Ranní klub /
Celý playlist
Hudba

Nová hudba: Charli XCX a Beabadoobee finišují nové desky, Ride se chystají do Česka

Avatar photo Radek Bureš
15. 05. 2024
Nechce se vám číst? Článek si můžete i poslechnout

Charli XCX vydala další singl, který poutá na její šesté album Brat. To vyjde už za tři týdny. Až v polovině srpna se s novým materiálem přihlásí filipínsko-britská hudebnice Bea Laus alias Beabadoobee. To angličtí Ride už novou desku vydali a chystají se s ní i k nám. Zahrají na červnovém festivalu Metronome v Praze. Do playlistu Expres FM míří i novinka od Chappell Roan a producenta Salute. 

Expres Top: Australské duo po osmi letech prolomilo ticho, Dua Lipa je na roztrhání, irští básníci chystají čtvrté album

Václav Mašinda / 12. 05. 2024

Beabadoobee – Take A Bite

Filipínsko-britská zpěvačka a skladatelka oznámila vydání své třetí desky. Bude se jmenovat This Is How Tomorrow Moves a vyjde 16. srpna. V pilotním singlu se Bea s fanoušky podělila se svými myšlenkami o nezdravém způsobu života a nalezení útěchy v chaosu.

Charli XCX – 360

Už 7. června vyjde šesté album Charli XCX s názvem Brat. Další singl, který s předstihem uveřejňuje, produkoval A. G. Cook z progresivního labelu PC Music. Charli ho mimochodem zmiňuje i v textu.

Chappell Roan – Good Luck, Babe! 

Nový singl americké zpěvačky a skladatelky, který je už teď – co do počtu přehrání – její dosud nejúspěšnější skladbou. Pojednává o společenském tlaku na queer ženy, aby navzdory svému srdci žily raději v heterosexuálních vztazích.

Ride – Peace Sign

Ride patří mezi nejzásadněji jména devadesátkové shoegaze scény a od roku 2014 zažívají úspěšný comeback. Tohle je singl z nové desky oxfordské čtveřice. Jmenuje se Interplay a vyšla na konci března. V rámci její propagace dorazí Ride i do Česka, kde zahrají na pražském festivalu Metronome. 

Salute & Rina Sawayama – Saving Flowers

Dj a producent Salute (je nebinární a používá zájmeno oni) se narodili se v Rakousku, ale momentálně žijí v Anglii. Na labelu Ninja Tune vyjde 12. července jejich debutové album True Magic. Pochází z něj i tento singl. O vokály se postarala japonsko-britská zpěvačka Rina Sawayama. 

Ani žena, ani muž: Kdo se rozhodl označovat jako nebinární?

Michal Plšek / 20. 05. 2022

Věrni zůstaneme: V nezměněné sestavě nahráli všechny desky Rammstein, Kryštof nebo Guano Apes

Pavel Kučera / 15. 05. 2024

Kdy se dali dohromady Oasis, co znamená zkratka OMD a kterou deskou debutovali Depeche Mode? Ukažte své znalosti v kvízu

Petr Novák / 10. 05. 2024
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM