Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Mix

Robert Pattinson, John Travolta nebo Ryan Gosling museli výrazně snížit cenu, aby dostali vysněnou roli

Avatar photo Eliana Moravcová
12. 07. 2022

Herecký talent některých herců bývá někdy zaplacen takovými částkami, o kterých si běžně vydělávající člověk může nechat jen zdát i v řádu několika let. Jenže právě známé herecké tváře bývají na filmu největším lákadlem.

Někdy však rozpočty nedokážou pokrýt jejich finanční nároky a producenti tak nabídnou i slavným hercům mnohem méně, než je jejich standard. Někteří herci po svých rolích však toužili natolik, že jim nevadil ani výrazně nižší plat.

Robert Pattinson toužil být Batmanem

Robert Pattinson již získal více než 100 milionů dolarů za své herecké výkony, kdy ve svých začátcích dostal za první díl ságy Twilight 2,5 milionu dolarů, za svůj poslední film celkem 25 milionů dolarů. Za film The Batman z roku 2022 však dostal „pouhé“ 3 miliony dolarů bez jakýchkoliv bonusů. Byl však natolik posedlý získáním této role, že mu to příliš nevadilo.

John Travolta dostal za Pulp Fiction almužnu

Tento známý hollywoodský herec se objevil v mnoha úspěšných filmech, mezi které patří například Kdopak to mluví nebo Pomáda. Běžně dostává za své projekty kolem 20 milionů dolarů. I za Horečku sobotní noci z roku 1977, kdy byl na počátku své zářné kariéry, dostal jeden milion dolarů. Může být proto poněkud překvapivé, že za svou roli v kultovním snímku Pulp Fiction přijal pouhých 140 tisíc dolarů. Ukázalo se totiž, že práce se skvělým režisérem Quentinem Tarantinem pro něj byla důležitější než peníze.

Jonah Hill dostal o několik milionů méně než jeho herecký kolega

Herec si za svoji roli ve filmu 22 Jump Street vydělal neuvěřitelných 10 milionů dolarů. Jenže za roli ve filmu Vlk z Wall Street dostal jen 60 tisíc dolarů před zdaněním. Více než peníze ho totiž zajímala spolupráce s režisérem Martinem Scorsesem. I proto přijal takto nízký plat, přestože jeho herecký kolega Leonardo DiCaprio získal za stejný film 10 milionů dolarů.

Ryan Gosling se soustředil na kvalitu svých projektů

Ryan Gosling se proslavil rolí ve filmu Zápisník jedné lásky z roku 2004, za který obdržel 1 milion dolarů. U svých dalších rolí se však chtěl namísto komerčního úspěchu soustředit především na kvalitu svých projektů, proto přijal pouhý tisíc dolarů za týden natáčení ve filmu Half Nelson. Film byl nakonec tak úspěšný, že byl díky němu nominován na Oscara.

Matthew McConaughey

V roce 2008 bylo herci nabídnuto 15 milionů dolarů za roli v rebootu seriálu Magnum P.I. Herec však roli odmítl, protože chtěl oživit svou kariéru a brát vážnější role. O pár let později se proto objevil ve filmu Klub poslední naděje z roku 2013. Ačkoliv jeho plat nedosahoval ani 200 tisíc dolarů, jeho rozhodnutí vzít tuto roli elektrikáře, který se od lékařů dozvídá, že má AIDS a zbývá mu jen 30 dní života, se ukázalo jako správné, jelikož za ni získal Oscara.

Zdroj: Cheatsheet.com
Úvodní foto: Profimedia

Poznejte příběh Katie Piper, kterou nechal její přítel polít kyselinou. Povstala z popela jako Fénix

Lukáš Moravec / 11. 07. 2022

Karlovarský festival skončil: Kdo vzbudil největší rozruch na červeném koberci a který film nejvíce zaujal porotu

Kristýna Ševčíková / 11. 07. 2022
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM