Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
VIP

Finální fáze šílenství? Kanye West naštval už snad všechny, konec partnerství ho stojí stamiliony

Avatar photo Carlito Brigante
27. 10. 2022

Genius, vizionář, ale také kontroverzní postava, která se čím dál častěji přibližuje šílenství. Někdejší Kanye West, nyní už jen Ye, se podle posledních událostí asi dočista zbláznil. A nebo nás všechny převezl a dokazuje, že je vskutku renesančním člověkem, který vidí dál? Obrázek si na základě událostí posledních týdnů udělejte sami.

Kanye West zase zaplnil nejrůznější periodika, a to ne zrovna v pozitivním slova smyslu. Zatím co loni se mu klaněl svět za skvělou desku Donda, aktuálně prožívá poměrně krušné časy. Překvapuje vás to? Do zapomnění totiž dobrovolně míří již delší čas. Tady je seznam kroků, kterými začal dobrovolně dráždit hada bosou nohou.

Pobřežní hlídka tehdy a dnes: Kdo má za sebou hanbatá videa, kdo to nezvládl s alkoholem a koho byste nepoznali

Denisa Grofová / 25. 10. 2022

Vlastní streamingová služba 

I přes nekonečnou kontroverzi patří Kanye mezi nejvlivnější umělce současnosti, což hodlal demonstrovat pomocí vlastní platformy Stem Player. Tou se hodlal postavit streamingovým gigantům jako Spotify nebo Apple Music, které veřejně kritizoval za rozdělování podílů za poslechy. A co na to fanoušek? Album Donda 2 bylo k dostání za 200 dolarů. Start služby působil zmateně stejně jako poslední měsíce života stále více nepochopeného genia. Mimochodem velcí hráči na poli streamování hudby jsou jedni z mála, kdo ještě Ye nezatratil.

Jsem YE

Jméno je značka, ve světě showbusinessu není cennějšího artiklu. Ne, však pro muže, jenž nesl jméno Kaney Omari West, a nyní je oficiálně veden jako YE. Údajně šlo o osobní důvody, což mu schválil i losangeleský soud. Mimochodem to nebyl jeho první pokus o přejmenování, neboť dříve neuspěl s ještě bizarnější žádostí na jméno Christian Genius Billionaire Kanye West. Současné zkrácené Ye se mu prý velmi líbí. Jelikož je silným křesťanem, ocenil, že toto jméno bylo několikrát uvedeno i v Bibli.

White Lives Matter

Neúspěšný prezidentský kandidát a podporovatel Donalda Trumpa v uplynulých dnech pobouřil také dvojnásobnou konzervativní ztečí. Na nedávné pařížské módní přehlídce na sebe na začátku října oblékl oblečení s nápisem White Lives Matter a vše ještě doprovodil instagramovou provokací: „Všichni ví, že Black Lives Matter byl podvod. Teď je po všem. Nemáte zač.“ Tato slova a další balancování na hraně (respektive mnohdy už hodně za hranou) jej momentálně stály stamiliony dolarů.

Toto křižácké tažení poté vedlo k dočasnému zablokování rapperových účtů na Twitteru a Instagramu. A tak se rozhodl pro nákup platformy Parler, silně pravicově-konzervativní platformy, ne nepodobné Trumpovově Truth Social. Kanye West se rozhodl svůj světonázor prosazovat všemi možnými způsoby, a to i přesto, že se vytratil ze seznamu miliardářů a jeho současné jmění se řádně snížilo na 400 milionů dolarů. 

Sbohem, Balenciago, Adidasi a další

Bipolární veletoče nechávaly dlouho chladnými i jeho sponzory a partnery, kterým však už s mužem mnoha tváří a názorových proudů taky došla trpělivost. Výstřednost je OK, antisemitismus ne. Do stolu tak aktuálně bouchl třeba Adidas. Kanye tímto rozchodem přijde o těžko uvěřitelnou částku 1,5 miliardy dolarů!

„Já si můžu říkat antisemitské věci, za to se mě Adidas zbavit nemůže. A co?“ machroval hudební vizionář v jednom z podcastů. To se ale ošklivě přepočítal. „Adidas netoleruje antisemitismus ani jakékoliv jiné projevy nenávisti. Nedávné komentáře a činy rappera Ye jsou nepřijatelné, nenávistné a nebezpečné. Jsou v rozporu s hodnotami, které firma vyznává, jako je rozmanitost a začlenění, vzájemný respekt a čestnost,“ uvedl německý oděvní gigant. A to i přesto, že jeho hodnota významně oslabila i na burze. Některé hodnoty si však za peníze nekoupíte.

Adidas, který hodil v zájmu morálky do koše 8 % ročních výnosů, napodobily i další slavné značky jako Balenciaga, Footlocker, Gap a banka JP Morgan. Něco takového se zkrátka ve světě businessu neodpouští.

Našel si klon své ex a dostal ban na Instagramu. Kanye West slaví narozeniny

Karin Šnýdrová / 08. 06. 2022

Klipy s hvězdičkou: Kayne West, Rammstein i Duran Duran mají za sebou videa, která na YouTube ani MTV opravdu neuvidíte

Pavel Kučera / 13. 10. 2022

Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM