Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Mix

Americká supermodelka českého původu Pavlína Pořízková se věnuje modelingu již 42 let a nebojí se čelit kritice na Instagramu

Avatar photo Eliana Moravcová
28. 10. 2022

Pavlína Pořízková je supermodelka a herečka českého původu, která kdysi vyhrála nejlépe placenou modelingovou smlouvu. Na svém Instagramu už léta bojuje proti věkovým stereotypům, kdy se ve svých sedmapadesáti letech nebojí ani odvážnějších fotografií v bikinách nebo svůdném prádle. Její sebedůvěra je inspirací pro mnoho žen, které se díky ní přestávají bát stáří. Pavlína má i své odpůrce, kterým však na kritiku s jistotou a svérázně odpovídá.

Pavlína Pořízková se narodila 9. dubna roku 1965 v Prostějově. Když byla ještě batole, její rodiče uprchli do Švédska a ona zůstala v péči u své babičky. Československé úřady následně nedovolily, aby ji její rodiče získali zpět do péče, kdy následný soudní spor byl medializován ve švédském tisku a Pavlína se tak „proslavila“ už jako dítě. Po sedmi letech bylo konečně umožněno sloučení rodiny a Pavlína získala švédské občanství. Brzy poté se její rodiče rozvedli.

Odmítla botox, přítel o ni ztratil zájem: Sharon Stone (64) bojuje proti povrchnosti fotkou v bikinách

Iva Růžičková / 05. 09. 2022

Drama i v dospělosti 

Rodinnou krizi pak prožila i ona sama. V roce 1989 se vdala za zpěváka rockové skupiny The Cars, Rica Ocaseka, s kterým měla později dvě děti. Ten Pavlínu těsně před svou smrtí v roce 2019 odstranil ze své závěti a ponechal ji v tak zoufalé situaci, že si musela na potraviny půjčovat od přátel. Nyní však podle všeho modelka prožívá nejlepší chvíle života jako skutečná ambasadorka přírodní krásy.

Pavlína a Ric v roce 2008

Dlouhá kariéra

Její kariéra supermodelky trvá již 42 let. Ve svých 18 letech se stala první ženou ze střední Evropy, která se objevila na obálce plavkového čísla časopisu Sports Illustrated. Byla také druhou ženou, která se na titulní straně obálky plavkových čísel objevila hned dvakrát po sobě. Několikrát také usedla v porotě reality show America’s Next Top. Navzdory všem předsudkům vůči světu modelingu byla vždy Pavlína s kariérou modelky spokojená a odnesla si z ní to nejlepší. Za poslední dva roky pak podle svých slov pracovala s více ženami fotografkami než za předchozích 40 let. S focením od žen byla spokojená a svoje uznání vyjádřila i na svém Instagramu. Na sociální síti se také snaží vyjádřit své pocity hlubokými příspěvky pro její fanoušky. Bývalá modelka pevně věří, že žena je nádherná v každém věku a tvrdí, že sice ztratila hladkou záři a krásu mládí, ale získala charakter.

Kritiku nenechala bez odezvy

Když začala Pavlína zveřejňovat svá selfie v bikinách, dostalo se jí ze strany fanoušků velkého obdivu a komplimentů. Bohužel se však našli i takoví, kteří psali, že je příliš stará na to, aby nosila bikiny. Supermodelka to nenechala bez odezvy a napsala svou odpověď: „Lidé, kteří věří, že vypadat krásně rovná se být krásná, nerozumí kráse. Prostá krása je nenáročná na oči, částečně proto, že je trochu nevýrazná a neškodná. Je snadné ji přijmout a snadné zapomenout. U skutečné krásy to tak není. Může být ostrá. Může vás zranit a zanechat jizvu. Abyste vnímali krásu, musíte být schopni ji vidět. Proto věřím, že s věkem jsme krásnější. Zasloužili jsme si svou krásu, rozumíme tomu, co to je, a můžeme ji vidět mnohem lépe. Nic takového jako ,ošklivá a stará‘ neexistuje. Jen ,krátkozraký a ignorant‘.“

Pavlínu Pořízkovou posílali na plastiku, hrdince z Top Gunu se vysmívali: Starší ženy versus hulvátské poznámky

Iva Růžičková / 29. 08. 2022

Tereza Maxová: Řídím se vlastním instinktem a pocitem, tak vznikla i moje nadace

Miloš Pokorný / 16. 09. 2022

Zdroj: knowinsiders.com
Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM