netflix.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM