Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
Mix

Příběh nádherného přátelství zoceleného strašnou nehodou: Robin Williams a Christopher Reeve stáli při sobě od studentských let až do smrti 

Avatar photo Eliana Moravcová
11. 10. 2022

Pokud máte dobré přátele, máte v životě napůl vyhráno. Mít ve svém okolí lidi, na které se můžete za každých okolností spolehnout, je určitý druh bohatství. Christopher Reeve a Robin Williams jsou dva slavní herci, kteří dokazují, že dobré přátelství je přesně to, co vaše srdce potřebuje. Stáli při sobě v době slávy, ale i v nejtěžších chvílích života.  

Robin Williams a Christopher Reeve se poznali ještě předtím, než se stali slavnými, když byli ještě studenty. Nikdo tenkrát netušil, jak se oba muži stanou úspěšnými v Hollywoodu. Jejich první setkání proběhlo v roce 1973, když se ocitli mezi 20 studenty přijatými na hudební školu Juilliard v New Yorku. Tehdy měl Robin 22 let a Reeve 21.

Milovníci koček a poctiví občané: Přečtěte si důvody, proč byste někdy měli navštívit Japonsko

Eliana Moravcová / 07. 10. 2022

Osudové setkání

Ve své knize později Reeve popsal den, kdy poprvé Robina potkal: „První člověk, kterého jsem potkal na Juilliardu, byl další přijatý student, malý, podsaditý, dlouhovlasý chlapík z Marin County v Kalifornii, který nosil košili s kravatou k teplákům a mluvil neuvěřitelným tempem. Nikdy jsem neviděl tolik energie obsažené v jedné osobě,“ napsal. Dále v knize vzpomínal na to, jak Robin své spolužáky rozesmával napodobováním hlasů učitelů. Robin zase na Reeva vzpomínal jako na skvělého přítele, který mu kdykoliv půjčil peníze, nebo se s ním podělil o jídlo. Během svého studia na Juilliardu oba navázali skvělé přátelství, které trvalo celý život. 

Každý rozjel kariéru jiným směrem

Po promoci se Reeve zúčastnil konkurzu na hru A Matter Of Gravity, kde ho spatřila herečka Katharine Hepburn a vybrala si ho pro roli svého vnuka. Poté pomohla herci získat roli v telenovele Love Of Life. Za svůj výkon si Reeve vysloužil pochvalu kritiků a poté se dostal k několika rolím v Hollywoodu. Nakonec získal roli Supermana, která ho vystřelila ke hvězdám. Robin na Julliardu exceloval, ale nakonec se mu odpromovat nepodařilo. Začal vystupovat jako stand-up komik a po čase se rozhodl zkusit štěstí v televizi. První větší úspěch zaznamenal díky seriálu Mork & Mindy. Díky filmu Dobré ráno, Vietname si vysloužil nominaci na Oscara a Zlatý glóbus. 

https://www.youtube.com/watch?v=rhHDHVkfgbU

Strašná nehoda stmelila jejich přátelství ještě více

V roce 1995 se Reevovi stala strašná nehoda, kdy po pádu z koně ochrnul od krku dolů. Navíc měl velké bolesti a musel podstoupit nebezpečnou operaci, u které byla padesátiprocentní šance na přežití.  Tehdy prý k němu přišel do nemocničního pokoje muž v uniformě a chirurgické čapce a s přízvukem mu oznámil, že je jeho proktolog a měl by ho zkontrolovat. Po chvíli poznal v muži právě svého přítele Robina a bylo to prý poprvé od nehody, kdy se zasmál. V tu chvíli mu jeho přítel pomohl uvěřit, že bude nakonec všechno nějak v pořádku. Po nehodě ho Robin neustále podporoval a snažil se do jeho života vnášet smích. Reeve mluvil veřejně o paralýze a podporoval výzkum v oblasti studia poranění míchy, který pomohl zlepšit kvalitu života postižených lidí. Když v říjnu roku 2004 Reeve zemřel, Robin řekl: „Svět ztratil ohromného aktivistu, umělce a inspiraci pro lidi. Ztratil jsem skvělého přítele.“ Když dostal následující rok cenu za celoživotní dílo, věnoval ji právě Chrisi. Deset let po smrti svého přítele spáchal Robin sebevraždu. Chrisův syn na něj s láskou vzpomínal: „Robin byl světlem v naší rodině tak dlouho, jak si pamatujeme. On a můj táta se navzájem smáli a podporovali až do konce.“

Přátelství je víc než láska: Charlize Theron s Keanu Reevesem a jiné páry celebrit, které mezi sebou mají silné pouto

Eliana Moravcová / 23. 08. 2022

Babyboom slavných: Přírůstek do rodiny očekávají Blake Lively a Ryan Reynolds, Kelly Osbourne i frontman Maroon 5

Denisa Grofová / 10. 10. 2022

Zdroje: thedailybeast.combiography.com
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM