Ranní klub /
Celý playlist
VIP

Nabrat, nebo shodit desítky kilogramů? Pro herecké hvězdy žádný problém, riskovaly ale zdraví

Kristýna Ševčíková
03. 10. 2022

Některé filmové hvězdy jsou pověstné tím, že pro roli jsou schopné udělat téměř cokoliv. Nechají se zavřít do léčebny, oholí si hlavu nebo naberou, či shodí desítky kil, aby se co nevíce podobaly postavě, kterou ztvárňují.  

Přečtěte si příběhy hollywoodských celebrit, které se svou váhou kouzlily. Třeba Christian Bale musel kvůli roli jíst jednu konzervu tuňáka a jedno jablko denně. Co dalšího dělali jeho kolegové a kolegyně? 

Kdo měl otce nájemného vraha a koho si George Lucas vyhlédl nejprve jako truhláře? Slavní a zajímavosti jejich života

Michal Plšek / 15. 09. 2022

Charlize Theron – Zrůda (2003)

Charlize Theron v průběhu let prokázala jako herečka neuvěřitelnou všestrannost a její oscarová role ve filmu Zrůda je toho zářným příkladem. Theron se zbavila své charismatické a sympatické osobnosti, aby ztvárnila skutečnou vražedkyni Aileen Wuornos. Kvůli této roli přibrala přes 13 kilo, aby se více podobala jejímu tehdejšímu vzhledu. Jídelníček se skládal z koblih a hranolků. Herečka upozornila, že tloustnout nebylo skutečným cílem její proměny. Tím bylo spíš příblížení se životnímu stylu vražedkyně.

Přišli o kila, vlasy i život: Co vše museli herci obětovat kvůli roli

Kristýna Ševčíková / 18. 07. 2022

Christian Bale – Mechanik (2004)

Jen málo herců je tak známých svými proměnami na plátně jako Christian Bale. Natočil řadu filmů, které vyžadovaly, aby buď zhubl, nebo přibral. Jeho nejpozoruhodnější proměna přišla v nedoceněném snímku Mechanik. V psychologickém thrilleru hraje Bale muže s nespavostí, z něhož se stane anorektik. Bale zhubl přes 28 kilo, což mu dodalo děsivý vzhled. Držel drastickou dietu: Téměř čtyři měsíce jedl pouze jednu konzervu tuňáka a jedno jablko denně. Měl tak jen 260 kalorií na den. Aby zhubl rychleji, tvrdě cvičil. Cvičební režim hvězdy zahrnoval intenzivní kardio tréninky a cvičení se zátěží. Ještě překvapivější potom je, že velmi rychle nabral zpět všechny svaly, aby mohl hrát titulního hrdinu ve snímku Batman začíná.

Těžko uvěřit, že je to stejný člověk – tyhle dva Christiany dělí 45 kg svalů a pouhý půlrok. Foto: Profimedia

Jake Gyllenhaal – Slídil (2014)

Jake Gyllenhaal kvůli tomuto filmu shodil přes 13 kilo, denně dokonce běhal až 25 kilometrů. Ve filmu hraje Lou Blooma, paparazziho, který kráčí po nočních ulicích Los Angeles a hledá špinavé a šokující zprávy. Chtěl vypadat vychrtle, což znamenalo živit se kapustovým salátem a žvýkačkami, které si dopřával během natáčení. Podle herce si tato dieta spolu se vším běháním vybrala daň na jeho těle i osobním životě. Gyllenhaal to vysvětlil takto: „Jsi osamělý, protože se nemůžeš setkat s přáteli na večeři. Chtějí se po práci na večeři a ty musíš odmítnout, protože celou noc natáčíš.“

Jared Leto – Zavraždění Johna Lennona (2007)

Jared Leto je často vnímán jako ten herec, který jde kvůli roli do extrémů. Snad nejdramatičtějším příkladem je jeho překvapivá proměna do filmu Zavraždění Johna Lennona. V něm ztvárnil muže, který zabil Johna Lennona. Leto byl kvůli roli ochoten přibrat zhruba 30 kilo. Chtěl tak lépe přiblížit vrahovu tělesnou stavbu. Ke konci natáčení si přebytečná kila vybrala takovou daň, že už nemohl dojít na plac. Náhlý nárůst hmotnosti Letovi způsobil onemocnění dnou. Herec, ale věří, že „vklouznout“ do vrahovy kůže byl ten nejlepší způsob, jak mu porozumět. 

Jared Leto je mistr převleků a proměn – tuhle zvládnul během pár měsíců. Foto: Profimedia

Renée Zellweger – Deník Bridget Jonesové (2001)

Lidé si obvykle myslí, že zásadní tělesná transformace je spojená s dramaty nebo akčními filmy. Renée Zellweger ale ukázala, že tento typ závazku se může objevit i u romantických komedií. V Deníku Bridget Jonesové hraje titulní roli osamělé Angličanky, která doufá, že si konečně najde lásku. Zellweger předvádí okouzlující a vtipný výkon. Přibrala kvůli tomu 14 kilo. Za svou osudovou roli, k níž se ještě dvakrát vrátila, si vysloužila i nominaci na Oscara. Po skončení natáčení Zellweger omezila dietu na čtyři tisíce kalorií denně a začala intenzivně cvičit.

Renée Zellweger ve filmu Bridget Jonesová: S rozumem v koncích a na jeho premiéře. Foto: ©Universal / Courtesy Everett Collection / Profimedia

Přišli o kila, vlasy i život: Co vše museli herci obětovat kvůli roli

Kristýna Ševčíková / 18. 07. 2022

Těžké začátky, drogy, sláva: Silné příběhy hudebních hvězd přenesené na stříbrné plátno

Kristýna Ševčíková / 17. 07. 2022

Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM