Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Hudba

Klipy s hvězdičkou: Kayne West, Rammstein i Duran Duran mají za sebou videa, která na YouTube ani MTV opravdu neuvidíte

Avatar photo Pavel Kučera
13. 10. 2022

Pro to, abyste četli tento článek, případně si pustili videoklipy, o kterých pojednává, mělo by vám být minimálně osmnáct let anebo by mělo být po desáté hodině večerní. Ideálně obojí. Podíváme se totiž na klipy, jejichž ústředním tématem je nahota a pohlavní styk, a to ve vší… nahotě.

Videoklipy uvedené v článku samozřejmě z pochopitelných důvodů v článku mít nemůžeme a jejich sledování doporučujeme pouze dospělým a na vlastní nebezpečí. Všechny najdete na internetu, zpravidla však na jiných platformách, než je YouTube, případně i na tomto videoserveru se musíte prokázat věkem vyšším 18 let pomocí přihlášení. Přejeme úspěšné brouzdání hlubinami internetu. 

Největší podzimní koncerty v Praze: Filmové hity, rapové pecky i Lucie se smyčci

Pavel Kučera / 10. 10. 2022

Placebo – Protege-Moi (2004)

Anglická skupina Placebo, kterou vede frontman Brian Molko, natočila pro své album z roku 2002 s názvem Sleeping With Ghosts skladbu s výmluvným názvem Protect Me From What I Want, tedy „ochraňuj mě před tím, co si sám přeji.“ O dva roky později pak skupina vydávala výběrovou kompilaci největších hitů nazvanou Once More with Feeling: Singles 1996–2004, na kterou tuto píseň zařadila i ve francouzské verzi pod jménem Protege-Moi. K té se rozhodla natočit i videoklip, pro nějž oslovila známého francouzského režiséra Gaspara Noe (ten v roce 2015 natočil slavný skandální snímek Love, který je v podstatě otevřenou pornografií). A Noe se opravdu vytáhl. Natočil videoklip, který se prakticky celý odehrává na obří swingers party, jíž prochází mladá dívka a pozoruje všude kolem souložící páry, ale i trojice. A v závěru se sama připojí k dění. Není nutné zdůrazňovat, že na žádné hudební televizi tento klip nikdy neběžel a nenajdete jej ani na YouTube. Pokud jej chcete vidět, musíte například na Vimeo.

Peaches – Rub (2015)

Kanadská electroclashová hudebnice Merril Nisker, známá jako Peaches, se s tím nikdy moc nemazala. Už od první desky svoje fanoušky zásobovala písněmi s názvy jako Fuck The Pain Away a její klipy a také koncertní vystoupení (viz legendární koncert v pražské Arše) byly plné sexuálních náznaků, kožených řemenů, bičíků a dalších sadomasochistických propriet. Opravdu natvrdo pak přistoupila ke klipu k titulní skladbě svého zatím posledního alba Rub (2015), jehož název by se dal jednoduše přeložit jako „M*d“. Je těžké říct, co přesně se v klipu vlastně děje, v každém případě se jen hemži nahými těly, detailními záběry pohlavních orgánů a dokonce i močením. Sledujte na vlastní nebezpečí a neříkejte, že jsme vás nevarovali.

Duran Duran – Girls On Film (1981)

Videoklip od této legendy britské popové a novovlné scény k jejich hitu Girls On Film z roku 1981 jste možná viděli. Pravděpodobně ale vůbec netušíte, že se jedná pouze o cenzurovanou verzi, protože tu původní, necenzurovanou nikdy žádná televize neodvysílala. A není divu. Na internetu ji ovšem lze nalézt pod příznačným jménem „night version“, ovšem pustit si ji můžete často jen po přihlášení, kterým potvrdíte, že vám bylo osmnáct. Obsahuje řadu záběrů na nahé dívky, mimo jiné zápasící v bahně. Zajímavé však je, že Duran Duran s žádným velkým průnikem na TV obrazovky v době vzniku klipu ani nepočítali. Píseň totiž vyšla pár měsíců předtím, než byla spuštěna americká MTV a nikdo neměl ponětí, jakou revoluci tahle stanice spáchá. Klip byl proto určen především k promítání na tehdy oblíbených videodiskotékách v nočních klubech, kde by s jeho obsahem nebyl až takový problém. Věci se ale udály trochu jinak, MTV změnilo svět a pro jeho účely musel být klip zásadně přestříhán. Přesto se píseň stala hitem.

Oficiální verze videoklipu je cudnější než ta původní

Rammstein – Pussy

Německá skupina Rammstein se s tím taky nikdy nemazlila. V roce 2009 se rozhodla natočit klip, který proboří všechna myslitelná tabu. Vydatným pomocníkem jim k tom byl známý režisér Jonas Akerlund, jinak též spolupracovník Lady Gaga nebo The Prodigy, který pro skupinu natočil klip k písni Pussy z jejich tehdejšího alba Liebe ist für alle da (přeložit se to dá jako Láska je tu pro všechny.) Všechny druhy sexu včetně vyvrcholení, masturbace, vybere si opravdu každý. V klipu je toho všeho přehršel. Není to však samoúčelná provokace. Text skladby se totiž dotýká a současně je kritikou poměrně závažného tématu sexuální turistiky a Till Lindemann tu i přímo zpívá „jedu sám do cizí země, protože v Německu si neza*ukám.“ Klip samozřejmě na většině platforem nenajdete a uveřejněn byl na PornHubu. Přesto (nebo právě proto) se skladba stala hitem a bylo to jejich vůbec první číslo jedna v německé singlové hitparádě.

Kanye West – Famous (2016)

Kategorií samou pro sebe mezi klipy s otevřenou nahotou je klip Kanye Westa z jeho desky The Life Of Pablo z roku 2016. Klip je poměrně jednoduchý, jedná se totiž především o různé záběry na obří postel, ve které vedle sebe leží nahá těla několika globálních celebrit, jako jsou samozřejmě Kanye, jeho tehdejší žena Kim Kardashian, ale také zpěvačka Taylor Swift či američtí prezidenti George W Bush a Donald Trump a řada dalších. Přičemž v případě některých se, zcela pochopitelně, nejedná o skutečná těla, ale jejich figuríny, ovšem mimořádně věrné, vyrobené ze silikonu. Kanye sám nikdy neprozradil, kdo v klipu je skutečný a kdo umělý, ale vzhledem k tomu, že například Taylor Swift se kvůli klipu do Westa ostře pustila, je jasné, že ona sama v klipu nehrála. West sám k tomu navíc řekl, že klip není ani tak o nahotě, jako je spíš metaforou slávy, která zařazené celebrity provází. V každém případě je to svým způsobem impozantní dílko, které vás může přimět k určitému zamyšlení.

Little Big – Big Dick (2016)

Petrohradská skupina Little Big byla kdysi vtipně označena za „ruskou odpověď pacienta psychiatrického ústavu na skupinu Die Antwoord“. A řekl bych, že jestli se tomu někdo od srdce zasmál, byli to právě Little Big. Svůj smysl pro humor, stejně jako v dalších klipech, ovšem tentokrát v kombinaci s otevřenou sexualitou, vyjádřili v písni s dost výmluvným názvem Big Dick. A pokud se na něj podíváte, zjistíte, že velkým penisem se dá dělat řada věcí, například i hrát na piano. Více než o sex tu však jde o zábavu, kreativitu a nadsázku, které vždy patřily k nejsilnějším zbraním tohoto projektu.

Tohle teď neposlouchejte! 13 nejdepresivnějších songů

Redakce / 09. 12. 2020

Rappeři, kteří mají na rukou krev: Zfetovaný Big Lurch kanibalem, Snoop Dogg vyvázl bez trestu

Martina Hoblová / 13. 10. 2022

Zdroj fotografií: Shutterstock

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM