Ranní klub /
Celý playlist
Hudba

Nová hudba: Neslavnější animovaná kapela chystá osmé album, bude tradičně plné hostů

Avatar photo Radek Bureš
07. 09. 2022

Živoucí legenda Damon Albarn neustává v práci, tentokrát frontman Blur svou energii nasměroval k animovanému projektu Gorillaz, kterému k 25. narozeninám na začátku příštího roku nadělí nové album. Připravované desky hlásí i populární Angličani Arctic Monkeys a švédská popová diva Tove Lo, nabízejí z nich ochutnávky. 

Čerstvý materiál už na pultech obchodů (a hlavně ve streamovacích službách) mají severoirští Two Door Cinema Club i naše Annabelle.  

Podzimní koncertní taháky: Přijedou k nám Machine Gun Kelly, Bastille i kultovní The Cure

Pavel Kučera / 02. 09. 2022

Gorillaz & Tame Impala & Bootie Brown – New Gold

Nejslavnější animovaná skupina, za kterou už od roku 1998 stojí frontman Blur Damon Albarn a grafik Jamie Hewlett, ohlásila vydání svého osmého řadového alba. Bude se jmenovat stejně jako první zveřejněný singl, Cracker Island a vyjde 24. února 2023. Druhý singl, který kapela vypustila, svými vokály opatřili Australan Kevin Parker, jediný člen projektu Tame Impala, a rapper Bootie Brown z americké kapely The Pharcyde.

Two Door Cinema Club – Lucky

Severoirská trojice Two Door Cinema Club vydala minulý týden své páté album s názvem Keep On Smiling, tohle je z něj další singl. Kapela měla na podporu novinky vyjet hned na evropské turné, ale to bylo aktuálně odloženo, protože basák Kevin Baird se bohužel léčí s autoimunním onemocněním a musí na operaci.

Annabelle – Snowflake

Mladá domácí zpěvačka Annabelle letos získala cenu Objev roku na cenách Anděl, byla v užším výběru v tuzemském kole Eurovize a na konci srpna vydala své debutové EP s názvem KIDNAP ME PLS. Z něj pochází i tento aktuální singl.
 

Annabelle: Školu jsem nedokončila, teď chci prorazit v zahraničí

Redakce / 07. 04. 2021

Arctic Monkeys – There’d Better Be A Mirrorball

Arctic Monkeys jsou stále na koncertním turné, v rámci kterého navštívili o prázdninách i Prahu. Na cestách ohlásili vydání své sedmé řadové desky. Bude se jmenovat The Car a vyjde 21. října. Kapela se na novince neodvrátí od zvuku z minulého alba Tranquility Base Hotel & Casino, aspoň to naznačuje působivý pilotní singl.

Tove Lo – 2 Die 4

Švédská zpěvačka a skladatelka Tove Ebba Elsa Nilsson aka Tove Lo oznámila vydání své páté desky. Bude se jmenovat Dirt Femme a vyjde 14. října. Na albu najdete i tento singl postavený na motivu slavné syntezátorové melodie Popcorn od skladatele a elektropionýra Gershona Kingsleyho. 

Jména slavných na všech sloupích: Kde najdeme ulici Justina Biebera, Davida Grohla nebo náměstí Beastie Boys

Radek Honc / 05. 09. 2022

Expres Top: Britským žebříčkům vévodila celé léto taneční hudba

Václav Mašinda / 04. 09. 2022

Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM