Mix

Titanic jinak: Jak by vypadal film, kdyby si v něm zahráli herci, kteří promeškali životní šanci

Avatar photo Eva Zajícová
09. 02. 2023

Titanic po 25 letech míří znovu do kin. Dovedete si vůbec představit, že by v ikonickém snímku hráli úplně jiní herci? Nechybělo však málo, aby se tak skutečně stalo. Kdo promarnil životní šanci, když odmítl hrát v oscarovém velkofilmu?

Před 25 lety měl premiéru jeden z nejikoničtějších snímků všech dob – Titanic. Film Jamese Camerona asi není třeba dlouze představovat, najde se jen málo lidí, kteří by jej neviděli. Nyní se vrací v nové a lepší podobě do kin. Diváci se mohou těšit na verzi snímku ve formátu 4K, díky čemuž si užijí skvělý obraz se zaostřením na detail. Asi málokdo si u tohoto filmu dovede představit, že by v něm hráli zcela jiní herci. Ve hře přitom kdysi na castingu byla velmi zajímavá jména. Komu chybělo málo, aby si zahrál Rose? A kdo byl horkým kandidátem pro roli Jacka?

Kolik Oscarů získal a jak je dlouhý slavný velkofilm Titanic? Otestujte své znalosti v našem kvízu 

Kristýna Ševčíková / 07. 02. 2023

Roli Rose odmítly slavné hollywoodské herečky

Je těžké si vůbec představit, že by Rose DeWitt Bukater hrál někdo jiný než fenomenální Kate Winslet. Ve hře však tehdy byla další známá jména. Kupodivu několik známých hollywoodských hereček roli odmítlo, a zmeškalo tak životní šanci zazářit v oscarovém snímku. Byla mezi nimi Claire Danes, americká herečka, která si dva roky před natočením Titanicu zahrála spolu s Leonardem DiCapriem ve filmové adaptaci Shakespearovy divadelní hry Romeo a Julie. Snímek byl velmi divácky oblíbený, a tak nikoho nepřekvapí, že se Claire Danes dostala do výběru i pro film Titanic. Roli ale odmítla, přestože byla prý jednou z favoritek. Claire Danes se dle svých slov bála toho, že by si ji filmaři i lidé „zaškatulkovali“ už jen jako Rose. Údajně dnes vůbec nelituje, že jí šance zahrát si Rose utekla.

Další horkou kandidátkou na roli Rose byla Winona Ryder, která už v roce 1990 diváky zcela okouzlila ve filmu Střihoruký Edward, kde si zahrála spolu s Johnnym Deppem. Údajně měla však roli odmítnout. Ve hře byly i další herečky, které neuspěly, například Angelina Jolie, Nicole Kidman či Gwyneth Paltrow. Filmaři prý dokonce uvažovali i o zpěvačce Madonně – dovedete si ji ve snímku představit namísto Kate Winslet?

Leonardo DiCaprio se mohl v Titaniku opět potkat se svou hereckou partnerkou z filmu Romeo a Julie

Kandidátů na roli Jacka bylo přehršel

Leonardo DiCaprio stejně jako Caire Danes zvažoval, zda roli v Titaniku vzít, nakonec se mu to opravdu vyplatilo, díky roli se stal opravdovou hollywoodskou hvězdou. Na castingu soupeřil s mnoha skvělými herci. Původně se režisérovi snímku velmi zamlouval River Phoenix, ten ale bohužel tragicky zemřel dříve, než jej stihli filmaři oslovit. Posléze začala produkce uvažovat o Matthew McConaugheym. James Cameron ale usoudil, že tou dobou byl příliš starý na to, aby hrál dvacetiletého Jacka Dawsona. Matthew McConaughey prý dostal nabídku na jinou roli – „záporáka“ Cala Hockleyho. Nabídku ale údajně odmítl.

Další známou tváří, která se producentům filmu zamlouvala, byl Johnny Depp. Ten měl v devadesátých letech již slušně rozběhnutou kariéru, bohužel musel nabídky i odmítat – a Titanic byl jednou z nich. Údajně se nemohl vžít do scénáře. Mezi dalšími kandidáty na tuto roli byli Paul Rudd, Christian Bale či Jared Leto.

Ani Matthew McConaughey se nakonec na palubu Titaniku nenalodil

Promarněné šance ve vedlejších rolích

Životní šance samozřejmě utekla i těm, kterým se nepodařilo získat nebo sami odmítli roli ve filmu Titanic. Jednalo se například o herce Michaela Biehna známého z filmu Terminátor, kterému roli zloducha Cala Hockleyho „vyfoukl“ Billy Zane. Stejně tak neuspěl ani herec Rob Lowe. Kapitána si mohl zahrát Robert De Niro, ten ale tou dobou měl zdravotní problémy, a tak mu životní šance proklouzla mezi prsty. Možnost zahrát si nepotopitelnou Molly Brown měla muzikantka Reba McEntire, ale ta dala přednost svému turné. Nedopustila by prý, aby musela kvůli odřeknutému turné propustit zaměstnance.

Michael Biehn se s režisérem Jamesem Cameronem setkal při natáčení jiného kultovního snímku, Terminátora
Další díly (213)

Kate Winslet hrála jen tlusté holky, Leonardo DiCaprio se neobtěžoval se čtením scénáře: Jak vypadají herci z kultovního Titaniku po 25 letech

Martina Hoblová / 26. 12. 2022

Teď si asi rvou vlasy: John Travolta odmítl hrát Forresta Gumpa, Gwyneth Paltrow mohla tančit s Leo DiCapriem na Titanicu

Kristýna Ševčíková / 14. 10. 2022

Zdroje: ELLE, Yahoo News, CBR
Foto: Profimedia, © 20thCentFox / Courtesy Everett Collection / Profimedia, © Warner Bros / Courtesy Everett Collection / Profimedia a Collection Christophel / © Hemdale / Pacific Western / Euro Film Funding / Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM