Saturday Night Fever /
Celý playlist
Mix

Gordon Ramsay je přísný v kuchyni i doma: Děti s ním nelétají první třídou, zakázal jim vegetariánství a vyškrtnul ze závěti

Avatar photo Eliana Moravcová
28. 12. 2022

Gordon Ramsay se stal oblíbeným mediálně známým kuchařem kvůli svému peprnému projevu a divokému vystupování v kuchyni. Přestože je milujícím otcem pěti dětí, i u nich má některá přísná pravidla, kterými své fanoušky překvapuje.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že děti Gordona Ramsayho mají díky jeho slávě a úspěchu vyšlapanou cestičku a jistou práci v některé z jeho restaurací, opak je pravda. Ramsay totiž trvá na tom, aby jeho děti raději pracovaly pro jiného kuchaře. V jednom z rozhovorů přiznal, že je pevný, férový a dá dětem vše, co má, aby je dostal na samotný vrchol. Zaměstnávat je ale nechce. Pokud si tedy vyberou tento obor, budou muset jít k jinému šéfkuchaři a pak se teprve vrátit s něčím novým, aby zvážil jejich přijetí.

Polibek od Brada Pitta: Margot Robbie změnila scénář, aby si splnila sen

Michaela Dočkalová / 25. 12. 2022

V penězích se topit nebudou

Ačkoliv majetek Gordona Ramsayho má hodnotu asi 220 milionů dolarů, neznamená to, že jsou jeho děti navždy zaopatřené i po jeho smrti. V jednom z rozhovorů totiž Ramsay prozradil, že jeho majetek určitě nezdědí, aby se nezkazily. Se svoji manželkou Tanou se dohodli, že děti dostanou 25 % zálohu na byt, ale určitě ne na celý. Své výdělky plánuje přenechat některým charitativním organizacím, které podporuje.

Žádná první třída

Ramsay funguje jako přísný, ale spravedlivý otec, kdy zastává názor, že jeho děti si musí výhody zasloužit. Proto s ním a jeho manželkou ani nesedí v první třídě v letadle, když letí na dovolenou. „Nepracovaly zdaleka tak tvrdě, aby si to mohly dovolit,“ říká Ramsay a dodává, že v jejich věku opravdu nepotřebují první třídu.

Přísné stravovací návyky a zákaz sprostých slov 

Šéfkuchař Ramsay je milovníkem jídla a snaží se svým dětem vštípit vytříbený přístup k jídlu. Kvůli tomu také svým dětem zakázal některé stravovací návyky, mezi které patří zejména vegetariánství. Kdysi prohlásil, že by bylo jeho největší noční můrou, kdyby se z některého jeho dětí stal vegetarián. Další věcí, kterou mají jeho děti zakázané, jsou nadávky, což se může zdát jako paradox vzhledem k jeho ohnivému vystupování v televizi, kde nadávkami rozhodně nešetří. Nadávky však považuje pouze za součást své show.

V něčem děti šetří

Ačkoliv je poměrně přísným otcem, Ramsay ani jeho žena netrvají na tom, aby měly děti ve škole ty nejlepší známky ze všech předmětů. Uvědomují si, že každé dítě má jiné přednosti. Z vlastní zkušenosti pak dodal, že mu to ve škole nešlo, ale ve vaření uspěl, proto mu přijde dnešní tlak na děti ohledně známek ve škole směšný.

Amy z Teorie velkého třesku a její netradiční výchova

Redakce / 18. 05. 2022

Julia Roberts si dala dvacetiletou pauzu od herectví, nyní odhalila přísnou výchovu dětí

Eliana Moravcová / 03. 12. 2022

Zdroje: goodto.com, familiesonline.co.uk
Úvodní foto: Profimedia

 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM