Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Mix

Vykašlali se na Hollywood: Slavní herci, kteří se rozhodli skončit s natáčením

Avatar photo Eva Zajícová
16. 11. 2022

Dobýt Hollywood je snem mnoha začínajících herců. Jak se ale říká, není všechno zlato, co se třpytí. Některým hercům se to podařilo, přesto ale ještě rádi dali Hollywoodu sbohem.

Které hvězdy to jsou? A co je k tomu vedlo? 

Modelky, které rozbíjí stereotypní vnímání krásy: Prosadila se dívka s Downovým syndromem i vitiligem

Eva Zajícová / 15. 11. 2022

Záporák ze Hry o trůny chce žít normální život

Irský herec Jack Gleeson je divákům velmi dobře znám jako Joffrey Baratheon z legendárního seriálu Hra o trůny. Díky této roli jej znají lidé po celém světě. Přestože měl dobře našlápnuto k tomu, aby rozjel slušnou hereckou kariéru, před osmi lety pověsil herectví na hřebík s výjimkou jedné divadelní role a také filmové role v thrilleru In the Land of Saints and Sinners. Hlavním důvodem prý bylo to, že Jack Gleeson nikdy netoužil být hercem. Byl to jeho koníček, ale rozhodně nezamýšlel v tomto oboru zůstat. Od 8 let hrál pro zábavu, v roce 2014 ho to ale prý přestalo bavit. V současné době je herci 30 let, je ženatý a žije klidný život v ústraní.

Krásnou Jessicu Alba více naplňuje mateřství

Jessica Alba v minulosti udělala zásadní krok, opustila herectví v momentě, kdy byla na vrcholu kariéry. Herečka a podnikatelka vysvětlila, že za tímto přelomovým rozhodnutím stála změna myšlení, která se odehrála po narození její dcery Honor. Jessica Alba uvedla, že touha trávit s dcerou co nejvíce času byla natolik silná, že se rozhodla dát Hollywoodu sbohem. Dnes je maminkou tří dětí, k Honor přibyla ještě dcera Haven a syn Hayes. V současné době podniká, její firma se specializuje na prodej dětské přírodní kosmetiky.

Josh Harnett si chtěl zachovat duševní zdraví

Herec Josh Harnett proslul rolí kapitána Dannyho Walkera ve válečném snímku Pearl Harbor. Posléze následovalo několik dalších filmů, ve kterých se objevil, pak ale jako když utne, a herec téměř zmizel z filmového plátna. V rámci jeho účinkování v ranní show Sunrise herec šokoval prohlášením, že „dát Hollywoodu sbohem, bylo to nejlepší, co mohl udělat pro své duševní zdraví“. Dle svých slov je rád, že tento krok učinil v mládí a zavčasu. Občas prý ale zalituje, že určité role nevzal. Dalším důvodem, proč opustil Hollywood, byly jeho děti, chce střežit jejich soukromí a trávit s nimi co nejvíce času.

Sláva Jennifer Lawrence zastínila herecký talent

Zajímavý důvod pro odchod z Hollywoodu má talentovaná herečka Jennifer Lawrence, jejíž kariéra se po uvedení filmu Hunger Games raketově nastartovala. V současné době však herečka bere pouze role v menších filmech, v hollywoodských trhácích ji už neuvidíte. Důvodem je to, že Jennifer Lawrence nabyla pocitu, že sláva zastínila její herecký um. Prý jí připadalo, že „je spíše celebritou než herečkou“. S tím rozhodně nebyla spokojená, proto se dobrovolně vzdala rolí ve velkofilmech.

Gwyneth Paltrow Hollywood nechybí

Ačkoliv herečka Gwyneth Paltrow patřila mezi nejoblíbenější hollywoodské herečky, rozhodla se vydat jinou životní cestou, a dnes je z ní úspěšná podnikatelka, která vytvořila vlastní wellness a lifestylovou značku Goop, které se velmi daří. Nechala se slyšet, že jí Hollywood a všechno kolem něj opravdu nechybí. Nabídky na nové role prý má, ale s díky je odmítá. Naprosto ji pohltilo vymýšlení nových produktů a k filmu se vrátit rozhodně nehodlá.

Gwyneth Paltrow slaví padesátku: Je víc herečkou, nebo nebezpečnou šarlatánkou?

Karin Šnýdrová / 27. 09. 2022

Nejprotivnější hvězdy Hollywoodu, s nimiž nechce nikdo pracovat: Chamtivá Sarah Jessica Parker, vztekloun Tom Hardy a psychopat Steven Seagal

Carlito Brigante / 13. 11. 2022

Zdroje: Mirror, InStyle, Popculture, The Hollywood Reporter, Lifeandstylemag
Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM