Expres Drive /
Celý playlist
Ostatní

Instafriendly kavárny v Praze: Kam vyrazit na rande a kde napsat bakalářku?

Redakce
Máte chuť na kvalitní kávu, potřebujete zvednout náladu nebo zkrátka jen chcete oživit feed na vašem Instagramu? Vydejte se do vyhlášených pražských podniků. Kouzelný interiér a prvotřídní ingredience, ze kterých vám personál připraví lahodný drink i něco k snědku, uspokojí všechny vaše smysly.
15. 02. 2022

Kavárny, které vám dnes představíme, spojuje kromě skvělého menu také originální interiér. Ulovte si stylovou fotku uprostřed růžové zahrady, zelené džungle či retro nábytku, takže nezapomeňte – mobily s sebou!

Čtěte také: Estephania a další instagramové účty, které neznáte, ale vyplatí se je sledovat

Café Chloé

Rozkvetlá oáza v centru Prahy slibuje přísun pozitivní energie i romantickou atmosféru každému, kdo do ní vstoupí. Máte dost zimního počasí? V Café Chloé se ocitnete uprostřed jara a co na tom, že za okny zrovna zuří sněhová vánice? Růžový interiér je jako stvořený pro rande s kamarádkou, ale není to pouze holčičí design, který vás zaručeně naláká k další návštěvě. Lahodné snídaně a brunche roztančí vaše chuťové pohárky s absolutní jistotou, stejně jako výběrová káva a jedinečné latte art. P.S.: Nová pobočka byla právě otevřena v Brně.

Spižírna 1902

Ať už se vydáte na lehký oběd, snídani, drink nebo kafe, tenhle podnik by na vašem menu rozhodně neměl chybět. Hned ve dveřích na vás dýchne pohoda a přátelská obsluha už je jen třešničkou na dortu. Zákusky tu mimochodem umí skvěle. Černobílá dlažba, pomalované stěny a dřevěný nábytek vyzívají k posezení i ty, pro které jsou Vinohrady větší zajížďkou. Koneckonců, fotka uprostřed městské džungle stojí za zastávku, nemyslíte?

Café Letka

Od Letenského náměstí stačí ujít jen pár kroků a narazíte na unikátní kavárnu, jejíž prostory zaujmou každého fotografického nadšence. Oprýskaným zdím dominuje růžové zrcadlo se secesními detaily a o pozornost se hlásí i nábytek ve vintage stylu. Židle připomínající klasické vybavení školních tříd či ,,odřené” stoly vystihují dnešní trendy a do konceptu podniku Café Letka zapadají perfektně. Máte chuť na kávu, domácí limonádu, sendvič či koláčky? Pak víte, kam zamířit. A ještě super zpráva na závěr – po setmění se kavárna mění v komorní bar!

BOHO cafe & store

Jak už název podniku vypovídá, zde se budou cítit skvěle všichni milovníci boho stylu. Toto útulné místo propojuje dobré jídlo, originální drinky a vintage módu. Můžete si zde zakoupit řadu originálních doplňků a stylových kousků do šatníku. Chcete se odměnit výjimečným dárkem? Pak vyrazte směr Vinohrady.

Bistro Cafē Laskavá

A když už se budete toulat po pražských Vinohradech, nezapomeňte se stavit i v Bistro Cafē Laskavá, kde se specializují hlavně na snídaně a brunche. Tamní kulisy přímo vybízí ke sdílení na sociální sítě. Obzvláště fotogenická je cihlová zeď a industriální osvětlení, nemyslíte?

Nedokážete si bez kávy představit život? A víte také něco o její historii? Poslechněte si podcast, kde se všechna fakta dozvíte.

Zdroj úvodní fotografie: Café Chloé

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM