Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
Mix

Poznejte děsivý případ skutečné vraždy: Pachatel se inspiroval filmem Saw, své oběti prořízl míchu

Avatar photo Eliana Moravcová
26. 09. 2022

Matthew Tinling zavraždil Richarda Hamiltona 17 ranami nožem a byl odsouzen na doživotí s minimálním trestem 30 let za mřížemi za „surové a zjevně dlouhé“ zabíjení. Údajně se při vraždě pokoušel napodobovat scény z hororového snímku Saw, kde jedna z obětí umírala podobně trýznivým způsobem.

Policie po vraždě našla DVD s filmem v jeho pokoji.

Poznejte příběh nadprůměrně inteligentní gorily Koko: Rozuměla dvěma tisícům mluvených slov a naučila se více než tisíc znaků ve znakové řeči

Eliana Moravcová / 22. 09. 2022

Vražedná scéna jako z hororu

V roce 2012 došlo ve Velké Británii k otřesnému případu vraždy, když tehdy pětadvacetiletý drogově závislý Matthew Tinling zasadil svému pětačtyřicetiletému sousedovi a bývalému vojákovi Richardovi Hamiltonovi 17 ran nožem do hlavy, krku a nohou. Vrah zaútočil na svou oběť v ubytovně pro bezdomovce na Shirland Road v Maida Vale v západním Londýně, kde dvojice mužů žila. Na vyvrcholení svého zběsilého útoku napodobil brutální moment ze slavného hororového filmu Saw 6 tím, že přerušil muži míchu, aby mu předal PIN ke svému bankovnímu účtu. Bylo totiž známo, že má pan Hamilton více peněz než ostatní obyvatelé, protože dostával každých čtrnáct dní příspěvek kvůli invaliditě. Tinling z účtu později vybral v přepočtu necelých 7 tisíc korun, aby je později utratil za crack. Rozkládající tělo pana Hamiltona našel později další obyvatel ubytovny ležet vedle těžkých závěsů.

Vrah svoji vinu popíral

Ačkoliv Tinling zezačátku vraždu popíral, detektivům se podařilo určit přesný čas vraždy pomocí záběrů z průmyslových kamer, které ukázaly cukavý pohyb závěsů v okně pana Hamiltona v časných ranních hodinách dne 28. března roku 2012. Stejná kamera také zachytila Tinlinga, jak brzy poté odchází z budovy, aby vysypal několik plastových pytlů do popelnic. Navíc Tinlingova DNA byla získána z plastového pouzdra na karty pana Hamiltona.

Nenapravitelný recidivista chtěl vraždit i ve vězení

K soudu byl Tinling přiveden v poutech, jelikož předtím napadl vězeňského důstojníka ve vazbě. Soudce Timothy Pontius řekl: „Během útoku jste způsobil 17 ran, z nichž nejvážnější byla způsobena konkrétně s úmyslem přerušit míchu, a tak způsobit ochrnutí a smrt, přesně tak, jak jste to viděl na DVD“, kdy narážel na DVD s filmem Saw 6, který policie nalezla u něj v pokoji během vyšetřování. Vraha soudce odsoudil na doživotí s minimálním trestem 30 let odnětí svobody. Tinling neprojevil u soudu žádné emoce. Uvězněním Tinlinga však jeho běsnění neskončilo. Spolu s dalším usvědčeným vrahem Jasonem Gomezem totiž v roce 2016 podnikli společný útok na spoluvězně Charlese Storeyho v jedné z nejnebezpečnějších britských věznic. Během útoku muže opakovaně bodali podomácku vyrobenými noži, kdy mířili převážně na oči. Oba útočníci byli následně usvědčeni z pokusu o vraždu a odsouzeni k dalším doživotním trestům. Tinling i Gomez tak stráví zbytek svého života za mřížemi.

Hodný strýček, převaděč i sériový vrah, jehož hlava je vystavena v policejním muzeu: Seznamte se s Hubertem Pilčíkem

Lukáš Moravec / 31. 08. 2022

Otřesná vražda malého andílka: Frankie Smith byla bezcitnou matkou, její milenka krutou vražedkyní

Eliana Moravcová / 01. 08. 2022

Zdroj: dailymail.co.uk
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM