Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
#nebududoma

#nebududoma: Do Libereckého kraje na Ještěd, cyklotrasu kolem Jizery nebo do Nového Boru 

Avatar photo Michal Plšek
01. 07. 2024

Prázdniny začaly a vy jste pořád nevymysleli, kam se v rámci Česka vydat na výlet? Tak dobře poslouchejte, máme pro vás na Expres FM pár tipů, tentokrát z Libereckého kraje.

Další díly (9)

O Liberci se říká, že tam buď prší, nebo jdete do kopce. Ale i tak je tam moc hezky. Povinností pro všechny milovníky architektury je samozřejmě kosmická loď na Ještědu, odkud si navíc můžete prohlédnout město a okolí. Přímo ve městě na vás čeká zoologická i botanická zahrada, Dinopark, vyhlášený aquapark Babylon nebo vědecké centrum IQ Landia. 

Hora Ještěd s vysílačem je dominantou Liberce

#nebududoma: Kolem Labe za odpočinkem, dobrým jídlem, zábavou i poznáním

Michal Plšek / 27. 05. 2024

A taky Severočeské muzeum v Liberci. V naleznete expozice uměleckých řemesel a průmyslu, kterým je vyhrazeno celé jedno patro muzea. K vidění je sbírka orientálních koberců, koptských tkanin, historických gobelínů, krajek, skla nebo porcelánu. Vstupní schodiště nově střeží bronzové sochy lva a lvice z dílny známého českého výtvarníka Jaroslava Róny.

Severočeské muzeum v Liberci

V podhůří Lužických hor rozhodně stojí za návštěvu Nový Bor, kde hned u náměstí najdete oceňovaný dům ze skleněných cihel, sídlo společnosti Lasvit. V okolí se pěkně projedete na kole, nebo projdete po svých, tedy pokud máte rádi kopečky.

Sídlo společnosti Lasvit v Novém Boru je magnetem všech milovníků architektury

#nebududoma: Do Plzeňského kraje na pivo, na vodu i na procházku Sušicí 

Michal Plšek / 17. 06. 2024

Všechny cyklisty určitě nadchne Greenway Jizera. Ta začíná v Jizerských horách, z osady Jizerka klesá podél Jizery do Martinského údolí, následně se obrací ke Krkonoším, prochází Českým rájem až do Železného Brodu, k Malé Skále a dále do Turnova. A pokračuje do středních Čech přes Mladou Boleslav do Polabí příznivého pro cyklisty, kteří neradi překonávají velké výškové rozdíly. U soutoky Jizery a Labe se Greenway Jizera kříží s Labskou cyklostezkou.

V Libereckém kraji najdete i působivé scenérie Českého ráje

Co se památek týká, v Libereckém kraji najdete kupříkladu Sychrov, Housku, Bezděz nebo Trosky. A pod Troskami samozřejmě Český ráj, úžasný skalní komplex nejen pro horolezce. Zchladit se pak můžete ve vlnách Máchova jezera nebo některé z přehrad Jizerských hor.

Zřícenina hradu Trosky

Kvíz s Fidorkou

Vyplňte krátký kvíz a zúčastněte se soutěže o vykutálenou a sladkou odměnu. Máme pro vás celé balení Fidorek (30 kusů, mix šesti příchutí) a tři barevné podsedáky, ať si na cestách Českem můžete pohodlně sednout! 

#nebududoma: Do jižních Čech za husity, zvířaty, relaxací i na cestu kolem Světa 

Michal Plšek / 03. 06. 2024

#nebududoma: V Ústeckém kraji do skanzenu, Českého Švýcarska i tří zoologických zahrad

Michal Plšek / 24. 06. 2024

#nebududoma: V Karlovarském kraji do lázeňského trojúhelníku, muzeí, zámků, kláštera i na vrchol Klínovce 

Michal Plšek / 10. 06. 2024
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM