Ranní klub /
Celý playlist
Mix

Celebrity, které se staly vegany či vegetariány: Už žádné maso, prohlásila milovnice veganské módy Kaley Cuoco, více energie díky veganství vyzdvihuje Lizzo

Avatar photo Eliana Moravcová
05. 08. 2022

Ať už vede člověka k veganství či vegetariánství cokoliv, tento styl života je stále oblíbenější díky zdravotním výhodám a své šetrnosti k přírodě. Spousta veganů či vegetariánů je navíc silnými zastánci zvířat.

Podívejte se na celebrity, které si tento životní styl vybraly. Maso na jejich jídelníčku rozhodně nenajdete.

Mayim Bialik, Nelly Furtado a další slavné maminky, které se rozhodly kojit své děti opravdu dlouho

Eliana Moravcová / 29. 07. 2022

Kaley Cuoco

Herečka Kaley Cuoco se rozhodla pro vegetariánský životní styl, jelikož je nadšenou ochránkyní zvířat. Sama jich vlastní hned několik, včetně koní, králíků a psů. Spolupracuje s útulky pro zvířata a také natočila video pro organizaci Paw Works ohledně adopce psů a také pro organizaci  Farm Sanctuary, aby pomohla zachránit krocany na Den díkůvzdání. „Už žádné maso,“ prohlásila. Miluje také módu z tzv. veganské kůže, tedy umělé kůže, která není vyrobena z mrtvých zvířat.

Bryan Adams

Rockový zpěvák Bryan Adams přestal jíst zvířata, včetně ryb, když mu bylo 28 let, jelikož lze podle něj získat veškeré potřebné bílkoviny z rostlin. „Je skvělé vidět změnu, která se děje, když lidé přijímají více rostlinnou stravu, ale máme před sebou ještě dlouhou cestu,“ prohlásil zpěvák. „Pokud chcete vidět zlepšení svého zdraví a záleží vám na planetě, staňte se veganem,“ dodal.

Milo Ventimiglia

Herec Milo Ventimiglia byl vegetariánem celý život a rád prohlašuje, že byl vegetariánem již v lůně. Jeho rodiče jsou totiž vegetariáni již 40 let, stejně jako jsou vegetariánky i jeho sestry a dokonce byl vegetarián i jejich rodinný pes.

Lizzo

Zpěvačka Lizzo se stala vegankou v roce 2020, ale není jisté, zda u tohoto životního stylu vydrží. Nejde totiž o její první pokus o stravu bez zvířat. V minulosti vydržela u vegetariánské stravy 7 let, než se vrátila ke starým návykům. Experimentuje s raw veganstvím, které má podle ní spousty výhod, jako je třeba posílení imunitního systému či odpočinek pro trávící systém. Také má prý s touto dietou více energie.

Johnny Galecki

Johnny Galecki, herecký kolega Kaley Cuoco ze seriálu Teorie velkého třesku, si pořídil pozemek o velikosti 300 akrů, ale jako vegetarián nechtěl na pozemku chovat hospodářská zvířata. Mít dobytek, i když by ho sám nejedl, totiž není v souladu s jeho vegetariánským stylem života.

Jenna Dewan

Herečka a tanečnice Jenna Dewan přestala jíst maso poté, co ve svých deseti letech viděla dokument o jatkách. „Druhý den jsem si řekla, že už nikdy nebudu jíst maso. Prostě se to zaseklo. Cítím se díky tomu dobře morálně i fyzicky,“ řekla Jenna. Také tvrdí, že má pocit, že je její tělo silnější, když se stravuje vegetariánsky. V minulosti přitom stravu obsahující maso zkoušela, ale nefungovalo to. Cítila se kvůli tomu pomalá a necítila se tak lehká a energická.

Fotky i kondomy aneb Věci, které nejsou veganské a možná jste to nevěděli

Redakce / 23. 02. 2022

Kukuřičné lupínky: Snídaňový hit, který měl původně potlačovat libido

Kristýna Ševčíková / 31. 05. 2022

Zdroje: peta.orgveganfoodandliving.com
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM