Ranní klub /
Celý playlist
Mix

Otřesná vražda malého andílka: Frankie Smith byla bezcitnou matkou, její milenka krutou vražedkyní

Avatar photo Eliana Moravcová
01. 08. 2022

Roztomilá holčička s modrýma očima vypadala jako malý anděl. Ani to však nezabránilo její matce s přítelkyní, aby jí připravily krutý osud, na jehož konci na ni čekala v roce 2020 smrt. Pradědeček zemřelé Star řekl, že si holčička musela projít peklem, než odešla do nebe.

Star Hobson se narodila 21. května roku 2019 v Anglii. Její matce Frankie Smith chyběl měsíc do 18. narozenin, když ji porodila. V listopadu téhož roku se Frankie rozešla s otcem dítěte, Jordanem Hobsonem, a vytvořila si vztah se Savannah Brockhill, klubovou vyhazovačkou, která se věnovala bojovým sportům. Brockhill se chovala ve vztahu velmi agresivně, kdy během následujících měsíců mimo jiné poslala Smith například video, ve kterém spekulovala o možné nevěře ze strany Smith, nazvala se psychem a prohlásila, že by dnes někoho bodla. K Frankie se chovala majetnicky a násilnicky, kdy měla dokonce jednomu známému říct, že zvažovala, že by Frankie i s dcerou shodila z útesu. Zároveň však Frankie i s malou Star izolovala od zbytku rodiny a ze šťastné dívenky se pomalu stávalo velmi smutné dítě.

Vražda ke Dni matek: Angela Dawn Flores společně se synem zabila své tři děti

Eliana Moravcová / 13. 07. 2022

Úřady selhaly

Šestnáctiměsíční dítě zemřelo v září roku 2020 po měsících zanedbávání, krutosti a zranění ze strany partnerky její matky Savannah. Během vyšetřování případu však vyšlo najevo, že úřady dostaly pět doporučení od rodinných příslušníků ohledně Star během devíti měsíců před její smrtí. Proti Frankie se tehdy postavila dokonce i její vlastní sestra Alicia Szepler, která šla s fotografiemi malé Star s modřinami na policii. Měla však pocit, že ji nikdo neposlouchá. Policie nakonec případ uzavřela, když Frankie uvedla, že modřiny má její dcera od pádu na stolek. Případ byl znovu otevřen, kdy se sociální služby od babičky Star dozvěděly, že Brockill měla používat na malou Star wrestlingové chvaty k omezení pohybu, aniž by jí v tom Frankie nějak bránila. Záchrany se však bohužel malá Star nedočkala ani při návštěvě sociálních pracovníků, kdy celou věc probírali za přítomnosti Savannah a dozvěděli se, že je vše s dítětem naprosto v pořádku. Nepomohlo ani oznámení od jejího dědečka, který upozorňoval úřady na podlitiny, ani oznámení od jejího otce, který si podlitin všiml také. Záchrany se tak malá Star už nedočkala.

Odporná vražda

Průmyslové kamery později zachytily Brockhill, jak napadla Star na svém pracovišti v recyklačním závodě. Přítomná matka však své dceři nepomohla, místo toho se na týrání své dcery podílela a později ji se zlomenou nohou táhla přes město. V den vraždy si Star hrála s dvěma dalšími dětmi doma, když byla ze strany Brockill smrtelně napadena silnými údery či kopy do hlavy a břicha. Její matka Frankie přitom odložila další návštěvu sociálních služeb. Při převozu do nemocnice batole vyzvracelo velké množství hnědé tekutiny a později utrpělo zástavu srdce a zemřelo. Při pitvě vyšla najevo celá řada dalších zranění, včetně zlomenin, zlomených žeber, tržné rány na játrech, poškození střev, pohmoždění plic a slinivky břišní a zranění lebky. Během vyšetřování pak bylo zjištěno, že Frankie se Savannah hledaly na internetu informace související s léčbou šoku u dětí celých 15 minut předtím, než byla na místo zavolána sanitka. V prosinci roku 2021 byla u Bradfordského korunního soudu Savannah Brockill odsouzena za vraždu k doživotnímu trestu s minimem 25 let, zatímco Frankie Smith byla odsouzena na 8 let, kdy později po soudním přezkoumání jí byl trest zvýšen na 12 let.

Vražedkyně Megan Huntsman zabila 6 svých dětí, její rodina se jí však zastala

Eliana Moravcová / 06. 07. 2022

Vražedkyně Judy Buenoano: Otrávila kvůli penězům manžela i svého syna a málem jí to prošlo

Redakce / 03. 05. 2022

Zdroje: www.bbc.com/newssky.comwikipedia.org
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM