Večerní show
Radek Honc, Vladimír Pavlík
Celý playlist
Poslouchat online
Večerní show /
Celý playlist
Mix

Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger: Jak se urputná rivalita proměnila v bromanci

Eliana Moravcová
14. 11. 2022

Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger jsou legendami akčních filmů už přes půl století. A ačkoliv jsou dnes nerozlučnými přáteli, na začátku svých hereckých kariér mezi nimi byla obrovská rivalita a trvalo několik desítek let, než se změnila v dnešní bromanci – výjimečně silné a pevné přátelské pouto mezi oběma muži.

Obě akční hvězdy se poprvé setkaly na Zlatých glóbech v roce 1977. Tehdy zde byl film Rocky z roku 1976, ve kterém Stallone zazářil v hlavní roli, nominován hned na šest cen. Téhož večera byl Arnold nominován na Novou hvězdu roku, a tak se zde na udílení cen oba herci potkali. Sylvester si později všimnul, jak se Arnold radoval, když Rocky neproměnil hned několik nominací. Rocky však získal cenu za nejlepší film. Stallone vzal později velkou mísu s květinami a hodil ji po Arnoldovi. Odstartoval tak více než desetiletý spor mezi nimi. „Nemohli jsme vydržet být ve stejné galaxii, dokonce i naše DNA se navzájem nenáviděly,“ řekl Sylvester později v jednom z rozhovorů.

Ženatý se závazky po 35 letech: Z Ala je bojovník jiu-jitsu, Kelly po rakovině bojuje s roztroušenou sklerózou a Peggy je potřetí vdaná

Denisa Grofová / 14. 11. 2022

Rivaly ve skutečném životě i filmu

Ve filmu Dvojčata z roku 1988 si postava, kterou ztvárnil Arnold, utahuje z plakátu Ramba. Stallone mu výsměch oplatil o rok později ve filmu Tango & Cash, ve kterém se pohádal s mužem, který byl Schwarzeneggerovi podobný a Stallone si ho prý při natáčení scény v této roli představoval. Jejich rivalita se tak z reálného života promítala i na filmové plátno. „Neúnavně jsme na sebe útočili v tisku. Říkali jsme si různými jmény a upozorňovali navzájem na svá slabá místa, byla to soutěž. Bylo to tak hloupé, že se z toho nakonec stala i soutěž o to, kdo má svalnatější tělo,“ prozradil později Arnold v jednom z rozhovorů. Jednou se Schwarzeneggerovi dokonce podařilo napálit Stalloneho, aby natočil neúspěšný film. Když četl scénář nabízeného filmu, byl rozhodnutý tento film nenatočit. Když s ním však o filmu Stallone mluvil, tvářil se Arnold, že má o roli ve filmu velký zájem. Sylvester v rámci soutěživosti tedy roli raději přijal jako první, ale film byl nakonec propadákem.

Soupeření odvál čas

Koncem 90. let, kdy popularita obou herců začala mírně klesat, se začal pomalu uklidňovat i jejich vzájemný konflikt. Netrvalo dlouho a stali se skutečnými přáteli a dokonce si spolu zahráli i v několika filmech. V současné době si oba muži veřejně blahopřejí k narozeninám a těší se vzájemné společnosti. Nedávno se dokonce na Arnoldově Twitteru a Instagramu objevil snímek, na kterém spolu dva spokojení herci společně vyřezávají dýně na Halloween. Od posměchů a hozených květin tedy ušli velký kus cesty a nyní se zdá, že neexistuje nic, co by jejich krásné přátelství mohlo rozdělit.

Nejprotivnější hvězdy Hollywoodu, s nimiž nechce nikdo pracovat: Chamtivá Sarah Jessica Parker, vztekloun Tom Hardy a psychopat Steven Seagal

Carlito Brigante / 13. 11. 2022

Top Gun vrací do hry akční filmy: Co dnes ale dělají jejich hlavní hvězdy Schwarzenegger nebo Stalone? 

Carlito Brigante / 11. 08. 2022

Úvodní foto: Profimedia
Zdroje: Wikipedia, screencrush.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM