Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Mix

E. T. – Mimozemšťan 40 let poté: Drew Barrymore si myslela, že je skutečný, další z dětských herců je už v důchodu

Avatar photo Eliana Moravcová
23. 11. 2022

Film E.T. – Mimozemšťan měl premiéru před 40 lety, kdy se stal nejvýdělečnějším filmem roku 1982 a dodnes zůstává klasikou. Příběh o dětech, které pomáhají mimozemšťanovi s jeho návratem domů, chytnul za srdce snad každého diváka.

Herci, kteří se nedávno po mnoha letech znovu setkali, na film s láskou zavzpomínali a podělili se o dosud nevyřčená tajemství z natáčení.

Pobřežní hlídka tehdy a dnes: Kdo má za sebou hanbatá videa, kdo to nezvládl s alkoholem a koho byste nepoznali

Denisa Grofová / 25. 10. 2022

Drew Barrymore věřila, že je mimozemšťan skutečný

Pro dnes již zkušenou a úspěšnou herečku Drew Barrymore byla role ve filmu E.T. – Mimozemšťan průlomová, ačkoliv se ve filmech objevovala odmalička. V době natáčení jí bylo pouhých sedm let. Herečka a také moderátorka The Drew Barrymore Show pozvala své bývalé herecké kolegy Henryho Thomase, Roberta MacNaughtona a Dee Wallace na oslavu čtyřicátého výročí premiéry filmu. Drew prozradila, že během natáčení filmu věřila, že je ET skutečný a opravdu ho prý hluboce milovala.

Henry Thomas to potvrdil s tím, že dokonce jednou Drew požádala někoho ze štábu, aby mimozemšťanovi donesl šátek, protože by mu mohla být zima. Dee Wallace zase prozradila, že často našli Drew, jak s rekvizitou mimozemšťana hovoří. Režisér Spielberg prý později najal dva muže, aby udržovali mimozemšťana „naživu“ i mimo natáčení a mohl tak zachovat kouzlo pro malou holčičku. Všechny scény ve filmu byly navíc natočeny v chronologickém pořadí, což je v tomto odvětví velmi neobvyklé. Důvodem bylo právě to, aby si děti, které ve filmu hrály, mohly s mimozemšťanem vytvořit skutečné pouto. Ve skutečnosti prý nikdy neviděly kostým mimozemšťana bez herce uvnitř.

Jak si vedou ostatní herci dnes?

Henry Thomas se ve filmu objevil už jako jedenáctiletý, miloval herectví a nepřestal se mu věnovat dodnes, kdy je otcem 3 dětí. Nyní se věnuje především natáčení thrillerů, kdy mezi jeho nejvýraznější role patří například role v seriálu The Haunting of Hill House, za kterou sklidil nadšené recenze. Robert MacNaughton hrál ve filmu Elliottova staršího bratra Michaela. Na premiéře filmu mu bylo pouhých 16 let a za svou roli tehdy v roce 1982 získal cenu Young Artist Award jako nejlepší mladý herec ve vedlejší roli ve filmu. Poté se věnoval především hraní v divadle a televizi, nyní je v důchodu a šťastně ženatý s Biancou Hunter, která je také herečkou. MacNaughton navíc prozradil, že byla Drew Barrymore jejich dohazovač, když byli mladší. Bývalá baletní sólistka Dee Wallace začala svou kariéru na obrazovce již v 70. letech. Dnes již třiasedmdesátiletá herečka má za sebou celou řadu rolí, od roku 1998 je šťastně vdaná a má jednu dceru Gabrielle Stone, která je autorkou, herečkou a režisérkou.

Matthew Perry bojuje se závislostí už od Přátel, Drew Barrymore začala s drogami v 10 a Brad Pitt alkoholem řešil příval slávy: Celebrity, které se nebojí mluvit o svých problémech

Kristýna Ševčíková / 03. 11. 2022

K Drew Barrymore pro levné brýle, k Alonsovi pro tričko, k DeNirovi na večeři: Slavné tváře a jejich úspěšné podnikání

Kristýna Ševčíková / 15. 07. 2022

Zdroje: yahoo.com, YouTube
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM