Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Mix

Sharon Stone se podělila o svůj srdceryvný příběh: Prodělala devět potratů, dětí se přesto dočkala

Eliana Moravcová
22. 07. 2022

Statistika potratů je děsivá: Asi 23 milionů žen ročně potratí. Mezi nimi je i slavná hollywoodská herečka Sharon Stone. Ta se nedávno podělila o svůj srdceryvný příběh, kdy bolestnou ztrátu prožila hned devětkrát ve svém životě. Vyjádřila přání nad tím, aby se o tomto problému více mluvilo a ženy tak získaly potřebnou podporu, díky které nebudou na svou bolest samy.

Zářila na stříbrném plátně, v soukromí prožívala dramata, která si nezadala se zápletkami thrillerů. Naštěstí i příběh Sharon Stone má happy end. 

Kvůli kariéře mateřství odložily, ale nevzdaly se ho: Cameron Diaz, Kim Kardashian a další, kterým děti porodily náhradní matky

Tereza Braunová / 18. 07. 2022

Začalo to neschopností otěhotnět

Sharon Stone se v roce 1984 provdala za Michaela Greenburga, ale o tři roky později se vztah rozpadl. Poté byla dvakrát zasnoubená, ale oba vztahy také skončily. V roce 1998 se pak provdala za Phila Bronsteina, se kterým se rozhodli mít děti. To se však herečce nedařilo, jelikož trpí autoimunitním onemocněním a endometriózou. Tyto stavy jí zabránily v možnosti mít své biologické dítě, kdy pro ni bylo nemožné donosit dítě do termínu kvůli genetickému krevnímu stavu. V jednom komentáři na sociální síti Instagram nedávno prozradila, že devětkrát potratila. „Můžu jen říct, že jsem třikrát potratila v pěti a půl měsících a nikdo mi tenkrát neodpověděl, co se děje, proč se mi to děje,“ svěřila se herečka. „Je zničující, že lékařská komunita tomu nevěnuje potřebnou pozornost,“ dodala.

Dětí se i přesto dočkala

Sharon se svého snu mít dítě nevzdala a spolu s Philem adoptovali svého prvního syna v roce 2000. O tři roky později manželé požádali o rozvod. Svého druhého syna Lairda Vonna adoptovala v roce 2005 a Quinna Kellyho v roce 2006. Herečka své děti vychovává jako svobodná matka, vypadá však, že jí životě již nic nechybí. Snaží se psychicky podporovat ženy, které potratily: „Není to žádná maličkost, fyzicky i emocionálně, přesto jsme nucené cítit, že to je něco, co musíme snášet samy tajně s určitým pocitem selhání. Místo toho, abychom dostaly tolik potřebný soucit, empatii a uzdravení, které tak potřebujeme,“ řekla herečka. Uživatelé sociální sítě pak herečce v komentářích děkovali za to, že byla se svým příběhem tolik otevřená a pomohla tak ostatním ženám, které tuto bolest prožívají také. Nebylo to poprvé, co filmová ikona otevřela toto bolestné téma, kdy se v minulosti k problematice potratů již vyjadřovala.

Po mnoha neúspěšných vztazích je herečka sama

Po dvou rozvodech a dvou neúspěšných zásnubách měla herečka ještě několik vztahů, žádný jí ale nevyšel. V roce 2018 Stone prohlásila, že se nikdy nenechá definovat mužem a tvrdila, že už nevstoupí do vtahu, pokud nepůjde o „skutečné partnerství“. V roce 2021 se pak ohlédla za svým milostným životem, kdy přiznala, že selhala v důležitých aspektech, jako bylo její zdraví nebo manželství, ale žila, aby mohla vyprávět. Být rodičem tří chlapců jí prý zcela změnilo život. „Mít tři děti určitě změní vaši realitu. A myslím, že nepokoušet se být dívkou a dovolit si být dospělou ženou je také velmi užitečné,“ prohlásila herečka.

Zdroje: insider.comdailymail.co.uk
Úvodní foto: © TriStar Pictures / Courtesy Everett Collection / Profimedia

Žádné líbání s Julií Roberts a jiné oblečení pro čaroděje: Herci, kteří se nebáli mluvit do scénáře a změnili tak vyznění svých postav

Eliana Moravcová / 14. 07. 2022

Robert Pattinson, John Travolta nebo Ryan Gosling museli výrazně snížit cenu, aby dostali vysněnou roli

Eliana Moravcová / 12. 07. 2022
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM