Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
Mix

Velké návraty: Po letité herecké pauze se na obrazovky úspěšně vrací Eddie Murphy, Cameron Diaz nebo Lindsay Lohan

Avatar photo Eliana Moravcová
03. 01. 2023

Některé herecké hvězdy zkrátka po čase zhasnou, což je v přesyceném filmovém průmyslu zcela běžné. Některým hercům a herečkám však pauza od záře reflektorů a život v ústraní prospěly natolik, že se jim podařilo po několika letech na televizní obrazovky vrátit a jejich hvězda se rozzářila ještě jasněji než předtím.

Začínala jako baletka, herecká dráha se jí stala požehnáním i prokletím: Krásná Angelika Michèle Mercier slaví 84. narozeniny

Kristýna Ševčíková / 01. 01. 2023

Eddie Murphy

Eddie Murphy získal slávu již v 80. letech jako stand-up komik a komediální hvězda. Na obrazovkách i stříbrném plátně se od té doby objevoval nepřetržitě téměř 30 let, kdy se stal dominantním komediálním hlasem ve Spojených státech a také byl zručným imitátorem. Na začátku 90. let sice natočil pár propadáků, ale pak opět triumfoval s Dr. Dolittle z roku 1998 a jeho hlas si lidé zamilovali jako Oslíka ze série filmů o Shrekovi. Počátkem 21. století však začala jeho komediální hvězda pomalu pohasínat a poté, co za film Tisíc slov z roku 2012 získal ocenění za „nejhoršího herce“, rozhodl se dát si od herectví pauzu. Po čtyřech letech se vrátil na obrazovky v úspěšném dramatickém filmu Pan Church z roku 2016, ale nakonec se vrátil ke komediálnímu žánru, který ho proslavil, a tak se objevil v roce 2021 v komedii Cesta do Ameriky 2.

Lindsay Lohan

Lindsay Lohan začala svoji kariéru již jako dítě. Tehdy ji nejvíce proslavila dvojrole ve filmu Past na rodiče z roku 1998, kde ztvárnila dvojčata. Následovalo pár dalších úspěšných filmů, stala se idolem teenagerů a získala rozsáhlou mediální pozornost. Jenže pak přišly první problémy se závislostmi na alkoholu, drogách a dostala se i do potíží se zákonem. V roce 2009 si zahrála ve filmu Šéfe, jsem v tom! a v roce 2013 ve filmu The Canyons, ani jeden z filmů však neměl úspěch a herečka se stáhla do ústraní. V roce 2022 se herečka vrátila na televizní obrazovky v romantické komedii Vánoce na spadnutí a nyní se snaží věnovat řadě pozitivních projektů.

Tobey Maguire

Tento skromný herec se zpočátku objevoval v menších kvalitních rolích a nikdy na sebe příliš neupozorňoval. To vše se změnilo, když přijal roli Spider-Mana z roku 2002, která mu přinesla okamžitou slávu a úspěch. Když však natočil poslední film o Spider-Manovi v roce 2007, přicházelo jen velmi málo rolí. Po hlavní roli v životopisném filmu Tah pěšcem z roku 2014 se Tobey ztratil na dlouhých 7 let z obrazovky, místo toho začal pracovat jako producent a dabér. Ve své ikonické roli Spider-Mana se však objevil ještě jednou, a to ve filmu Spider-Man: Bez domova, kde si zahrál po boku aktuálního představitele pavoučího muže, Toma Hollanda. Už v lednu bude v českých kinech mít premiéru drama Babylon, ve kterém se Tobey objeví po boku Brada Pitta, Margot Robbie a dalších hvězd. 

Cameron Diaz

Poté, co si v roce 2014 zahrála ve filmu Annie po boku Jamieho Foxxe, se Cameron začala více zaměřovat na podnikání. Nyní, čtyři roky poté, co oznámila svůj odchod z herectví do důchodu, se chystá vrátit na filmové plátno v akční komedii Back in Action na úspěšné platformě Netflix. Po jejím boku se opět objeví Jamie Foxx, dalšími hvězdami v obsazení jsou Glen Close a Kyle Chandler. 

S Jamie Foxxem se Cameron Diaz opět potká před kamerou

Polepšená Lindsay Lohan po návratu na scénu marně vyhlíží úspěch: Nastane zlom díky pokračování 20 let starého hitu?

Michaela Dočkalová / 08. 12. 2022

Kvůli kariéře mateřství odložily, ale nevzdaly se ho: Cameron Diaz, Kim Kardashian a další, kterým děti porodily náhradní matky

Tereza Braunová / 18. 07. 2022
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM