Ranní klub /
Celý playlist
Mix

Rebel Wilson odhalila svou orientaci: Podívejte se, které celebrity se nebojí otevřenosti

Avatar photo Eliana Moravcová
14. 10. 2022

Homosexualita, bisexualita nebo jiné sexuální orientace již dnes nejsou tabu a hvězdy o nich otevřeně mluví. Některé celebrity si však prošly dlouho cestou sebepřijetí a s pravdou o své orientaci vyšly až po čase. Přesto se staly důležitými postavami v komunitě LGBTQ+, ke které se nyní hrdě hlásí.

Po celém světě se v tomto týdnu připomněl Coming Out Day, tedy den povědomí o LGBTQ+, na podporu leseb, gayů, bisexuálů a transgender lidí při „vycházení ze skříně“. Podívejte se, které celebrity šly s pravdou ven, některé i po letech váhání. 

Celebrity, které se staly vegany či vegetariány: Už žádné maso, prohlásila milovnice veganské módy Kaley Cuoco, více energie díky veganství vyzdvihuje Lizzo

Eliana Moravcová / 05. 08. 2022

Rebel Wilson

Rebel Wilson odtajnila svoji homosexualitu až ve svých 42 letech. V červnu letošního roku sdílela svůj nenovější románek v jednom příspěvku na svém instagramovém účtu, kde napsala: „Myslela jsem si, že hledám prince od Disneho… ale možná to, co jsem celou tu dobu opravdu potřebovala, byla Disney princezna,“

Ian McKellen

Ani Gandalf neboli Sir Ian McKellen se nijak se svoji homosexuální orientací netajil, ještě než se stal slavným, měl dva partnery, s jedním byl osm let a s druhým dokonce deset let. Aby však nebyly žádné pochybnosti o jeho orientaci, vystoupil v roce 1988 veřejně jako gay, od té doby je jedním z největších aktivistů komunity LGBTQ+ na světě. 

Holland Taylor

Herečka Holland Taylor se rozhodla zveřejnit svou homosexualitu až ve svých 77 letech. Do té doby se sice nesnažila svoji sexualitu nějak zvlášť tajit, nebyla si však sama jistá. V roce 2015 pak herečka během jednoho rozhovoru prozradila, že je ve vážném vztahu s nejmenovanou ženou, která se později ukázala jako herečka Sarah Paulson. Jsou spolu dodnes a běžně se objevují na veřejnosti spolu. 

Sarah a Taylor na červeném koberci cen Emmy

Victor Garber

Zatímco jiné celebrity učinily pompézní přiznání své sexuality, Victor Garber se o ní pouze zmínil v jednom rozhovoru. Moderátor se ho pouze okrajově zeptal na jeho společníka, zda je pravda, co se o nich píše na Wikipedii. Herec neváhal přiznat, že posledních 13 let je v láskyplném vztahu s Rainerem Andreesenem. 

Ellen DeGeneres

Americká komička, herečka a televizní moderátorka Ellen DeGeneres se ke své orientaci přiznala ve své vlastní situační komedii na stanici ABC, kdy se tak stala vůbec první homosexuální postavou v televizním pořadu tohoto typu na amerických stanicích. Od té doby ušla ve své kariéře dlouho cestu a během pětadvacetiletého výročí pořadu The Ellen DeGeneres Show odhalila, jak velký dopad mělo její veřejné přiznání na její život a kariéru. 

Ricky Martin

Každý, kdo znal slavného zpěváka osobně, věděl, že je gay. Ricky Martin však váhal, zda tuto skutečnost prozradit i svým fanouškům. Zpočátku si totiž sám nebyl svou orientací jistý a ptal se sám sebe, jestli je gay nebo bisexuál. Nakonec v roce 2011 vydal své paměti, kde se v knize k homosexualitě nakonec veřejně přihlásil. 

Ani žena, ani muž: Kdo se rozhodl označovat jako nebinární?

Michal Plšek / 20. 05. 2022

Ryan Reynolds bojuje s úzkostí, Selena Gomez je bipolární, Kit Harrington zvažoval sebevraždu: Celebrity upozorňují na nutnost mluvit o duševním zdraví

Kristýna Ševčíková / 06. 10. 2022

Zdroj: brightside.me
Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM