Saturday Night Fever
DJ Jayyare
Celý playlist
Poslouchat online
Saturday Night Fever /
Celý playlist
Mix

V dětství si vytrpěla šikanu kvůli zrzavým vlasům: Dnes je z Jessicy Gagen Miss Anglie

Eliana Moravcová
29. 11. 2022

Šestadvacetiletá Jessica Gagen prožila příběh jako z pohádky O ošklivém káčátku, když se po letech šikany kvůli svému vzhledu dočkala titulu Miss Anglie a stala se tak královnou krásy. Za šikanu prý přitom mohly především její zrzavé vlasy, které byly trnem v oku spolužáků již od prvního dne.

Jessica Gagen se stala vůbec první přírodní zrzkou, která si nasadila korunku Miss Anglie. V současnosti studuje letecké inženýrství a živí se modelingem. Než se však dostala k tomuto úspěchu, musela si projít náročnými roky během dospívání, kdy ji šikanovali spolužáci na střední škole kvůli její barvě vlasů. Ačkoliv Jessica ráda minulost nechává za sebou, po svém vítězství se jako Miss Anglie rozhodla promluvit o tom, čemu musí čelit ve školách zrzavé děti. Své dospívání popsala jako velmi náročné období, kdy denně ve škole slýchala urážky na její osobu kvůli barvě vlasů. Kvůli šikaně jí také postupně klesalo sebevědomí, které se však rozhodla získat zpátky.

E. T. – Mimozemšťan 40 let poté: Drew Barrymore si myslela, že je skutečný, další z dětských herců je už v důchodu

Eliana Moravcová / 23. 11. 2022

Ostatní dívky si od ní odsedávaly

Jessica prozradila, že když byla v 7. ročníku, nechtěly s ní ostatní dívky sedět u stolu při obědě. Dokonce prý vstávaly a odcházely, když si k nim Jessica přisedla. Často tak prý obědvala raději na školních záchodech. „Byla jsem kvůli tomu opravu naštvaná, ale nyní jsem odhodlána ukázat dětem, které čelí stejné věci, že to tak nebude navždy,“ prohlásila vítězka Miss Anglie, která se snaží světem šířit osvětu o šikaně zrzavých dětí. „Několikrát mě udeřili, plivali po mně a házeli mi věci na hlavu. Nejhorší bylo, když mě jedna dívka popálila kvůli tomu, že mám zrzavé vlasy,“ popsala Jessica otřesné chování svých někdejších spolužáků. Své sebevědomí pracně získávala zpět, vzrostlo, až když ji v osmnácti letech přijala modelingová agentura. Loni se poprvé odvážila zúčastnit se soutěže Miss Anglie, kde skončila jako vicemiss. Byla však odhodlaná to zkusit znovu, což se vyplatilo. V čtyřiadevadesátileté historii soutěže se tak stala vůbec první vítězkou se zrzavými vlasy.

První přírodní zrzka, která se stala Miss Anglie, se jmenuje Jessica Ashley Gagen

Kampaň za vědu i za zrzavé děti

Jessica uvedla, že v loňském roce vedla kampaň, která měla v dívkách vzbudit zájem o vědu, technologii, inženýrství a matematiku. Pak si však uvědomila, že se Miss Anglie nikdy nestala zrzka a došlo jí, že se zrzky příliš neobjevují vlastně ani v televizi. Rozhodla se tedy po svém vítězství Miss England, že bude reprezentovat mladší děti, které si procházejí podobnými útrapami, kterými si musela projít tehdy i ona. „Prošla jsem si tím a můžete tu bolest využít ke zvýšení svého skóre. Udělejte z toho svou superschopnost,“ vzkázala modelka všem zrzavým dětem.

Setkali jste se někdy se šikanou kvůli barvě vlasů? Podělte se o své zážitky v diskuzi! 

Na škole ji šikanovali kvůli vzhledu: Utratila přes půl milionu za plastiky a muži po ní touží

Eliana Moravcová / 20. 11. 2022

Překrásná japonská modelka Risa Hirako: V 51 vypadá na dvacet, tajemství mladistvého vzhledu sdílí na Instagramu

Eliana Moravcová / 22. 11. 2022

Zdroj informací: manchestereveningnews.co.uk
Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM