Expres Drive /
Celý playlist
VIP

Drsňák s duší romantika: Kurt Russell si ve dvanácti zahrál s Elvisem a už 40 let žije s jedinou ženou

Avatar photo Michaela Dočkalová
17. 03. 2023

Měl být baseballovým hráčem, ale osud tomu chtěl jinak. Stal se slavným hercem a akčním hrdinou, který má v Hollywoodu své nezastupitelné místo. Navíc je už 40 let věrný stejné ženě. Kurt Russell slaví 72. narozeniny. Je proto na čase si připomenout nejdůležitější milníky v jeho 58 let trvající kariéře.

Narodil se v Massachusetts ve Spojených státech amerických a už ve 12 letech zazářil po boku zpěváka Elvise Presleyho v dobrodružném filmu Stalo se na světové výstavě. Také se objevil v celé řadě filmů studia Disney. Nejvíce ho však proslavila akční dramata. Když se jako čtyřletý s rodiči přestěhoval do Kalifornie, z jeho otce, bývalého profesionálního hráče baseballu, se stal herec. Objevil se například v televizním seriálu Bonanza. Ale jeho syna to víc než k hraní táhlo právě k baseballu. Avšak stále nové a nové herecké příležitosti ho postupně donutily věnovat se baseballu čím dál méně. V letech 1963 až 1964 hrál v seriálu The Travels of Jaimie McPheeters. Pak už přicházela jedna role za druhou.

Evu Mendes už hraní omrzelo: Teď je hlavně manželkou jednoho z nejpřitažlivějších mužů planety

Michaela Dočkalová / 05. 03. 2023

Akční hrdina i komediant

V roce 1973 s baseballem definitivně sekl, protože se ošklivě zranil. Když věděl, že jiná než herecká kariéra ho nečeká, pustil se do svých rolí s plnou vervou. V tom samém roce, kdy ukončil baseballovou kariéru, zazářil v komedii Super táta, o 2 roky později dostal hlavní roli v thrilleru Smrtící věž. U nás ho proslavil především horor Věc, sci-fi o mimozemském stvoření, které na výzkumné stanici na Antarktidě zabijí jednoho vědce za druhým. Akční thrillery střídal s komediemi, tou jeho bezpochyby nejslavnější je Přes palubu, v níž si zahrál spolu se svou partnerkou Goldie Hawn. Rozhodně stojí za zmínku také role v thrilleru Tequila Sunrise, v němž zazářil společně s Melem Gibsonem a Michelle Pfeiffer, nebo ve snímku Tango a Cash z roku 1989, kde si zahrál se Sylvesterem Stallonem. Jednu z hlavních rolí ztvárnil i v dramatu Oheň, vyprávějící o hasičích v Chicagu, ve sci-fi filmu Hvězdná brána, v rodinném dramatu Snílek, katastrofickém filmu Poseidon, ve filmu Quentina Tarantina Osm hrozných či v hororu Kosti a skalp. Zahrál si i v dalším Tarantinově snímku Tenkrát v Hollywoodu, ale v něm už si střihl pouze vedlejší roli.

Se svou milovanou Goldie si zahrál v komedii Přes palubu

Urputnost na hřišti, před kamerou i v milostném životě

Rolí, ať seriálových nebo filmových, má na svém kontě bezpočet. Od roku 2021 už ale neztvárnil ani jednu jedinou. Všichni ho však dodnes vnímají jako ostříleného drsňáka i sladkého komedianta. Každé své role se dokázal zhostit s vervou, kterou si vypěstoval jako hráč baseballu. Stejnou urputnost prokázal i ve svém milostném životě. Jakmile se jednou skutečně zamiloval, už nikdy nedokázal milovat žádnou jinou ženu. Jeho vyvolenou se stala herečka Goldie Hawn. Poprvé se seznámili při natáčení v roce 1966, ale tehdy mezi nimi žádná jiskra nepřeskočila, oba ještě byli příliš mladí. Russellovi bylo teprve 16 let, Goldie Hawn 21. Zamilovali se do sebe až v roce 1983 při natáčení komedie Odpolední směna. Kurt Russell byl předtím jednou ženatý. V roce 1979 pojal za manželku zpěvačku a herečku Season Hubley, s níž má syna Bostona. Goldie Hawn se dokonce stačila rozvést hned dvakrát. Jejím prvním manželem byl hudebník a herec Bill Hudson. S ním mám dceru Kate a syna Olivera, oba se taky věnují herectví. Podruhé se vdala za herce Guse Trikonise.

Sex je ve vztahu nejdůležitější

V roce 1986 hvězdný pár přivítal na svět syna Wyatta, který se věnoval hokeji a herectví. Letos na Valentýna Goldie a Kurt oslavili už 40. výročí společného života. Ten však svatbou nikdy nezavršili. Oba svorně tvrdí, že manželstvím už si prošli a shodli se na tom, že ho ke štěstí nepotřebují. Naopak podle nich přináší smůlu. Stali se tak vzorem všech párů po celém světě, nejen tím, že jsou spolu tak dlouho, ale i proto, že i po sedmdesátce se k sobě na veřejnosti i v soukromí stále chovají jako dva zamilovaní lidé, kteří se sotva poznali. A Goldie ví, proč to tak je. Stále dokola opakuje, že žena musí za každou cenu zůstat sexy a starat se o to, aby druhé polovičce v sexu nic nechybělo.

Už 40 let spolu a pořád jako hrdličky

Jde to i v showbyznysu: Manželské páry, jejichž láska přežila desítky let

Michaela Dočkalová / 12. 02. 2023

Jamie Lee Curtis se za svůj původ nestydí: Být protekční dítě není nic špatného

Michaela Dočkalová / 16. 03. 2023

Zdroje: www.britannica.com, www.csfd.cz, usmagazine.com
Zdroj fotografií: Profimedia a Collection Christophel / © MGM / Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM