MidnightDrip /
Celý playlist
Ostatní

Expres Report: Zátah na migranty na česko-slovenské hranici, ruští hokejisté mohou hrát v Praze

Redakce
29. 09. 2022

Kontroly na hranicích mezi Českem a Slovenskem mají odhalit nelegální migranty. Americké a kanadské úřady varují své občany, kteří setrvávají v Rusku a Bělorusku, týká se to i bezmála šedesátky hokejistů. Jejich kolegové, kteří s ruským pasem hrají v NHL, se budou moci představit v Praze. 

Dnešní den je Mezinárodním dnem srdce. A fanoušci, kteří vyrazí na světový fotbalový šampionát do Kataru, nemusí být očkovaní. 

Strašák jménem rakovina kůže: Jak vypadá melanom a dokážete ho poznat i laickým okem?

Karin Šnýdrová / 29. 09. 2022

Na česko-slovenských hranicích o půlnoci začaly kontroly. Byly zavedeny kvůli rostoucímu počtu migrantů, hlavně Syřanů. Rozhodnutí naší vlády kritizoval slovenský premiér Eduard Heger, podle něj je větší problém na hranicích s Maďarskem. Ministr vnitra Vít Rakušan řekl, že cílem akce je hlavně odradit převaděčské skupiny.

Americké a kanadské úřady varovaly své občany, aby opustili Rusko a Bělorusko. Týká se to i hokejistů, kteří působí v ruské lize KHL. Ta tím může být tvrdě zasažena. V týmech totiž zůstává 10 Američanů a 48 Kanaďanů.

Ruští hokejisté z týmů San Jose Sharks a Nashville Predators k utkání v Praze nastoupí. Ale jen za předpokladu, že už mají platná víza. Situace se ale může ještě změnit, jak potvrdila mluvčí ministerstva zahraničních věcí Mariana Wernerová.

Dnešní den je světovým dnem srdce. Celosvětově postihuje srdeční selhání více než 60 milionů lidí. Jen v Evropě jsou to 2 miliony. Nejčastější příčinou je ateroskleróza tepen, která je spojena vysokým krevním tlakem, obezitou, diabetem a poruchami metabolismu. Prevencí je v mnoha případech dostatečný pohyb.

Fanoušci na fotbalovém mistrovství světa v Kataru nebudou muset být očkovaní proti koronaviru. Dnes o tom informovali organizátoři šampionátu. Potřebný bude jen negativní test a aplikace, která zmonitoruje jejich pohyb a zdravotní stav.

Co mají společného ombudsman Křeček a Barbra Streisand? Pustili se do nerovného souboje s internetem

Iva Růžičková / 29. 09. 2022

Popcorn & deka: Stvůry z viktoriánského hororu, kokainová jízda i nemocnice, ve které lékaři rozhodují o žití a nežití

Petr Šilha / 29. 09. 2022

Foto: Seznam Zprávy / Tomáš Svoboda

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM