Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
#nebududoma

#nebududoma: V Karlovarském kraji do lázeňského trojúhelníku, muzeí, zámků, kláštera i na vrchol Klínovce 

Avatar photo Michal Plšek
10. 06. 2024

Třetí díl našeho letního průvodce vás zve na západ Čech, konkrétně do lázeňských měst i přírodních zajímavostí v jejich blízkosti, historického Chebu nebo na Klínovec. Ten žije i mimo zimní sezónu, z jeho vrcholu se můžete vydat na kole čtyřmi různými trasami. 

Další díly (4)

Karlovy Vary vždycky na začátku prázdnin ožívají filmovým festivalem, ale za návštěvu stojí, i když je červený koberec ve skladu. K lanovce, rozhledně Diana, Jelenímu skoku, kolonádě a vřídlům na seznam turistických lákadel loni přibyly nákladně a krásně zrekonstruované Císařské lázně, ve kterých najdete expozici lázeňství. Nabízí prohlídky komentované i audiovizuální a vy se tak můžete aspoň na chvíli pokochat luxusem, který si užívali korunované hlavy, státníci i dobové celebrity.  Své expozice mají ve městě a blízkém okolí i místní slavné továrny, od skláren přes porcelánku po výrobce alko i nealko nápojů. 

Císařské lázně vás ohromí

Karlovy Vary jsou navíc společně s Františkovými a Mariánskými Lázněmi součástí lázeňského trojúhelníku zapsaného do seznamu Světového dědictví UNESCO. Všechna tři města rozhodně stojí za návštěvu a relaxaci v jednom z mnoha tamních resortů.

Zpívající fontána a kolonáda v Mariánských lázních

V okolí krajského města najdete zámky v Lokti, Bečově nad Teplou nebo Sokolově. Zapomenout byste neměli na muzeum porcelánu v Nové Roli nebo Barokní premonstrátský klášter Teplá. Ten je známý svou unikátní knihovnou zarovnanou staletými svazky knih od podlahy až ke strop.

Klášter v Teplé

Dáváte-li přednost přírodě, zkuste Svatošské skály necelé tři kilometry od Varů, pokud chcete vyrazit dál, dojeďte na Klínovec, který nabízí vyžití i mimo zimní sezónu. Od května do října se tam jezdí na bicyklu. Start je na vrcholu Klínovce a k dispozici máte čtyři stezky různé obtížnosti. Všechny ale končí u lanovky, která vás vyveze zpátky i s kolem.

Klínovec nabízí vyžití i v létě

A když už budete na západě, zajeďte se podívat do jednoho z nejstarších českých měst, do Chebu. Můžete se projít historickým centrem, přes Ohři přejít po krytém dřevěném mostě a podél řeky se pak kochat krásou přírody. Nedaleko najdete Soos, rozsáhlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů.

Historické centrum Chebu

Kvíz s Fidorkou

Máme pro vás soutěž o balení vykutálených Fidorek (30 kusů, mix šesti příchutí) a praktické podsedáky, které se vám na cestách budou hodit. Stačí správně odpovědět na jednoduché otázky a po vyhodnocení kvízu se řídit instrukcemi! 

#nebududoma: Do jižních Čech za husity, zvířaty, relaxací i na cestu kolem Světa 

Michal Plšek / 03. 06. 2024

#nebududoma: Kolem Labe za odpočinkem, dobrým jídlem, zábavou i poznáním

Michal Plšek / 27. 05. 2024
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM