Expres FRESH! /
Celý playlist
VIP

Kim Kardashian a skandál s róbou po Marilyn, Lady Gaga v saku po Michaelu Jacksonovi aneb Slavní v šatech z druhé ruky

Karin Šnýdrová
05. 07. 2022

Ačkoliv od Met Gala uplynuly dva měsíce, o šatech, které měla Kim Kardashian osudný večer na sobě, se mluvit nepřestává. Známá reality star oblékla ikonickou róbu z šatníku Marilyn Monroe, jenže údajně ji zničila. Jaké další osobnosti vynesly kostým po předchozím majiteli? 

Recyklace je poslední dobou velké téma, ostatně nevyhýbá se ani světu módy. Oblečení celebrit už není pouze na jedno použití a platí to i pro velkou večerní. Modelka Iris Law vzkřísila model po Beyoncé, princezna Beatrice se vdávala v šatech po babičce, Lady Gaga vystoupila v bundě Michaela Jacksona. A Kim Kardashian? Ta se postarala o pořádný fashion skandál. 

Met Gala 2022: Kdo přijel autobusem a komu pomohla s outfitem víla kmotřička?

Redakce / 03. 05. 2022

Kim Kardashian (41) 

Slavná podnikatelka je opět středem pozornosti, ovšem ne tak, jak by si přála. Na zahájení slavnostního galavečera Met Gala si vypůjčila originální šaty po Marilyn Monroe (†36). Hvězda filmového plátna v nich v roce 1962 zpívala k narozeninám tehdejšímu prezidentovi USA Johnu F. Kennedymu (†46) a byly jí ušity přímo na míru.

Róba posetá blyštivými kamínky vznikla v dílně francouzského návrháře Jeana Luise a Kim Kardashian kvůli ní musela zhubnout 7 kg za tři týdny. Jenže ani tak jí úplně nepadla. Aby si toho veřejnost nevšimla, vzala si na červený koberec šikovného pomocníka. Bílý kožíšek chytře zamaskoval nepadnoucí velikost. Mimochodem originál šatů měla Kim Kardashian jen na červeném koberci. Poté, co vyšla schody a ukázala se fotografům, převlékla se do věrohodné repliky.

I tak se ale na sociálních sítích šíří fotografie s porovnáním, jak vypadaly šaty předtím a poté, co si je hvězda reality show vzala do parády. Zničená látka a vypadané kamínky rozhořčily veřejnost a Kim Kardashian si vysloužila nelichotivou nálepku i od řady historiků. Opravdu ale šaty zničila ona? Podle americké společnosti Ripley’s Believe It Or Not!, která je jejich vlastníkem, je vrátila ve stejném stavu, v jakém jí byly zapůjčeny. Firma je poškozené už vydražila v roce 2016 za 4,8 milionu dolarů. 

Kim Kardashian oblékla originální šaty Marilyn Monroe, většinu večera už ale strávila v jejich replice.

Lady Gaga (36) 

Nikdy se netajila tím, že je vášnivou fanynkou Michaela Jacksona. V roce 2012 se zúčastnila obrovské aukce v Beverly Hills, kde se dražilo přes tisíc předmětů, které patřily králi popu. Lady Gaga se stala hrdou majitelkou 55 rekvizit, včetně křišťálové rukavice a bundy z klipu Thriller. Když skládala písně, nosila jeho svetr a během volební kampaně Hillary Clinton v roce 2016 oblékla při vystoupení sako, které měl Michael Jackson na sobě v Bílém domě o 26 let dříve.  

Klipy podle slavných filmů

Pavel Kučera / 10. 06. 2022

Princezna Beatrice (33)

Vdávala se během prvního roku pandemie, i proto musela se svým vyvoleným Edoardem Alessandro Mapelli Mozzim (38) zcela přehodnotit plány. Veselka byla odlišná od těch, které jsou charakteristické pro královskou rodinu. Skromný obřad v kruhu nejbližších se zamilovanému páru podařilo utajit i před paparazzi, novinku oznámila sama královna. Hlava britské monarchie darovala vnučce vskutku originální svatební šaty. Nejprve se v nich sama Alžběta II. (96) v roce 1962 objevila na premiéře válečného filmu Lawrence z Arábie, podruhé spatřily světlo světa až o 58 let později. Nevěsta je doplnila rovněž diamantovou tiárou. I tu už měla britská královna na sobě, konkrétněji ve svůj svatební den v roce 1947.

Princezna Beatrice se vdávala v šatech po babičce. Ta si je vzala na filmovou premiéru v roce 1962.

Iris Law (21)   

Inspiraci našla v minulosti i dcera herců Sadie Frost (57) a Jude Lawa (49). Archivní kousek značky Versace vynesla letos v rámci londýnského fashion weeku a zdaleka nebyla jediná, komu učaroval. Zelené šaty s korzetovým šněrováním proslavila už Beyoncé (40) v roce 2003. Tehdy v nich přišla na udílení hudebních cen MTV. Oblékla je dokonce i Christina Aguilera (41) a Rita Ora (31). Další nositelkou už zpěvačka nebyla. Iris Law se snaží prosadit v branži modelingu a zdá se, že našlápnuto má skvěle. 

Iris Law (vlevo) se u Beyoncé inspiruje často. Tentokrát oblékla tentýž model, v kterém se zpěvačka objevila na udílení cen MTV

Top looky z letošních Oscarů: Nejkrásnější, nejblýskavější i nejbizarnější šaty večera

Redakce / 29. 03. 2022

Tony Awards 2022: Pocta Králi popu a divadelní umělci na červeném koberci

Kristýna Ševčíková / 14. 06. 2022

Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM