Ranní klub /
Celý playlist
Kalendář

Den, kdy bitva o britpop poznala své vítěze: Blur porazili Oasis

Avatar photo Michal Plšek
26. 08. 2023

26. srpen je 238. den roku, do jehož konce zbývá 127 dní. Svátek slaví Luděk a Luďka. Zajímavostí je, že v tento den padli ve významných bitvách dva čeští králové, Přemysl Otakar II. (1278) a Jan Lucemburský (1346). 

Co se stalo v hudebním světě? A kdo slaví narozeniny?

Navoněné barevné nic: Ve filmu One Man Show Kazma vzkazuje „A teď si vás koupím všechny“

Iva Růžičková / 25. 08. 2023

Narodili se

Macaulay Culkin, americký herec (1980)

Začínal v 5 letech, v deseti zazářil ve filmu Sám doma, následovaly hity Moje první láska, Sám doma 2: Ztracen v New Yorku, Sám doma a bohatý a Kšefty s tátou. Poté plnil stránky magazínů spíše svými drogovými eskapádami, s kterými podle svých slov už skončil. S herečkou a zpěvačkou Brendou Song mají dvě děti. 

Filmový Kevin a jeho bratři: Prošli závislostmi a skandály, oplakali sestry, teď září v seriálech

Michaela Dočkalová / 24. 04. 2023

Shirley Manson, skotská zpěvačka (1966)

Od roku 1993 je tváří a hlasem americké kapely Garbage, která zaujala hned svým eponymním debutem s hity Only Happy When It Rains a Stupid Girl. Navíc za něj získali i nominace na tři ceny Grammy. Později přidali další 4 nominace, ale neproměnili žádnou. 

Dr. Alban, nigerijsko–švédský zpěvák (1957)

Alban Uzoma Nwapa se narodil v Nigérii, před začátkem své hudební kariéry studoval ve Švédsku stomatologii. Průlomovým hitem byla píseň Hello Afrika, opravdovou slávu mu přinesl singl It’s My Life. Ten dobyl žebříčky v Izraeli, Rakousku, Nizozemsku, Německu a domácím Švédsku, ve Velké Británii skončil těsně pod vrcholem. 

Stalo se

2019

Ed Sheeran dokončil své ÷ [Divide] tour posledním koncertem v anglickém Ipswichi, nedaleko svého rodného města Framlinghamu. Za více než dva roky odehrál 255 vystoupení a stanovil nový rekord pro nejvýdělečnější turné historie s částkou 775,6 milionů dolarů.

1995 

Bitva o britpop poznala svého vítěze. Blur se poprvé podívali na vrchol UK Singles Chart  s písní Country House a porazili tak své odvěké hudební rivaly Oasis. Obě kapely vydaly totiž nový singl ve stejný den, parta kolem Damona Albarna prodala o 50 tisíc kusů víc. 

1965

Hudební manželské duo Sonny & Cher vyskočilo na první místo ostrovní hitparády s písní I Got You Babe. Bylo to pro ně jediné britské No. 1. 

Blake Lively má vše, po čem ženy i muži touží: V 36 letech je navíc čtyřnásobnou matkou

Michaela Dočkalová / 25. 08. 2023

Večeře s Gwyneth Paltrow, večírek s Leonardem DiCapriem: Pronajměte si dům od slavných, levné to ale není

Michaela Dočkalová / 25. 08. 2023

Zdroje: Wikipedia, onthisday.com, thisdayinmusic.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM