Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Ostatní

Crobliha místo kremrole: Nejlepší netradiční dezerty, na kterých si můžete pochutnat v Praze

Karin Šnýdrová
18. 08. 2022

Zatímco kdysi se do cukrárny chodilo na punčák, větrník, indiánky a kremrole, dnešní generace upřednostňuje originálnější pochoutky. Hitem jsou nadýchané palačinky z Japonska, veganské plněné knedlíky i croblihy s polevou. Kde můžete vyzkoušet trendy dezerty? 

Vystopovali jsme nejlepší podniky v Praze, které se pyšní netradičními recepty. Ať už se v nich rozhodnete chvíli posedět, nebo si jejich speciality vezmete na cestu do ruky, rozhodně byste je neměli minout. Čeká vás exploze chutí i jedinečný zážitek. 

Bába pod kořenem, pražský Aragorn a kultovní svatba Jiřího Káry: Připomeňte si legendy z hlubin internetu

Carlito Brigante / 18. 08. 2022

Crobliha z Oh Deer Bakery 

Ve světě se mu říká cronut, Česko jej zná pod pojmem crobliha. Hybrid francouzského croissantu a amerického donutu uspokojí všechny milovníky sladkého. A pokud ho ochutnáte v Oh Deer Bakery, nebudete litovat. Za jednu croblihu tu zaplatíte kolem 100 Kč, ale víc jich na posezení nesníte. Poctivé těsto, bohatá náplň a poleva vám zaplní žaludek raz dva. Pekárna má v Praze hned čtyři pobočky. Najdete je v ulicích Purkyňova, Bělehradská, Dejvická a Sokolovská. 

Knedlík z bistra Knedlín 

Plněné knedlíky byly možná majstrštykem vaší babičky, ale pražské bistro na Národní třídě je rovněž zvládá na jedničku. V menu najdete jak slané, tak sladké varianty a nají se zde i příznivci rostlinného stravování. Vyzkoušejte pistáciový knedlík s malinami, kokosový s lesním ovocem nebo se pusťte do krevetového či klobásového. Pro ještě lepší gastro zážitek nezapomeňte ani na omáčku. Dobrou chuť! 

Vafle z Waf-Waf 

Sbíhají se vám sliny na tradiční belgickou pochoutku? Nebojte, nemusíte nikam za hranice, stačí když navštívíte jednu z poboček Waf-Waf. V Praze ji najdete na Letné, v OC Palladium, na I.P. Pavlova a v Brně sídlí v obchodním centru Velký Špalíček. Vafle si tu můžete sestavit přímo na míru nebo si vybrat osvědčené kombinace z menu. Jestliže nechcete v podniku posedět, můžete si objednat také vafli do kornoutu. Je zalitá nutellou a nakrájená na kousky, takže se bude pohodlně konzumovat i po cestě. 

Skořicové rolky z Cinnabon 

První pobočku otevřelo známé pekařství už v roce 1985 v americkém Seattlu. Dnes už si jeho produkty můžete vychutnat i v Praze, konkrétně v Galerii Harfa a ve Westfield Chodov. Jestliže patříte mezi milovníky skořice, zastavte se na originální skořicovou rolku. Hlavní ingredience pochází z Indonésie a spolu s křehkým těstem zaručuje neodolatelnou kombinaci.  

Palačinky z Funwari 

Ať už se chystáte na snídani nebo si chcete dopřát dezert po obědě, japonské palačinky vás dostanou do gastronomického nebe. Nadýchanější a lahodnější už být nemohou. V ulici Slavíkova se můžete přesvědčit na vlastní smysly. Podnik Funwari vás ale nezaujme pouze sladkou nabídkou, stylový interiér ve stylu japonského anime vás okouzlí stejně jako bohaté menu. 

Miska s rýží a zeleninou je hit: Kde v Česku můžete ochutnat nejlepší poké?

Karin Šnýdrová / 04. 08. 2022

Kam za nejlepší zmrzlinou? Do Prahy, Jaroměře, Kačice i Mimoně

Karin Šnýdrová / 24. 05. 2022

Úvodní foto: Shutterstock 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM