Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
Mix

Stárnoucí upíři, půlhodinový mžik nebo dvouměsíční těhotenství: Časové nesrovnalosti ve filmech vás pobaví

Avatar photo Eliana Moravcová
31. 12. 2022

Některé filmy či seriály si lidé zamilují natolik, že je ani nenapadne hlouběji přemýšlet o chronologii příběhu či jiných drobných detailech.  Může se tak stát, že v seriálu záhadně omládne postava, nebo se díky chybičce v časové ose scénáře zkrátí těhotenství na pouhé dva měsíce. Přečtěte si výběr zábavných chyb ve filmech či seriálech.

Dům McCallisterů, Střihorukého Edwarda i Bridgertonových. Jak vypadají slavná filmová sídla mimo kamery?

Karin Šnýdrová / 29. 12. 2022

Dívka, která omládla o rok

Populární komediální seriál Jak jsem poznal vaši matku byl natočen v letech 2005 až 2014. Ve čtvrté epizodě čtvrté řady seriálu postavy Teda a Marshalla zmiňují o dívce jménem Lucy, která je dcerou Tedovy přítelkyně Stelly, že je jí 7 let. Jenže ve třinácté epizodě třetí řady seriálu Stella jasně uvádí, že její dceři je 8 let. Vysvětlením pochopitelně může být i to, že si zkrátka Ted nepamatoval, kolik let je dceři jeho přítelkyně. 

Extrémně dlouhý pohled na hodinky

Pokud jste viděli hvězdně obsazený film Veřejní nepřátelé z roku 2009, možná vám unikla jedna drobná časová chyba, která se do filmu vloudila. V okamžiku, kdy se John Dillinger, kterého ztvárnil Johnny Depp, připravuje do kina, se oholí a poté se podívá na kapesní hodinky, které ukazují přibližně 6:02 hodin. Vteřinu poté proběhne střih a pohled na hodinky zblízka, které najednou ukazují skoro půl sedmé. Mohlo by to tak vypadat, že se John Dillinger na hodinky díval opravdu dlouho.

Upíři, kteří stárnou

Stmívání je romantický film z roku 2008 o upírech natočený podle knižní předlohy od Stephenie Meyer. Obyčejná dívka Bella se zde zamiluje do upíra Edwarda, který náhodou chodí na stejnou školu. Edward má svoji upíří rodinu, kdy jeho adoptivní otec je Carlisle Cullen a adoptivní matka Esme Cullen. Podle knižní předlohy upíři zůstávají „zaseknutí“ ve věku, kdy byli kousnutí, a od té doby nestárnou. V knize je tedy Carlisleovi 23 let a Esme 26 let. Jenže už od prvního filmu této ságy na tento věk nevypadají, v posledním dílu Twilight sága: Rozbřesk – 2. část z roku 2012 navíc vypadají ještě starší, na čemž měl pochopitelně svůj podíl i časový odstup mezi natočením prvního a posledního dílu ságy.

Dvouměsíční těhotenství

Snad každý viděl alespoň jeden díl z legendárního komediálního seriálu Přátelé (1994-2004). V polovině čtvrté řady seriálu se postava Phoebe dozví, že je těhotná, když přijala roli náhradní matky dítěte svého bratra Franka Jr. a jeho manželky. Ve stejnou dobu začne Ross chodit s Emily. S každým dílem měla Phoebe o pořádný kus větší bříško. Když však nastal den, kdy Phoebe porodila trojčata, Ross prohlásil, že jeho vztah s Emily trval 72 dní. Pohádali se a rozešli totiž zhruba ve stejnou dobu, kdy Phoebe porodila. Podle této informace tedy Phoebe prožila super rychlé těhotenství, které trvalo jen zhruba dva a půl měsíce.

Brendan Fraser se při natáčení Mumie málem oběsil: Přečtěte si další zajímavosti o tomto oblíbeném filmu

Eliana Moravcová / 19. 12. 2022

Třetí díl nevznikl z dojemného důvodu, Festera byste nepoznali a Morticia je pořád kost: Addams Family po 30 letech

Kristýna Ševčíková / 25. 11. 2022

Zdroj: moviemistakes.com
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM