Expres Drive /
Celý playlist
Mix

Příliš vysoké pro Hollywood: Gwendoline Christie, Sigourney Weaver nebo Elizabeth Debicki čelily překážkám v herecké kariéře

Avatar photo Eliana Moravcová
27. 04. 2023

Průměrná výška amerických žen je 162 cm, v Mexiku a latinskoamerických zemích ještě menší. Jenže zatímco v modelingu jsou extrémně vysoké ženy žádané, v herectví se jedná o určitou překážku, jelikož se výška nemusí vždy hodit k roli. Přečtěte si příběh hollywoodských hereček, které čelily odmítnutí, než se jim podařilo najít si své místo v záři reflektorů.

Filmový Kevin a jeho bratři: Prošli závislostmi a skandály, oplakali sestry, teď září v seriálech

Michaela Dočkalová / 24. 04. 2023

Gwendoline Christie (191 cm)

Pokud jste sledovali seriál Hra o trůny, jistě vám neunikla postava neohrožené Brienne z Tarthu, vysoké rytířky, která se svými schopnostmi a silou mohla v boji měřit s muži. Právě díky této roli se Gwendoline Christie proslavila, protože do té doby pro ni bylo náročné dostávat vůbec nějaké role. V jednom z rozhovorů dokonce přiznala, že jí bylo řečeno, že pravděpodobně nikdy nebude pracovat jako herečka kvůli své neobvyklé výšce a vzhledu. Po této velmi specifické roli však získala roli ředitelky Nevermorské akademie Larissy Weems v seriálu Wednesday. Oproti předchozí roli zde působila velmi žensky a připadala si krásná bez ohledu na svou výšku. Vzhledem k úspěchu seriálu se herečka dostala na vrchol a její postava byla oceněna kritiky.

Elizabeth Debicki (190 cm)

Její tatínek je Polák a maminka Australanka. A právě v Austrálii herečka vyrůstala. Jako malá se zajímala o balet, ale později zkusila modeling, kde zužitkovala svoji neobvyklou výšku a štíhlou postavu. Nakonec ji však zlákalo herectví, jenže kvůli své výšce měla stejně jako Gwendoline problém sehnat roli. Debutovala v komedii Pařmeni z roku 2011 a následně si ji všimnul Hollywood a byla obsazena do menších rolí i ve významných filmech. V roce 2017 byla obsazena do filmu Strážci Galaxie Vol. 2, kde ztvárnila nadpozemskou bytost Ayeshu. Až v roce 2018 si prý herečka mohla zahrát „obyčejného člověka“. Herečka byla nadšená, že mohla konečně hrát obyčejnou a normální ženu v domácnosti s nízkým socioekonomickým zázemím. V jednom z rozhovorů prozradila, že nedostala předtím mnoho takových příležitostí.

Elizabeth si zahrála i ve filmovém hitu Velký Gatsby, vedle 1,83 metru vysokého Leonarda DiCapria její výška není až tak do očí bijící (zleva: Carey Mulligan, Tobey Maguire, Leonardo DiCaprio a Elizabeth Debicki)

Sigourney Weaver (182 cm)

Hvězda filmů Vetřelec nebo Avatar se vždy vyznačovala vysokou postavou, díky čemuž získala své ikonické role. Ale v jednom z rozhovorů přiznala, že byla občas její výška překážkou, zejména když se ucházela o roli nějaké přítelkyně či milenky, jelikož dost herců je menší než ona. „Producenti jsou malí a nikdy jsem nebyla jejich sexuální fantazií. Pokud jde o herce, když vejdu do místnosti a herec se postaví, okamžitě se zas posadí s tím, že tahle práce není pro něj,“ prozradila. Výška jí také znepříjemňovala dětství, kdy byla považována za abnormální a její rodiče ji dokonce nechali podrobit lékařským testům.

Do rolí milenek a přítelkyň se nehodila, při boji s Vetřelci se její výška vylatila

Charlize Theron (177 cm)

Jihoafrická herečka Charlize Theron sice není tak vysoká jako výše uvedené herečky, ale ani ona to neměla na začátku své herecké kariéry jednoduché. Těžké začátky přičítala paradoxně i své kráse, kdy podle herečky bývali pro některé role hezcí lidé odmítáni jako první. Nakonec se jí však podařilo ve světě filmu prorazit a za roli vražedkyně ve filmu Zrůda dokonce získala v roce 2003 Oscara.

Nadprůměrná výška a krása málem zhatily kariéru dnešní hollywoodské hvězdy

Girl power: Mezi největší alfa samice filmového plátna patří lovkyně vetřelců i naštvaná máma bojující s roboty

Carlito Brigante / 08. 03. 2023

Nabrat, nebo shodit desítky kilogramů? Pro herecké hvězdy žádný problém, riskovaly ale zdraví

Kristýna Ševčíková / 03. 10. 2022

Zdroje: gq-magazine.co.uk, vulture.com, looper.com
Zdroje fotografií: Collection Christophel / © Brandywine Productions / Twentieth Century Fox Productions / Profimedia, The Times / News Licensing / Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM