Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Ostatní

Depeche Mode vydají nové album a přijedou do Prahy, elektronika bude používat jen USB-C

Redakce
04. 10. 2022

Zprávy, které by vám neměly utéct v úterý 4. října: Kultovní Depeche Mode chystají nové album Memento Mori, jeho vydání podpoří šňůrou, která bude mít zastávku i v Praze. Evropský parlament schválil standard USB-C pro všechna elektronická zařízení. 

Nový král Karel III. vyrazil do Skotska, jedná se o první veřejnou cestu po období smutku. Nobelova cena za fyziku zná své letošní laureáty, jedná se o trojici vědců. 

Těšte se na výlet do mládí Stevena Spielberga, drama o počátku #MeToo i druhý Avatar: Filmové premiéry, kterých se dočkáme ještě letos

Andrea Machajdíková / 04. 10. 2022
Evropský parlament chce zavést jednotné nabíječky pro chytré telefony, tablety a další přenosná zařízení. Europoslanci podle očekávání schválili finální verzi směrnice, podle které budou muset výrobci od podzimu 2024 používat výhradně kabely a zdířky typu USB-C. Návrh se týká i laptopů, na které se však sjednocení nabíječek začne vztahovat až na konci roku 2026.
 
Britský král Karel III. podnikl první veřejnou cestu od konce období smutku, které královská rodina držela po smrti Alžběty II. S manželkou Camillou navštívil skotská města Dunfermline a Edinburgh, kde se oblečený v tradičním kiltu setkal se stovkami svých obdivovatelů.
 
Fanoušci kultovních Depeche Mode, pozor! Kapela, která po smrti Andyho Fletchera vystupuje už jen jako dvojice, se po pěti letech vydá na světové turné a nevynechá ani Prahu. 30. července vystoupí na pražském letišti Letňany. Turné podpoří chystané patnácté studiové album Memento Mori, které vyjde příští rok na jaře. 
 
Nobelovu cenu za fyziku získá trojice vědců: Francouz Alain Aspect, Američan John Clósr a Rakušan Anton Cajlinger.    Ocenění je  za experimenty s provázanými fotony v oblasti kvantové mechaniky. Dnes to zveřejnila švédská Královská akademie věd. Laureáti převezmou ocenění 10. prosince, v den výročí úmrtí švédského vynálezce dynamitu Alfreda Nobela.

Zachráněné srnky se do přírody vrátit můžou, divočáci ne: Rozhovor se zachránkyní zvířat

Karin Šnýdrová / 04. 10. 2022

Kolikrát si Sean Connery zahrál Jamese Bonda a která herečka byla poslední Bond girl? Ukažte své znalosti agenta 007

Michal Plšek / 04. 10. 2022

Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM