Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
#nebududoma

#nebududoma: Do Plzeňského kraje na pivo, na vodu i na procházku Sušicí 

Avatar photo Michal Plšek
17. 06. 2024

Léto je doslova za rohem, prázdniny se blíží mílovými kroky a na Expres FM pro vás máme tipy na turistické cíle v Česku. Tentokrát s námi můžete vyrazit do Plzeňského kraje!

Další díly (9)

Jako obvykle začínáme v krajském městě. Když se řekne Plzeň, téměř každý Čech rovnou dodá PIVO! K návštěvě vás v Plzni láká Pivovarské muzeum nebo přímo pivovar Plzeňský Prazdroj. Po městě a širokém okolí se můžete rozhlédnout z nejvyšší kostelní věže v Čechách u katedrály sv. Bartoloměje. Z výšky 103 metrů dohlédnete dokonce až na Šumavu.

Katedrála sv. Bartoloměje je plzeňskou dominantou

V které zemi leží Plitvická jezera a jak se jmenuje nejvyšší vrchol Nízkých Tater? Ukažte své znalosti oblíbených turistických cílů

Michal Plšek / 13. 06. 2024

A branou Šumavy je město Sušice. Malebný kraj v jeho okolí patří mezi nejkouzelnější místa Plzeňského kraje. Krajina v podhůří Šumavy a podél břehů kdysi zlatonosné řeky Otavy je plná přírodních i kulturních pokladů. Právě Otava je oblíbená mezi vodáky. Pokud se v Sušici zdržíte, určitě využijte služeb jedné z místních půjčoven a vypravte se na lodi alespoň pod hrad Rabí. To je ten hrad, kde přišel o oko Jan Žižka. Město stráží kromě Rabí také hrady Kašperk a Velhartice. Krajinu šumavského podhůří si můžete prohlédnout hned ze dvou rozhleden. Svatobor se na kopci nad Sušicí tyčí už 90 let a můžete z ní vidět i Alpy. Mladší rozhledna Sedlo, na kterou se dostanete po celý rok a zdarma, vznikla před 15 lety na místě bývalého keltského opida v lese u Albrechtic.

Hrad Rabí

Kde se natáčela Popelka a který hrad stál Žižku oko? Vyzkoušejte své znalosti českých památek

Marie Binarová / 06. 09. 2022

Pokud chcete poznat Sušici lépe než jen z auta nebo lodi, zúčastněte se komentované procházky městem, každé pondělí je pořádá místní informační centrum. Přes léto připravili i botanické procházky, hledání svatoborského pokladu pro děti v rámci procházky Za sušickými pohádkami a pověstmi a dva okruhy procházek historických. Ty vás provedou centrem města, nahlédnete do tamních kostelů a ochutnáte i pivo z místního pivovaru. Vynechat byste neměli ani prohlídku unikátního mechanického betléma.

Město Sušice je branou Šumavy

Nejoblíbenějšími místy Šumavy jsou jezera, například Černé, Čertovo nebo Laka. Na Jezerní slati najdete vyhlídkovou věž. Nebo vyrazte do Srní, kde je vlčí výběh, na Kvildě jsou zase jeleni a rysi. Doporučuji se Šumavou projít po svých, my s rodinou jsme se nedávno vydali z Modravy na Kvildu. Vynechat byste neměli ani Kašperské Hory známé ze seriálu Policie Modrava nebo Prachatice s krásným historickým centrem. Děti budou nadšené z pohádkového lesa Prašivice u Nalžovských Hor.

KVÍZ S FIDORKOU

Vyplňte krátký kvíz a zúčastněte se soutěže o vykutálenou a sladkou odměnu. Máme pro vás celé balení Fidorek (30 kusů, mix šesti příchutí) a tři barevné podsedáky, ať si na cestách Českem můžete pohodlně sednout! 

Hrad Kašperk na Šumavě

#nebududoma: V Karlovarském kraji do lázeňského trojúhelníku, muzeí, zámků, kláštera i na vrchol Klínovce 

Michal Plšek / 10. 06. 2024

#nebududoma: Do jižních Čech za husity, zvířaty, relaxací i na cestu kolem Světa 

Michal Plšek / 03. 06. 2024

#nebududoma: Kolem Labe za odpočinkem, dobrým jídlem, zábavou i poznáním

Michal Plšek / 27. 05. 2024
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM