MidnightDrip /
Celý playlist
Kalendář

Rockový bouřlivák Lenny Kravitz slaví narozeniny

Avatar photo Radek Honc
26. 05. 2023

26. květen je 146. dnem letošního roku, do jehož konce zbývá 219 dní. Svátek slaví Filip a Filipa. 

Kdo dnes má narozeniny? A co se stalo v hudebním světě?   

Sbohem, rocková babičko: Tina Turner prožila život jako z hollywoodského filmu

Pavel Kučera / 25. 05. 2023

Narodili se

Lauryn Hill, americká zpěvačka (1975)

Někdejší členka Fugees vydala svou jedinou sólovou desku The Miseducation of Lauryn Hill v roce 1998. Z jedenácti nominací na Grammy jich proměnila pět včetně té za nejlepší album roku.

Lenny Kravitz, americký hudebník (1964)

Pětinásobný držitel Grammy debutoval v roce 1989 s deskou Let Love Rule, která je označována jako jeho One Man Show. Všechny písně totiž sám složil, produkoval a nahrál veškeré hudební nástroje. Jeho dcerou je herečka Zoë Kravitz.

Stevie Nicks, americká zpěvačka (1948)

V roce 1975 se přidala ke skupině Fleetwood Mac, se kterou o dva roky později nahrála Rumours, jednu z celosvětově nejprodávanějších desek.


Miles Davis, americký hudebník (1926)

Svérázný jazzový trumpetista platí dodnes za jednoho z nejtalentovanějších a nejvlivnějších muzikantů ve svém oboru. Ke konci života jako první experimentoval s fúzí jazzu a hip hopu. Opustil nás 28. září 1991, bylo mu jen 65 let. 

STALO SE

2022

Před rokem zasáhla hudební svět šokující zpráva, zemřel zakládající člen Depeche Mode Andy Fletcher. Rodákovi z anglického Nottinghamu bylo 60 let. 

2021

Policie státu New Hapshire vydala zatykač na zpěváka Marilyna Mansona v souvislosti s napadením kameramana při koncertě o dva roky dříve. Podle policie se rocker několikrát nedostavil k výslechu, kde měl podat k incidentu vyjádření.

2017

Na hřbitově Hollywood Forever Cemetery v Los Angeles byl k poslednímu odpočinku je uložen Chris Cornell. Ostatky zpěváka byli uloženy vedle hrobu jiného slavného muzikanta, Johny Ramona, kytaristy punkových legend Ramones.

1994

Král popu si vzal za manželku dceru krále rock’n’rollu. Michael Jackson se oženil s Lisou Presley. Bezdětný pár se rozvedl o dva roky později. Lisa Maria letos 12. ledna zemřela na srdeční selhání, Michael zemřel už 25. června 2009. 

1990

Poprvé v historii amerického singlového žebříčku jsou na prvních pěti místech pouze ženy: 1. Madonna, 2. Heart, 3. Sinéad O’Connor, 4. Wilson Phillips 5. Janet Jackson. 

Slavní filmaři ve službách hudby: Lars von Trier nechal kapelu vyskočit z letadla, Král popu angažoval legendu

Pavel Kučera / 25. 05. 2023

Scarlett Johansson už nechce dostávat role jen kvůli vzhledu: Bude si lépe vybírat

Michaela Dočkalová / 25. 05. 2023

Zdroje: Wikipedia, onthisday.com, thisdayinmusic.com
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM