Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Mix

Kate Moss nyní žertuje o kokainu, kdysi však byla na drogách doopravdy závislá

Avatar photo Eliana Moravcová
09. 08. 2022

Nedávno si Kate Moss udělala legraci ze své drogové minulosti, kdysi však užívala drogy a alkohol ve velkém a svým přátelům dělala opravdovou starost. Někdejší královna večírků si dokonce vysloužila přezdívku Tank.

Celým jménem Katherine Ann Moss se narodila 16. ledna roku 1974 v Londýně. Její kariéra modelky odstartovala roku 1988 v jejích 14 letech na letišti, když se zrovna vracela z rodinné dovolené na Bahamách do Anglie.

Celebrity, které se staly vegany či vegetariány: Už žádné maso, prohlásila milovnice veganské módy Kaley Cuoco, více energie díky veganství vyzdvihuje Lizzo

Eliana Moravcová / 05. 08. 2022

Modelkou díky náhodě

Na letišti si jí tehdy všimla Sarah Doukas z modelingové agentury Storm. Úspěch sklidila už při svém prvním fotografování pro časopis The Face, kde se objevila nahá na obálce. Na modelku sice byla nezvykle malá a hubená, ale její jedinečnost jí pak přinesla obrovský úspěch. Odstartovala totiž novou vlnu v modelingu, tzv. waif look (otrhanec) a stala se novým typem tzv. antimodelky. Její tělo i tvář začaly plnit obálky všech prestižních a módních časopisů z celého světa. Stala se tváří téměř všech významných značek, z čehož nejvýrazněji ovlivnila její kariéru kampaň pro značku Calvin Klein. 

Bouřlivé vztahy

Po jejím boku se vystřídalo několik celebrit včetně známých hudebníků. Mezi nimi byl i Johnny Depp, který je považován za její životní lásku. S Deppem se seznámila v roce 1994 v New Yorku a jejich bouřlivý vztah trval až do roku 1997. Podle autorky knihy Champagne Supernovas, Maureen Callahan, se Kate poprvé dostala k drogám právě v době, kdy začala chodit s Deppem. Konec jejich vztahu byl prý bolestivý a modelka skončila se zlomeným srdcem. Podle Callahan její blízký přítel dokonce uvedl, že se později zbláznila a drogy a alkohol se vymkly její kontrole.

Milovnice kokainu

V roce 2005 se kariéra Kate Moss ocitla v ohrožení poté, co se na veřejnost dostala řada fotografií, na kterých Kate šňupala kokain. V ohrožení byla dokonce i péče o její dceru Lilu, kterou jí následně úřady chtěly odebrat. „Bylo mi špatně a byla jsem docela naštvaná,“ prozradila britská supermodelka v jednom z nedávných rozhovorů, „protože každý, koho jsem znala, bral drogy. Takže když se soustředili jen na mě a pokusili se odvést mou dceru, považovala jsem to za opravdu pokrytecké,“. Ačkoliv Moss nebyla z ničeho nakonec obviněna a Lila zůstala v její péči, přišla o lukrativní smlouvy s několika špičkovými značkami a později se ve veřejném prohlášení formálně za své chování omluvila. Nyní už je Kate Moss pár let čistá a alkoholu ani drog se nedotkne, během svých nejdivočejších let byla však považována za královnu večírků a vysloužila si dokonce přezdívku Tank. Podle knihy Maureen Callahan dokázala Kate během večera vyšňupat až tři gramy kokainu a vypít láhev vodky. Kokain prý šňupala pomocí srolovaných bankovek.

Svoji minulost bere s nadhledem

V letošním roce se Kate zúčastnila londýnské párty k uvedení limitované edice Diet Coke, se kterou nedávno navázala spolupráci. Když pak prohlásila s úsměvem na rtech: „Well, I’ve always loved coke“, publikum vybuchlo smíchy. Věta se dá totiž přeložit jako: „No, já vždycky milovala colu,“, ale i jako „No, já vždycky milovala kokain,“. Je tedy vidět, že modelka svou drogovou minulost již bere s humorem.

Johnny Depp versus Amber Heard: Největší bomby, pomluvy a odhalení z procesu (zatím)

Redakce / 25. 04. 2022

Kokainový král Pablo Escobar: Kolumbijský Robin Hood, který stavěl nemocnice a denně pašoval přes 15 tun kokainu

Redakce / 13. 01. 2022

Úvodní foto: Profimedia
Zdroje: 
mirror.co.ukvanityfair.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM