Expres Drive /
Celý playlist
Mix

Týdenní horoskop: Vahám hrozí osamělost, Blížencům nervozita, Raci se mohou dostat do sporů

Avatar photo Roman Zahrádka
27. 08. 2023

Mars se začne v týdnu od 28. srpna do 3. září pohybovat mírumilovným znamením Vah a dá lidstvu velkou šanci k urovnání sporů mezi rozhádanými jednotlivci i mezi znepřátelenými národy. Tato tendence pak zesílí ještě během září. Mars nám umožní začít řešit také svoje zdravotní problémy, například infekce, horečky nebo zranění způsobená nejrůznějšími nehodami. Můžeme se též o někoho nemocného či handicapovaného starat, což nám může přinášet mnoho povinností a starostí. Mars vedle toho nastartuje zvažování možné spolupráce nebo novou spolupráci s jinou osobou a přinutí nás zároveň splnit to, co jsme dříve slíbili vykonat.

Z numerologického hlediska umožní 35. týden nové začátky. Trojka patří srdci a lásce, pětka dodává odvahu k novým krokům v životě. Navíc bude ve čtvrtek úplněk a končí srpen. Od pátku 1. září se tak změní číslo měsíce. Bude jím devítka, která je svou vibrací charitativní, učenlivá a láskyplná. Prázdniny spolu se srpnem a jeho osmičkovou silnou sportovní energií tedy skončí, zatímco nový školní rok přinese pokrok a možnost více zmoudřet. V přírodě bude pokračovat doba sklizně a hojnosti, a čas bude stále naplněn výlety a radostí.

A jak na tom budou jednotlivá znamení?

Krvavá bitva na Moravském poli: Král železný a zlatý bojoval po boku svých mužů až do úplného konce

Václav Šilpoch / 26. 08. 2023

Beran

Nové perspektivy a nové cesty nejsou ještě vidět, ale Berani po nich už nevědomky kráčí. Měli by proto být ve střehu a dávat velmi dobrý pozor na to, kdo jim co říká. Je možné, že se jim dostane odpovědi na nějakou vnitřní otázku, která bude ukryta mezi řádky. Závěr měsíce nebude pro Berany příliš zatěžující, na rozdíl od jiných znamení. Nicméně se jim přihodí něco, co je zaskočí. Budou s tím spojené určité starosti, které nutně povedou ke změnám. Berani by si tím však neměli příliš zatěžovat hlavu. Naopak. Měli by si závěr léta užít do sytosti, prožívat pohodu s každým dnem, dál navštěvovat přátele a blízké, protože jen tak se jim podaří nalézt řešení, které promění později vynucené změny v radost a úspěch.

Býk

Konec srpna a příprava na září se ponesou ve znamení zakončování různých záležitostí v mnoha životních oblastech. Pro Býky to bude znamenat, že by měli ukončit něco, na čem dlouhodobě lpí a co se jim nedaří uskutečnit, protože to bylo předem odsouzeno k nezdaru. To ale nevadí, život tím nekončí. A to ani tehdy, jestliže si od svého záměru mnohé slibovali a silně po něm toužili. Rozhodně se jim nevyplatí kvůli tomu trápit. Měli by se naučit házet takové věci za hlavu a dívat se dopředu. Poslední dny měsíce by měli více využívat k odpočinku, neměli by to ale přehánět s alkoholem, který jim může přinést nejednu mrzutost, starosti či trpké vystřízlivění. Na konci týdne bude už dobré se soustředit na všední starosti a přestat myslet na prázdniny.

Blíženci

Životy Blíženců se mohou začít měnit. Změny mohou přitom zasáhnout jakoukoli životní oblast. Budou proto nervóznější, protože se dostanou pod tlak. Jestliže jsou nestálí a nedokáží setrvat na jednom místě, začnou je energie týdne tlačit do vícero činností, nad kterými později stejně ztratí kontrolu. Teprve až o něco později zjistí, že se nic nejí tak horké, jak to zpočátku vypadá, a rychle se zase uvedou do obvyklé životní rovnováhy. Opatrní by měli být zejména tam, kde budou chtít něčeho dosáhnout svou tvrdohlavostí. Nebude jim nic platná. Ba co víc, vytvoří si tím zbytečné překážky. Blíženci by si tedy měli vše pečlivě rozmyslet a připravit se vzrušující chvíle zakončené později nebývalým úspěchem. Mají k tomu všechny předpoklady.

Jako voda a oheň: Tahle znamení zvěrokruhu se vzájemně nesnesou ani minutu

Tereza Braunová / 13. 04. 2023

Rak

Nově přicházející události nebudou k Rakům přicházet slavobránou, budou totiž obtížnější a zpočátku nejasné. Raci se proto mohou dostávat do nechtěných sporů, během nichž bude hodně záležet na tom, jak budou reagovat a jak se nakonec rozhodnou. Bude tedy důležité nenechat se strhnout emocemi nebo návalem rozčílení. Pomůže naopak notná dávka trpělivosti, jež dokáže zvládnout i nemožné. Vhodné také bude zpestřit si tento týden častějšími setkáváními s přáteli a blízkými, která vnesou do života Raků radost. Právě při této příležitosti bude třeba věnovat více pozornosti tomu, co se kolem nich bude dít, protože si mohou díky tomu zpětně uvědomit a následně i pochopit, co s nimi osud zamýšlí, nebo proč se jim něco znovu připomíná.

Lev

Nejen profese a kariéra mohou Lvům přinést komplikované situace. To samé se může dotknout i jejich domova a rodinného zázemí. Půjde nejspíš o nedořešené záležitosti z dřívějška, v pracovní oblasti zase o nesplněné závazky. S úspěchem mohou počítat pouze ti, kteří dopředu plánovali a připravili se tak na možné obtíže a komplikace. Přesto nepůjde vše tak, jak by Lvi chtěli. Týden pro ně může být lehce komplikovaný a životní cesta plná oklik. Nic nepůjde udělat napřímo a napoprvé. Lvi by si měli dávat velmi dobrý pozor zejména na to, kdo se pohybuje v jejich okolí. Může to být nedůvěryhodná osoba, která jim může do budoucna přinést nejedno zklamání, pokud jí budou Lvi plně důvěřovat a spoléhat se na ni v důležitých záležitostech.

Panna

Panny by se měly vyvarovat netrpělivosti, která je může strhnout k nepředvídatelnému a neuváženému jednání. Nejenže by tím ztratily spoustu životní energie, ale mohly by si také výrazně zkomplikovat cestu za nenaplněnými touhami a přáními. Šlo by doslova o ztracenou šanci. Naštěstí půjde o krátké období, kdy jim něco takového hrozí. Zakrátko se vše opět projasní a Panny vyjdou vstříc pozitivnímu období, díky němuž si budou moci dobít baterky. Přesto pro tento týden platí, že by měly být Panny mimořádně opatrné, neměly by zbytečně podléhat skepsi či proměnlivosti nálad, pokud se jim nepodaří něco uskutečnit hned napoprvé. Je třeba si v takových chvílích neustále připomínat, že zase bude líp.

Váhy

Váhy bude provázet jistá vnitřní osamělost, mohou je také spalovat milostné touhy a nesplněná přání. Vyplývat to bude z toho, že jsou až příliš důvěřivé a snadno tak podléhají falešným lichotkám a slibům. Je však třeba vědět, že i Váhy umí být vychytralé a mohou se občas uchylovat k drobným lžím. Umožňuje jim to jejich vnitřní šarm, kterým jsou obdarovány, ale neměly by toho tentokrát zneužívat. Se zlou by se potázaly. Váhy si příliš nevěří ani v citech, a pokud by se jim naskytla příležitost k seznámení či k prohloubení vztahu, mohou vinou své vychytralosti vyvolat u svého protějšku pochybnosti. Měly by ze všeho nejvíce vsadit na silnou intuici, která jim pomůže rozpoznat faleš od upřímnosti, a také to, kdo je skutečným přítelem a kdo jim chce jen škodit.

Štír

Štíry už začíná každodenní monotónnost a rutina nudit, proto se začnou poohlížet po jiném okruhu lidí, s nimiž by mohli prožít něco vzrušujícího a nevšedního. Období je k tomu bude vybízet, a pokud se pro to rozhodnou, určitě jim to neuškodí. Neměli by se však pouštět do unáhlených věcí a nových začátků, protože by jim přílišná unáhlenost spíše než výhru přinesla zklamání a rozčarování. Pokud už budou muset Štíři něco dojednat nebo vyřídit, měli by se obrnit trpělivostí a nikam nespěchat, protože právě nyní nebudou jejich rozhodnutí ještě zralá k uskutečnění. Trpělivost růže přináší a pro Štíři to bude platit dvojnásob. Zvláště, když je zahltí úřední záležitosti. Zejména je třeba se vyvarovat popichování druhých a zbytečným sporům.

Střelec

Tento týden Střelce prověří z toho, jak se dokáží rozhodovat nebo nasměrovat v životě. Pokud se budou snažit svá rozhodnutí uspíšit, může je konečný výsledek rozesmutnit. Později by si to mohli také vyčítat. Stejně dopadnou i v případě, že budou se svým rozhodnutím otálet. Důležité tedy bude správné načasování. Podle toho se bude odvíjet vše další. Jestliže to Střelci zvládnou na jedničku, posílí do budoucna svoje jistoty, ať už vztahy s partnery nebo úspěchy v práci. Období bude jinak Střelcům připadat nadmíru optimistické, neměli by se tím však nechat ukolébat. Může je například potkat vzrušení z náhlého citového vzplanutí, ale nemusí mít dlouhého trvání, protože nečekaná radost může Střelcům nasadit růžové brýle, přes které neuvidí realitu.

Nejzručnější znamení zvěrokruhu: Kdo se bez problémů uživí rukama a jaké znamení nezvládne zatlouct ani hřebíček?

Tereza Braunová / 03. 08. 2022

Kozoroh

Kozorozi by měli zapomenout na dovolenou a bezstarostné chvíle volna, protože je vývoj událostí nasměruje k nabytým životním jistotám a k jejich udržení. Měli by však zůstat klidní, protože jejich houževnatost a úsilí je dovedou v nejednom případě k úspěchu. Ano, tu a tam se sice objeví nějaká překážka či odbočka na cestě, a bude důležité svoje možnosti a schopnosti správně vyhodnotit, ale není to nic, co by Kozorozi nezvládli nebo neznali z dřívějška. Mohou se proto těšit na to, že jim bude osud příznivě nakloněn. Může se jim díky tomu podařit rozklíčovat něco důležitého či zásadního pro jejich budoucnost. V praxi to bude znamenat, že přeruší vztahy s lidmi, kteří jim byli na obtíž, a dotáhnou do konce záležitosti, které se jim dříve nedařily.

Vodnář

Častější setkávání s blízkými a přáteli či schůzky s obchodními partnery otevřou Vodnářům ještě více oči, neboť zjistí, jak se mají rozhodovat, aby stál úspěch na jejich straně. Tím podpoří nejen důvěru v sebe, ale bude se jim dařit, ať už citově, ve vztazích nebo profesně. Zkrátka všude. Není také vyloučeno, že získají pro svou alternativní cestu životem podporu lidí, od nichž by to nikdy nečekali. Bude to stabilní období bez větších výkyvů nebo extrémů, pokud se do nich Vodnáři nevrhnou sami. Co je však nejdůležitější, dostanou příležitost začít něco nového, co se později setká s úspěchem, nebo se v nich probudí něco, o čem už delší čas přemýšleli, jen jim scházelo odhodlání s tím začít. Tak s chutí do toho, mohlo by to Vodnáře posunout až na samotný vrchol jejich života.

Ryby

U Ryb bude přetrvávat nepřehledné období, jež bude spojeno s většími starostmi a překážkami, s nimiž Ryby nepočítaly. Důrazně se bude hlásit o slovo minulost v oblasti citů a vztahů. Je možné, že Rybám vstoupí do cesty nějaká osoba z dřívějška, která bude vyžadovat pozornost. Může to sice zpočátku vypadat svízelně a komplikovaně, nakonec ale dojde k vyjasnění situace a určitým posunům, neboť se tyto osoby stanou pro Ryby cennou devízou do budoucna. Pokud to ale Ryby včas rozpoznají. Jestliže ano, odmění je budoucnost radostí a nějakým darem. V pracovní oblasti bude třeba dávat větší pozor na zbrklost, unáhlenost, přehmaty a rychlé soudy, které se nakonec mohou obrátit v jejich neprospěch a mohly by Ryby šeredně potrápit.

Nejvěrnější znamení zvěrokruhu: Partner ve znamení Býka nebo Panny je životní výhra

Tereza Braunová / 05. 04. 2023

Tajuplné výlety po Čechách: Naše nejvyšší hory Krkonoše nabízejí magická místa i energii drahých kamenů

Roman Zahrádka / 29. 07. 2023

Autor článku je vydavatel časopisu Ve hvězdách, text vznikl ve spolupráci s tímto magazínem, intuitivní astroložkou Danielou Hannah, mystikem Mírou Volným a věštcem a kartářem Pavlem Merlinem.

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM