Večerní show
Radek Honc, Vladimír Pavlík
Celý playlist
Poslouchat online
Večerní show /
Celý playlist
Lifestyle

Nejlepší snídaně: Kam vyrazit v České republice na brunch

Karin Šnýdrová
16. 09. 2022

Snídaně je základ dne. To už vám pravděpodobně říkala vaše babička. A protože dobré jídlo zajistí organismu příval energie, neměli byste jej po ránu či dopoledne ze svého menu vynechat. Nechce se vám smažit vajíčka? Vezměte svou drahou polovičku a vyrazte o víkendu na brunch! 

Ať už si přivstanete, nebo plánujete snídat těsně před polednem, do podniků, které vám dnes ukážeme, určitě nepůjdete naposled. Jejich nabídka totiž uspokojí i ty nejnáročnější strávníky. Kde servírují vymazlený avokádový toast, zastřená vejce a poctivou českou buchtu? 

Kdo měl otce nájemného vraha a koho si George Lucas vyhlédl nejprve jako truhláře? Slavní a zajímavosti jejich života

Michal Plšek / 15. 09. 2022

SmetanaQ Café & Bistro: Praha 

Na Smetanově nábřeží se milovníci klasických i pozdních snídaní setkávají často. Ve všední dny si je v zdejším bistru mohou vychutnávat až do jedné hodiny odpoledne, o víkendu mají hned šedesát minut navíc. Mezi nejvyhlášenější pochoutky patří avokádový chléb se zastřeným vejcem, vejce Benedikt se slaninou a holandskou omáčkou či lívance z podmáslí. Pokud upřednostňujete rostlinnou stravu, vyzkoušejte místní veganské vafle se slaným karamelem a čerstvým ovocem. Budete nadšení. 

Buchta B: Brno 

Ulici Štefánikova zdobí podnik, kde se budete cítit jako v gurmánském ráji. V Buchtě B si potrpí na kvalitní ingredience i domácí přípravu a snídat zde můžete do jedné hodiny odpolední. Ve všední dny jsou dveře restaurace otevřené i ranním ptáčatům, v 6:30 už mohou sedět u jednoho z dřevěných stolků nad míchanými vejci, kanadskými lívanci či pravými českými buchtami. Ale pozor, o víkendech vás sem nepustí dřív než v 8 hodin. Pokrmy připravují bez lepku, vejce odebírají z volného chovu a mají spoustu veganských specialit. Do Buchty B mimochodem nechodí na brunch jen dvounožci, vítani jsou také pejsci, kteří si to tu nemohou vynachválit.

The Farm: Praha 

Letná je čtvrť, která je stylovými podniky proslulá. Jestliže jste však zatím nebyli na návštěvě v The Farm, nastal nejvyšší čas, abyste zjednali nápravu. Obzvlášť pokud vás na vstávání příliš neužije. Snídaně tu totiž podávají celý den, takže si vaječnou omeletu, francouzské tousty či ovesné lívance s čerstvým ovocem můžete užít klidně ve čtyři odpoledne. Všechny snídaňové chody dokážou kuchaři připravit i v bezlepkové variantě a nají se zde jak milovníci masa, tak odpůrci živočišné stravy. 

La Petite Conversation: Ostrava

I v srdci Ostravy může vyrůst belgická restaurace. Dlouhý název se však u místních příliš neujal, a tak nechodí do La Petite Conversation, nýbrž jednoduše do Lapeca. Na snídaňovém menu nesmí chybět sladké belgické vafle, croissant či domácí müsli. V slaných verzích figurují vejce na všechny způsoby, od míchaných přes volská oka až po ty ve skle. Oblíbenou volbou jsou také párky z řeznictví U Bobra. Přestože přes týden můžete snídaně objednávat jen do 10:45, v sobotu jsou tu pro vás už po celý den. 

Bez konceptu: Liberec

Tahle kavárna má v Liberci hned tři pobočky. Zákazníky láká nejen na výběrovou kávu z místní pražírny, ale především na dokonalé brunche, které zde podávají každý den do 14:00. Těšte se na veganské müsli, anglické snídaně, trhané hovězí, lívance s lesním ovocem, avokádové toasty i fantastické briošky s míchanými vejci. Vaří tu ze sezonních ingrediencí a dokonce připravují vlastní granolu. Tak skočte na návštěvu. 

Crobliha místo kremrole: Nejlepší netradiční dezerty, na kterých si můžete pochutnat v Praze

Karin Šnýdrová / 18. 08. 2022

Instafriendly kavárny v Praze: Kam vyrazit na rande a kde napsat bakalářku?

Redakce / 15. 02. 2022

Úvodní foto: Shutterstock

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM