Ranní klub
Barbara Hacsi, Miloš Pokorný
Celý playlist
Poslouchat online
Ranní klub /
Celý playlist
Hudba

Nová hudba: Sympaťák George Ezra připomíná své třetí album, se kterým se chystá i do Prahy

Radek Bureš
12. 10. 2022

Novým singlem připomíná svou červnovou desku Gold Rush Kid anglický písničkář George Ezra. Můžete jej brát i jako takovou malou pozvánku na pražský koncert, který se v Holešovicích odehraje v únoru 2023.   

Českým posluchačům se prostřednictvím Expres FM představuje i bývalý youtuber Joji a písničkář pendlující mezi Prahou a Berlínem, který si říká Bob Bleedy. Letošní vítězové neoficiálního klání o letní hit, skotské duo LF Systems, nachystali další taneční pecku založenou na starém diskotékovém songu. O pozornost se hlásí i norští Röyksopp, kterým za měsíc vyjde poslední díl letošní trilogie Profound Mysteries. 

Největší podzimní koncerty v Praze: Filmové hity, rapové pecky i Lucie se smyčci

Pavel Kučera / 10. 10. 2022

George Ezra – Dance All Over Me

Populární anglický písničkář George Ezra Barnett vydal v červnu své třetí album s názvem Gold Rush Kid. Vydává z něj další singl. Tuzemští fanoušci George Ezry se opět dočkají jeho návštěvy. Tentokrát v rámci turné k nové desce zahraje v Praze, a to 21. února ve Sportovní hale Fortuna na pražském výstavišti. Nebude to poprvé, v Praze už zpěvák koncertoval v Lucerna Music Baru, v hale Forum Karlín i v holešovické aréně. V roce 2018 zavítal i na festival Colours of Ostrava. 

 

Joji – Yukon (Interlude)

George Kusonoki Miller aka Joji pochází z Japonska, ale od svých osmnácti žije v USA. Původně se proslavil jako youtuber, jeho zběsilá komediální videa, která natáčel pod pseudonymy Filthy Frank a Pink Guy, patřila ve svém žánru k nejsledovanějším. Postupně ho to ale přestalo bavit a poslední roky se už věnuje pouze seriózní hudební tvorbě pod uměleckým jménem Joji. Tohle je singl z jeho chystané třetí desky. Bude se jmenovat Smithereens a vyjde 4. listopadu.

 

LF System – Hungry (For Love)

Skotské producentské a djské duo LF System letos prorazilo velkým tanečním hitem Afraid To Feel. Na osm týdnů s ním ovládlo UK Singles Chart a získalo platinovou certifikace za 600 tisíc prodaných kopií. O tom, kdo stvořil největší hit léta 2022, tak nemůže být pochyb. Další singl Conora Larkmana a Seana Finnigana je opět postaven na oldschoolovém disco samplu. Tentokrát si pánové vzali do parády skladbu Hungry od Sandy’s Gang z roku 1976.

 

Bob Bleedy – Can’t You See

Zpěváka, autora a producenta Roberta Kříže jste mohli zaregistrovat jako polovinu synthpopové dvojice JayRõ. Teď se vydal sólovou cestou jako Bob Bleedy, stále ale pod křídly agilního pražsko-berlínského labelu Oddity Records, který spoluzaložil a u kterého vydává i Anna Vaverková nebo Yasha (druhá polovina JayRõ). Bob Bleedy vydal na konci září své debutové album Codependers, které patří k největším letošním překvapením na domácí indie scéně. Pochází z něj i tento singl. 

Röyksopp & Astrid S – Let’s Get It Right

Norská dvojice Röyksopp po osmileté odmlce na letošek naplánovala vydání velkolepé trilogie s názvem Profound Mysteries. První dvě alba už jsou venku, to třetí vyjde v polovině listopadu. Tento singl nepochází z chystané poslední desky trilogie, propaguje ještě prostřední díl. Hostuje v něm norská zpěvačka Astrid S, která má po jedné písni na všech třech letošních albech.  
 

Miliony diváků na jednom koncertě, Metallica na Antarktidě a vědecky potvrzená chytlavost Spice Girls: Zajímavosti ze světa hudby

Pavel Kučera / 05. 10. 2022

Lenny: Chci se dostat do ciziny, covid to přerušil, musíme začít znovu

Vladimír Pavlík / 11. 10. 2022

Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM