Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Mix

Rihanna, Jennifer Lawrence a další celebrity se otevřeně postavily proti toxickým dietám a tlaku veřejnosti na krásnou postavu

Avatar photo Eliana Moravcová
07. 07. 2022

Dnešní přísné diety se staly toxickou a velmi nezdravou kulturou. V masivním měřítku to začalo právě celebritami, které žijí pod nekonečným tlakem, aby si udržovaly perfektní vzhled a postavu. Teď to však konečně vypadá, že je nezdravému hubnutí konec, protože mnoho celebrit už nechce být součástí této velké lži o dokonalém vzhledu. Přečtěte si, které celebrity se dietám brání a dopřejí si tak, na co mají chuť.

Jameela Jamil

Jameela Jamil na svém instagramovém účtu napsala, že už je unavená ze lží, které celebrity šíří o svých dietách. Stejně jako ostatní zkoušela mnoho špatných produktů a dodržovala mnoho „zaručených“ dietních tipů, aby si udržela nízkou váhu. To vše však nevratně poškodilo její metabolismus, trávící systém a dokonce i plodnost. Kromě toho měl tlak na štíhlou postavu vliv na její duševní zdraví v období dospívání. Jamil je teď odhodlaná podporovat přirozenou postavu a zastavit prodej všech nebezpečných produktů na hubnutí.

Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence otevřeně kritizuje média, přehlídky i tzv. módní policii. Podle ní to všechno učí generaci mladých lidí soudit druhé na základě vzhledu, vkládá jim to do hlavy zcela špatné hodnoty a činí vůči ženám nerealistická očekávání. „Vypadáš, jak vypadáš. Buď v pohodě,“ hlásá Lawrence. Dodává, že nemá smysl mít hlad každý den jen proto, aby byli šťastní ostatní.

Rihanna

Rihanna nesouhlasí s tím, jak módní průmysl tlačí ženy k tomu, aby měly nezdravý přístup ke svému tělu. Podle zpěvačky používají jen superhubené modelky, které se pak ostatní dívky snaží kopírovat. Udržet si však tak hubenou postavu podle zpěvačky nejde zdravým způsobem. Dodává, že by módní průmysl neměl na dívky tak tlačit ohledně jejich váhy, aby je pak používal jako lidské figuríny. Rihanna zdůrazňuje, že by si ženy měly uvědomit, že není příliš realistické a zdravé, aby takto vypadala běžná žena.

Rihanna debutuje v žebříčku Forbes, je nejbohatší hudebnicí

Redakce / 10. 04. 2022

Amy Schumer

Amy Schumer se za svá kila navíc nijak nestydí. V jednom z rozhovorů uvedla, že se snažila zhubnout kvůli jednomu filmu, pak si ale uvědomila, že krása a tělo nejsou její „měnou“. I s kily navíc se totiž cítí krásná a silná. Je si plně vědoma toho, že nebude nejkrásnější dívkou na světě, ale i tak se nesnaží stát se jinou verzí sebe sama. Jednoduše se rozhodla milovat se takovou, jaká je právě teď, než žít ve věčné nespokojenosti.

Demi Lovato

Podle Demi Lovato uvízla naše společnost v kultuře stravování. V televizi i na internetu se to hemží reklamami na hubnoucí pilulky, keto diety, fitness rutiny či dietní jídlo.  Podle Demi se snaží reklamy své produkty prodávat tak, jako by šlo o jediný způsob, jak se stát jednou pro vždy šťastnými. Výjimkou nejsou ani celebrity, které propadají slibům magických výsledků, štěstí a zázračné krásy. Demi byla jednou z nich, kdy vše skončilo až poruchou jídla, ze které se zotavuje. Nyní zpěvačka přestala držet diety a dokonce i trochu přibrala. Cítí se však mnohem šťastnější, jelikož se neomezuje v žádném jídle.

Neuvěřitelné proměny: Jak hubli Rebel Wilson, Adele i Jonah Hill?

Karin Šnýdrová / 27. 05. 2022

Nestárnoucí herec oslavil 60: Tom Cruise zažil dětství s otcem despotou, na začátku kariéry zakusil odmítání

Tereza Braunová / 07. 07. 2022

Zdroje: Brightside.me, Instyle.com
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM