Ranní klub
Barbara Hacsi, Miloš Pokorný
Celý playlist
Poslouchat online
Ranní klub /
Celý playlist
Mix

Řidič vysokozdvižného vozíku i oddaný manžel se skvělým smyslem pro humor: Co možná nevíte o hvězdném herci Ryanu Reynoldsovi

Eliana Moravcová
29. 10. 2022

Sympatický šestačtyřicetiletý herec Ryan Reynolds je známý díky svým rolím více než 20 let. Největší slávu mu však v roce 2016 přinesla role sarkastické komiksové postavy Deadpoola, kde skvěle zužitkoval svůj skvělý smysl pro humor. Často se na veřejnosti objevuje po boku své ženy Blake Lively, se kterou tvoří jeden z nejvíce idylických párů Hollywoodu.

Věděli jste však například, že tento úspěšný herec je ženatý již podruhé nebo že kdysi pracoval jako řidič vysokozdvižného vozíku?

Na druhý pokus: Reese Witherspoon, Pierce Brosnan a další celebrity, které se s druhou svatbou dočkaly štěstí v lásce

Eliana Moravcová / 23. 10. 2022

Herecká kariéra zpočátku vázla

Ryan Rodney Reynolds se narodil 23. října roku 1976 ve Vancouveru v Kanadě jako nejmladší ze čtyř synů. Jeho otec byl královský kanadský jízdní policista, později začal pracovat jako velkoobchodník s potravinami. Jeho matka pracovala jako prodavačka. Ačkoliv se Ryan velmi brzy začal zajímat o herectví, zpočátku se mu příliš nedařilo, a tak se nechal zapsat na Polytechnickou univerzitu v Kwatlenu. Studium však nikdy nedokončil a přestěhoval se do Los Angeles, aby zkusil znovu rozjet svoji hereckou kariéru.  Ještě předtím, než se mu podařilo konečně prorazit, stihnul pracovat jako řidič vysokozdvižného vozíku v supermarketu. Zpočátku získával menší role v televizních seriálech a filmech, z nichž byly známější seriály například Sabrina – mladá čarodějnice nebo Scrubs: Doktůrci.

Úspěch přišel už před Deadpoolem

Netrvalo dlouho a vtipného a atraktivního herce si Hollywood začal všímat více. Dostával stále významnější role, kdy v roce 2009 hrál po boku Sandry Bullock v úspěšné komedii Návrh, která mu vynesla mnoho nominací na různá ocenění. Ještě předtím, než hrál komiksovou postavu Deadpoola, ztvárnil v roce 2011 hlavní postavu ve filmu Green Lantern, kde se objevil jako superhrdina v zeleném kostýmu. Film se však stal propadákem a Ryan se stal kvůli této roli na chvíli terčem posměchu. Sám se však této zkušenosti také smál a dělal si ze sebe a z této role dokonce legraci ve svých dalších filmech. Postupně se kromě komedií začal objevovat i v thrillerech. Nakonec v roce 2016 přišla kýžená role Deadpoola, která ho vystřelila mezi největší hollywoodské hvězdy – dokonce dostal i svoji vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Přitom musel zaplatit scenáristům úspěšného Deadpoola sám, jelikož studio jim odmítlo zaplatit účast na natáčení. Při promítání filmu ukázal kromě smyslu pro humor i své dobré srdce. Když se totiž doslechl, že jeden třináctiletý chlapec bojující s vážnou nemocí nemůže na premiéru přijet, odjel do Kanady a zajistil chlapci osobní projekci. Za svoji kariéru ztvárnil herec 4 komiksové postavy. V roce 2016 se pak stal Mužem roku časopisu GQ.

Podruhé a šťastně ženatý

Ryan je deset let šťastně ženatý s herečkou Blake Lively, se kterou má tři děti. Často spolu vtipkují přes sociální sítě a i po deseti letech manželství vypadají stále spokojení a zamilovaní. Málokdo však ví, že byl Ryan kdysi ženatý s herečkou Scarlett Johansson, se kterou se však po dvou letech rozvedli. Nyní se poctivě věnuje rodičovství a těší se na čtvrté dítě.

Babyboom slavných: Přírůstek do rodiny očekávají Blake Lively a Ryan Reynolds, Kelly Osbourne i frontman Maroon 5

Denisa Grofová / 10. 10. 2022

Ryan Reynolds bojuje s úzkostí, Selena Gomez je bipolární, Kit Harrington zvažoval sebevraždu: Celebrity upozorňují na nutnost mluvit o duševním zdraví

Kristýna Ševčíková / 06. 10. 2022

Zdroje: www.imdb.com, ranker.com
Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM