MidnightDrip /
Celý playlist
Kalendář

Den, kdy se z Prince temnoty stala hvězda televizní reality show

Avatar photo Radek Honc
05. 03. 2023

5. březen je už 64. dnem roku 2023, který skončí za 301 dní. Svátek má Kazimír, Olivie a Teofil. Narozeniny slaví krásná herečka kubánsko-amerického původu Eva Mendes nebo neméně půvabná česká herečka, modelka a influencerka Ester Geislerová. Kdo další dnes bude sfoukávat svíčky na dortu? A které hudební události stojí za připomenutí? 

70 let od Stalinovy smrti: Diktátor, který má na rukou krev milionů obětí, skončil zalitý betonem u kremelské zdi

Václav Šilpoch / 05. 03. 2023

Narodili se

Russell Leetch, anglický hudebník (1982)

Basák anglických rockerů  The Editors. S kapelou má na svědomí britské No.1 album An End Has a Start z roku 2007. To jim  vyneslo i nominaci na nejlepší britskou kapelu roku v rámci tehdejšího ročníku Brit Awards. Společně s The Editors vystoupí Russel Leetch v létě v Praze v rámci festivalu Metronome. 

John Frusciante, americký hudebník (1970)

Kytarista Red Hot Chili Peppers byl z kapely několikrát vyhozený a několikrát se zase vrátil. Muzikant se slabostí pro opiáty byl součástí legendární kalifornské party v těch nejslavnějších etapách. Naposledy (a uvidíme jestli nadobro) se k Redhotům Frusciante připojil v roce 2019. Vloni na apríla kapela vydala desku Unlimited Love a na podzim přidavala ještě  LP Return of the Dream Canteen.

Teena Marie, americká zpěvačka (1956)

Mary Christine Brockert na svém kontě měla celou řadu úspěšných singlů na přelomu 70. a 80. let. V roce 2004 se jí stala nešťastná příhoda. Ve spánku jí v hotelovém pokoji na hlavu spadl těžký zarámovaný obraz. Teena Marie se posléze potýkala s vážnými zdravotními problémy, které byly způsobené touto událostí a přímo vedly k její předčasné smrti 26. prosince 2010. 

STALO SE

2017

Ed Sheeran se podíval do čela ostrovního albového žebříčku. V tomto případě šlo o zpěvákovu třetí desku, jež byla pojmenována znaménkem ÷ (divide čili děleno) Tím, že se stalo album číslem 1 během prvních tří dnů prodeje, je z něj nejrychleji se prodávající deska mužského sólového umělce v britské historii. Devět ze 16 songů z této desky figurovalo v první desítce, čímž byl zlomen dosavadní rekord držený Calvinem Harrisem. Mimochodem, počítadlo zaznamenávající přehrání desky ÷ na Spotify, se během dne vydání zastavilo na čísle  56.7 milionů.

2002

The Osbournes si odbyli premiéru na  MTV. Pohled na rodinný život někdejšího „prince temnot“ Ozzyho Osbourna a členů jeho domácnosti se stal neplánovaným hitem této stanice. Během čtyř sezon se z reality show stal nejsledovanější pořad kdysi pouze na muziku zaměřené televize.

1983

Billie Jean Michaela Jacksona se dostala na první příčku americké singlové hitparády Billboard Hot 100. Druhý singl z později rekordy lámající desky Thriller zůstal v čele hitparády nepřetržitě dva měsíce. Stejný scénář se odehrál ještě v deseti dalších zemích. Jen tohoto singlu se prodalo 14 milionů kopií.

Začíná nová sezóna Formule 1: Co je nového, kdo je favorit a kdy v monopostu uvidíme ženu

Jan Kordovský / 03. 03. 2023

Když jste Král popu, Eddie Van Halen vám nahraje kytaru zadarmo: 40 let hitu Beat It

Pavel Kučera / 14. 02. 2023

Zdroje: Wikipedia, onthisday.com, thisdayinmusic.com 
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM