Sunday Night Cream /
Celý playlist
Ostatní

Kdo měl otce nájemného vraha a koho si George Lucas vyhlédl nejprve jako truhláře? Slavní a zajímavosti jejich života

Avatar photo Michal Plšek
15. 09. 2022

Svět je plný zajímavých faktů a svět celebrit není výjimkou. Věděli jste, že Mila Kunis ještě čtyři roky před svou první hereckou příležitostí neuměla anglicky? A jak přišel ke svému jménu Leonardo DiCaprio? Nebo že v Hollywoodu přišli o jednoho talentovaného truhláře? 

Přečtěte si desatero zajímavostí o známých osobnostech světa kultury. 

Jak dlouho čekal na Oscara Leo DiCaprio a kterým filmem startoval Forman v Hollywoodu? Vyzkoušejte své znalosti

Michal Plšek / 13. 09. 2022

Můj táta zabiják

Rodiče si nevyberete: Otec populárního herce Woodyho Harrelsona byl nájemný vrah. Charles Voyde Harrelson byl odsouzen za vraždu Johna H. Wooda, prvního federálního soudce, který se ve 20. století stal obětí vraha.

Obi-Wan a Obi-Two

Skotský herec Ewan McGregor, mimo jiné představitel Obi-Wana Kenobiho z Hvězdných válek, má bratra Colina, který slouží jako armádní pilot. Jeho volací znak je Obi-Two.

Hvězdný truhlář

A ještě jednou Hvězdné války: Jejich tvůrce George Lucas si najal Harrisona Forda jako truhláře, aby v jeho domě postavil skříně. Později ho nechal přečíst pár řádků z textu pro herce, kteří se ucházeli o role v jeho novém filmu. A nakonec Forda vybral ze stovek zájemců jako představitele Hana Sola.

Oscarová hvězda bydlela v autě

Ani držitelka dvou Oscarů to neměla jednoduché. Hilary Swank během dospívání žila v autě, dokud její matka nenašetřila dost peněz na pronájem bytu.

Kopanec v pravou chvíli

Leonardo Dicaprio přišel ke svému jménu tak, že poprvé kopnul svou matku v břiše, když si v italském muzeu prohlížela obraz Leonarda Da Vinci.

Motýly? Jen v břiše 

Nicole Kidman trpí lepidopterafobií, bojí se motýlů. Snažila se to překonat ve velké motýlí kleci v Americkém přírodovědném muzeu, ale nepomohlo to.  

Díky, pane opraváři! 

Taylor Swift poprvé vzala kytaru do ruky, když jí opravář počítačů ukázal, jak hrát tři akordy. Bylo jí deset let a rozhodně má opraváři být za co vděčná.

Krásná vědkyně

Natalie Portman publikovala ve vědeckých časopisech. Její středoškolský článek O výrobě vodíku z cukru pomocí enzymů byl publikován v Journal Of Chemical Education, na Harvardu byla spoluautorkou studie o infračervené spektroskopii.

Do You Speak English? 

Mila Kunis se narodila v západoukrajinském městě Černivci, v roce 1991 se s rodiči přestěhovala do USA a až tehdy, v sedmi letech, se naučila anglicky. O čtyři roky později už získala roli v seriálu Tak jde čas, ve čtrnácti pak nastoupila do seriálu Zlatá sedmdesátá, kde se potkala i se svým budoucím manželem.

Foto: 20thCentFox / Courtesy Everett Collection / Profimedia

Můj brácha má prima bráchu

A právě Ashton Kutcher vůbec nemusel být hercem. Původně si zvolil obor Biomedicínské inženýrství, který studoval na univerzitě v Iowě. Chtěl totiž pomoci svému dvojčeti, Michaelovi. Ten bojuje s dětskou mozkovou obrnou a má za sebou i tři operace srdce. Ashton tedy hledal způsob, jak mu ulehčit život. Studium nedokončil, o obor se ale stále zajímá a investoval peníze do biotechnologických firem, které se snaží usnadnit život pacientům s amyotrofickou laterální sklerózou a Parkinsonovou chorobou. 

Sdílí podobu i talent: Slavná dvojčata showbyznysu i sportu

Kristýna Ševčíková / 10. 06. 2022

Ninja korýš, jódlující pes a cvrček, co poslouchá kolenem: Zajímavosti ze zvířecí říše

Marie Binarová / 31. 08. 2022

Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM