Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Ostatní

Druhá sezóna Rodu draka bude nadupanější: Čekejte více draků a další postavy rodiny Targaryenů

Kristýna Ševčíková
25. 04. 2023

Oko za oko. Rod Targaryenů se vrátí a tentokrát se můžeme těšit na další drama, akce, napětí, rozvraty a zvraty v jednom z nejúspěšnějších seriálů všech dob. Tvůrci navíc v další sérii slibují pětici nových draků. Premiéru ale můžeme očekávat až příští rok.

HBO s odsouhlasením druhé série dlouho nečekala. Téměř hned poté, co vyšla první epizoda, která měla největší sledovanost v historii HBO, společnost oznámila, že se prequel Hry o trůny vrátí s druhou sezónou.

Pozor, článek obsahuje spoilery! 

Co víme o druhé sérii hitu The Last Of Us: Natáčení začne na konci roku, přinese další nakažené a ještě více akce

Kristýna Ševčíková / 11. 04. 2023

Zapomeňte na mír

House Of The Dragon neboli Rod draka se odehrává dvě století před událostmi ze seriálového hitu Hra o trůny a sleduje rod Targaryenů, kteří se účastní občanské války o to, kdo by měl zdědit trůn po králi Viserysovi I. Můžeme očekávat, že druhá sezóna začne přesně tam, kde skončil děj první sezony. Druhá řada by měla stále sledovat příběh Alicent, Rhaenyry a jejich rodin. Až dosud se totiž obě pokoušely naplánovat mírovou cestu chaosem, který Viserys zanechal. Lucerysinova smrt to však brzy zazdí, protože Rhaenyra bude pravděpodobně hledat zadostiučinění za smrt svého syna. Mohla by se tak pokusit proto o Aemondův život. To pravděpodobně může způsobit další, ne-li nevratné napětí ve vztahu mezi oběma hrdinkami.

To, jak se věci vyvinou, ukáže čas. Tvůrci by se i v této sérii měli inspirovat dílem George R. R. Martina Oheň a krev. Podle producentky seriálu Sary Hess by druhá řada mohla také obsahovat jeden z nejbrutálnějších příběhů z knih. Ale seriál se již přizpůsoboval a měnil věci tak, aby vyhovovaly jeho vlastní cestě, což znamená, že věci se na obrazovce mohou vyvíjet trochu jinak. Pro druhou sezónu jsou v zásobě i další zvraty, jestli je ale tvůrci použijí, je zatím nejisté, budeme se tedy muset nechat překvapit.

Fanoušci Milly Alcock budou zklamaní, Rhaenyra Targaryen tentokrát v jejím podání v seriálu nebude

Jaké bude tentokrát obsazení?

Je nanejvýš jasné, že se ve druhé sérii neobjeví princ Lucerys (Elliot Grihault) a jeho drak Arrax. Paddy Considine se také nepřipojí k obsazení, jeho král Viserys pověsil svou korunu na Železný trůn a nechal své hašteřící se děti, aby se navzájem popraly na cestě k jeho získání. Zatím nebylo potvrzené obsazení, ale můžeme očekávat, že si Emma D’Arcy zopakuje roli dědičky Rhaenyry Targaryen, která bojuje o svůj nárok na Železný trůn. Královna Alicent jí nepochybně bude i nadále bránit v cestě, což znamená návrat Olivie Cooke. Chybět by neměli ani Matt Smith (princ Daemon Targaryen), Fabien Frankel (Criston Cole), Steve Toussain (Corlys Velaryon), Rhys Ifans (Otto Hightower), Sonoya Mizuno (Mysaria), Tom Glynn-Carney (Aegon Targaryen), Ewan Mitchell (Aemond Targaryen), Phia Saban (Helaena Targaryen), Harry Collett (Jacaerys Velaryon), Phoebe Campbell (Rhaena Targaryen) nebo Bethany Antonia (Baela Targaryen). Samozřejmě se určitě můžeme těšit i na nové tváře. Naopak návrat mladších verzí Rhaenyry a Alicent v podání Milly Alcock a Emily Carney se neočekává. Tvůrce Ryan Condal však zcela nevyloučil jejich pozdější zapojení. 

Druhá sezóna House of the Dragon by měla být oproti té první kratší. Spekuluje se pouze o osmi epizodách namísto deseti, které byly v první sérii. Natáčet se má už na jaře tohoto roku ve studiích Warner Bros v Hertfordshire a poté se přesune do Céceras ve Španělsku. HBO zatím nic o datech vydání ale nepotvrdilo. Druhé sezóny se proto možná dočkáme až v roce 2024 a vypadá to spíše na léto nebo podzim. Jsou to ale zatím jen spekulace. Čas teprve ukáže, kdy a čeho všeho se v následujícím příběhu Targaryenů dočkáme.

Temnotou posedlá dívka ovládla miliony lidí: První série Wednesday trhá rekordy. Kdy se dočkáme pokračování?

Kristýna Ševčíková / 12. 12. 2022

Blíží se čarodějnice a tohle jsou filmy a seriály, kde hrají hlavní roli!

Redakce / 27. 04. 2022

Zdroje: digitalspy.com, townandcountrymag.com
Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM