Ranní klub /
Celý playlist
Mix

Milovníci koček a poctiví občané: Přečtěte si důvody, proč byste někdy měli navštívit Japonsko

Avatar photo Eliana Moravcová
07. 10. 2022

Země vycházejícího slunce plná kontrastů, úchvatné přírody a neobyčejné kultury. Nejen proto jedinečné Japonsko fascinuje cizince, tato ostrovní země patří mezi nevyhledávanější místa na světě. Japonsko láká turisty také všemi druhy každodenních věcí, které jsou však pro turisty mnohdy velmi neobyčejné.

Poctivost a laskavost jsou u lidí v Japonsku na prvních místech a jejich systém ztrát a nálezů je jedním z nejlépe fungujících na světě. Japonci učí své děti už od útlého věku, aby nalezený předmět odevzdaly na nejbližší kōban – malou policejní stanici v sousedství, i když je to jen něco malého a zdánlivě bezvýznamného. Studie z University of Michigan ukázala, že 88 procent mobilních telefonů, které výzkumníci „ztratili“ v rámci výzkumu, bylo v Tokiu navráceno, zatímco v New Yorku se během výzkumu vrátilo pouhých 6 procent. Japonsko má také velmi nízkou míru kriminality, zejména ve srovnání s jinými vyspělými zeměmi. Není tak zcela neobvyklé vidět školáky nebo dokonce děti předškolního věku volně se potulovat po japonských městech.

Anthony Hopkins je důkazem, že nikdy není pozdě být znovu šťastný: Lásce, která ho zachránila, dal šanci v 64 letech

Eliana Moravcová / 04. 10. 2022

Ráj pro milovníky koček a psů

Japonsko je rájem pro milovníky koček. Jsou to totiž tak oblíbení mazlíčci, že existují i speciální kavárny, kde se s těmito chlupatými kamarády můžete mazlit a popíjet drink. Tato zařízení se v posledních desetiletích stala populární ve všech větších japonských městech. Je to hlavně kvůli tomu, že v Japonsku je kvůli dlouhé pracovní době a malým bytům většinou problém vlastnit domácího mazlíčka. Za podobnou kavárnou však nemusíte cestovat až do Japonska, několik se jich totiž nachází i v České republice. Psí mazlíčky v Japonsku můžete často zahlédnout v kočárcích, vozítkách či taškách, kdy jsou pejsci oblečeni do různých oblečků. Zatímco jinde ve světě vzbuzuje tento přístup ke psům negativní emoce, Japonci se nad psem v kočárku maximálně usmějí, nebo se zastaví, aby pochválili roztomilého mazlíčka.

Jídlo, z kterého přechází zrak

Samoobslužná sushi restaurace, kde se sushi objednává přes interaktivní aplikaci a podává se na běžícím pásu, patří v Japonsku mezi nejoblíbenější možnosti stravování. Spokojenost zákazníků je navíc v Japonsku brána velmi vážně, takže jsou uspokojeni i ti nejnáročnější klienti. Totéž platí u doručování jídla, které vám klidně dovezou až na horu Fuji. Samostatnou kapitolou jsou pak působivé dezerty, kterým se říká wagashi. Tento slavný tradiční dezert je chutný, zdravý a vypadá naprosto ohromně. Obvykle se vyrábí z rostlinných surovin a jednotlivé druhy jsou pojmenovány podle poezie, přírodních scenérií nebo významných historických událostí. A pokud máte v oblibě druh zeleného čaje matcha, jistě vás potěší bohatý výběr různých sladkostí v běžném supermarketu, kde naleznete například čokolády, sušenky nebo oplatky právě s matchou. Dokonce i chléb je v Japonsku jedinečný a můžete ho zakoupit v podobě želvy, květiny nebo třeba ryby. V Japonsku dokonce existuje chlebový superhrdina jménem Anpanman, kterého v určitém okamžiku milovalo snad každé japonské dítě.

Tajuplné výlety po Praze a okolí: Kde najdete menhiry, kde proudí dračí žíla a kde načerpáte energii

Roman Zahrádka / 30. 09. 2022

Severská Mata Hari Madame Craucher: Dobrodružný příběh prostitutky, která se stala špionkou

Eliana Moravcová / 29. 09. 2022

Zdroje: goodnet.org, bbc.com, japan-guide
Zdroj fotografií: Freepik 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM