Ostatní

Blíží se čarodějnice a tohle jsou filmy a seriály, kde hrají hlavní roli!

Redakce
Pojí se s řadou děsivých tradic i magických rituálů, přesto se z Filipojakubské noci stala oslava, na které byste neměli chybět. Těšíte se na sobotní pálení čarodějnic? Pusťte si film či seriál, kde hrají kouzla hlavní roli, a nalaďte se na májový předvečer už teď.
27. 04. 2022

Kdo by nechtěl umět létat nebo si přičarovat to, na co si zrovna vzpomene? Podobná magie je ale dostupná jen ve světě fantazie. Vstupte do něj prostřednictvím vaší televize a omrkněte tajuplné příběhy kouzelníků i čarodějek.

Čtěte také: Tyto kouzelné věci z knížek o Harrym Potterovi nejsou výmysl a skutečně existují!

Čarodějky z Eastwicku (1987)

Když se v roce 1987 objevily Cher (75), Susan Sarandon (75) a Michelle Pfeiffer (63) na plátně po boku herce Jacka Nicholsona (85), bylo jasné, že film nemůže skončit katastrofou. Hororová komedie se pod taktovkou režiséra George Millera (77) zapsala do dějin kinematografie a své místo má bezpochyby i v jednadvacátém století. V příběhu o třech kamarádkách, které se zapletou s charismatickým ďáblem, nechybí neškodné čáry ani černá magie.

profimedia-0614234866.jpg

Čarodějky z Eastwicku by měl vidět každý, koho přitahuje magie

Sabrina, mladá čarodějnice (1996–2003)

Komediální sitcom nemohl uniknout snad žádnému teenagerovi, který vyrůstal v devadesátkách. Roli mladé čarodějky Sabriny ztvárnila Mellisa Joan Hart (46) a vtipné příhody čerstvé kouzelnice bavily diváky natolik, že se seriál dočkal sedmi řad. Sabrina žila v domě s dvěma bláznivými tetami s magickými schopnostmi a mluvícím kocourem, ve škole však musela předstírat život normální holky. Na streamovací platformě můžete zhlédnout i povedený remake s názvem Sabrinina děsivá dobrodružství (2018–2020).

Magická posedlost (1998)

Do světa čar a kouzel vás přenese i romantická komedie v čele se Sandrou Bullock (57) a Nicole Kidman (54). Zlá čarodějnice uvalila na celou rodinu kletbu, a tak všichni muži, do kterých se ženy z rodu Owensových zamilují, zastihne smutný osud. Aby se to nestalo znovu, musí kletbu prolomit. Napínavý snímek vás donutí k nejrůznějším emocím. Budete plakat, smát se i bát.

profimedia-0609214686.jpg

Čarodějnické sestry si zahrály hollywoodské hvězdy Nicole Kidman a Sandra Bullock

Čarodějky (1998–2006)

Velké popularitě se svého času těšil také seriál z konce devadesátých let. Tři čarodějky ztvárnily Shannen Doherty (51), Holly Marie Combs (48) a Allysa Milano (49). V každém díle bojovaly s démony a temnými silami, které musely zneškodnit, aby zlo neovládlo svět. K ruce jim byli andělé i hodní zloduši. Televizní show se rovněž dočkala nového zpracování o čtyřech sezonách Charmed, stejně nadšených diváckých ohlasů ale nedosáhlo.

Fantastická zvířata (2016–2022)

Absolutním trhákem je ovšem fantaskní svět z pera spisovatelky J. K. Rowling (56). Příběhy čarodějnického učně Harryho Pottera si získaly srdce milionů diváků po celém světě. Přestože jste poslední část s podtitulem Relikvie smrti 2 mohli vidět už v roce 2011, momentálně běží v kinech třetí díl prequel Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství. Co byste o bradavickém profesorovi měli vědět, než vyrazíte na film?

Kam dál? Upgrade vlastní intuice: Otevřete třetí oko a vyhněte se nástrahám života

Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM